Rozhovor s trenérem „Juniorky“ Martinem Felixem

Jarní část sezony v sobotu začne i naše „Juniorka“. Dlouho jsem hledal čas, kdy nejlépe popovídat s dlouholetým hráčem Úval a v posledních letech i trenérem Martinem Felixem. Většina fanoušků má znalosti o sestavě a hře „A“ mužstva, ale o „Bečku“ neboli „Juniorce“ se toho ví podstatně méně a o to víc jsem se těšil, co mi Martin prozradí.

Trénink na UMT v Úvalech
  1. Martine, zimní příprava. Zima byla dlouhá, jak jste trénovali?

Příprava začala v polovině ledna běžeckými tréninky, po měsíci jsme v únoru přidali na „umělce“ i práci s míčem a v březnu jsme finišovali přípravnými zápasy. Ted už jen dnes poslední trénink a zítra na zápas.

  • Jaké jste měli zápasy a jak vám výkonnostně „vyšli“?

První jsme hráli s Meteorem „B“, který hraje krajskou „B“ třídu. Na začátek to byl velmi silný soupeř a dostali jsme do těla. Rozdíl byl ve všech činnostech velký a prohráli jsme 1:5.

Druhý zápas jsme odehráli s mužstvem Líbeznic hrající Okresní přebor i tady jsme prohráli stejným rozdílem 1:5, ale na rozdíl od předchozího zápasu už jsme větší část zápasu hráli dobrou mezihru a snažili se soupeři vyrovnat.

V posledním zápase jsme hráli proti mužstvu z Tuchorazi s remízou 1:1 a výkon na hřišti už byl „ke koukání“. Přišlo mi to jako dobrý příslib pro start do jarní části sezony.

  • Jaký je složení mužstva před začátkem?

V mužstvu je dostatek hráčů, přestože nám odešel Novák do Běchovic naopak snad budou chodit hrát tři noví chlapi, tak uvidíme. V tréninku se střídalo víc jak šestnáct hráčů, to je dostatek na sezonu. Potíž je s brankaři, protože k dnešku máme dva brankaře, ale společné s „A“ mužstvem, to není ideální.

  • Na které hráče budeš spoléhat?

Především na zkušené starší hráče, kteří mužstvu pomůžou na hřišti v rozehrávce a dokážou mužstvo psychicky podržet, když se nebude dařit. Škoda je zranění Jardy Poděbradského, který si zranil vazy v kotníku a bude dva měsíce mimo hru.

  • Jak začnete v prvním zápase doma s vedoucím mužstvem soutěže?

V sobotu hrajeme s Vyšehořovicemi, kde jsme prohráli na podzim 3:1 a cíl je vrátit soupeři porážku vítězstvím, nic jiného chtít nemůžu.

  • Martine na závěr, co si přeješ, aby se ti na jaře povedlo a jaký je cíl mužstva?

Chci, abychom odehráli co nejvíce zápasů s dobrým výkonem na hřišti. Chtěli bychom se umístit výš v tabulce, než jsme nyní po podzimu (7. místo)

Martine, díky za odpovědi a přeji ti ať se vám na jaře daří.