Jarní premiéra „A“ mužstva na výbornou!

SK Úvaly: FK Kavaliér Sázava  3:0 (1:0)

Sestava: Tarr – Hořínek (46“Novák), Macek, Křelina (5“ Vlnař), Mika – Marčík, Lokša, Hološko, Bozděch (85“ Benčič) – Kubelka, Letko (70“ Urban).

Trenér: Lukáš Kučera.

Před domácím publikem a za pěkného sluněného počasí odehráli domácí hráči se soupeřem v celku vyrovnaný zápas. Hra se přelévala od vápna k vápnu a v první dvacetiminutovce nebylo vidět nic vážného před žádnou brankou. Ve 33“ minutě míč hosté po standartní situaci před svojí brankou nedokázali odvrátit a Petr Marčík ve složité pozici 5-6 metrů před brankou vystřelil a míč skončil v síti. 1:0. Závěrečná část prvního poločasu byla už ve znatelně svižnější tempu z obou stran, ale ke změně skóre už nedošlo. Za zmínku určitě stojí hned dvě vynucená střídání v domácím mužstvu. Nejprve po pár minutách musel odstoupit ze hry pro zranění svalu stoper V. Křelina, kterého nahradil V. Vlnař a o poločase druhý hráč z obranné čtveřice T. Hořínek opět pro svalové zranění.

Druhý poločas domácí „přidali plyn“ a z územní převahy si vytvořili několik střeleckých příležitostí, které minuly branku. Hned třikrát museli hostující hráči přerušit hru za cenu většího faulu s oceněním žlutou kartou! Po hodině hry se hostům podařilo dostat rychle na naší polovinu hřiště a jejich hráč mohl běžet sám na branku, ale bylo to s výhodou v ofsajdovém postavení, tak následná střela do naší sítě nemohla platit. V 65“ minutě se vydařila úvalským kombinační hra po levé straně hřiště a centr prudce do sítě hlavou vstřelil Filip Hološko! Vedení o dvě branky vedlo ke zvolnění tempa hry, až teprve v posledních minutách opět přibylo několik šancí před brankou hostů a v 87“ minutě se podařilo vstřelit třetí branku Úval Štěpánovi Urbanovi, který střelecký účet zápasu uzavřel. Domácí diváci, kterých přišlo více jak sto padesát, děkovalo v závěru hráčům za vítězství potleskem.