Exkluzivně: Rozhovor s fotbalistou Ondřejem Benčičem

Zkušený obránce, dlouholetý hráč „A“ mužstva Úval. Spolehlivý obránce, častý exekutor standardních situací a ten, který je pro každou legraci. Říká se, že se fotbalu nikdy nevzdá. Možná proto nepohrdl nikdy pomoci úvalské Juniorce v Okresním přeboru. Řeč je o hráči, který začal svoji fotbalovou kariéru na jihu Čech, přesněji v FK Slavoji Český Krumlov. Ondra ode mě dostává sedm otázek, odpovídá v klidu, soustředěně a přesně. Takhle jsem si rozhovor představoval. Tady můžete poznat hráče, který na dresu hrdě nosí číslo „dvanáct“ (12) ONDRU BENČIČE!

1. Jak jsi se dostal do Úval?
Do Úval jsem přišel v lednu 2010, po skončení vysoké školy jsem řešil co dál, zůstal jsem v Praze a přes Pavla Korbeláře (dlouholetý hráč SK Úvaly), kterého jsem měl na tělocvik na VŠ, jsem se dostal do Úval.

2. Než jsi přišel do Úval, jaká byla tvoje fotbalová minulost?
Než jsem přišel do Úval, tak jsem celou kariéru strávil ve Slavoji Český Krumlov – od přípravky po muže – v žácích jsme hráli ligu, v dorostu divizi a v mužích krajský přebor. Z Úval jsem byl na krátkém půlročním hostování v Čelákovicích.

3. Jaká je tvoje pozice na hřišti a tvoje role v mužstvu?
Na hřišti je moje pozice na levé straně obrany, jakmile nemám po levé ruce „lajnu“, jsem ztracen ???? A moje role v mužstvu? Rozehrávání standartních situací, rozum, zkušenosti a vzhledem k věku (starší, už je jenom Danda – díky (rozumějte Tomáš Daníček) ????) se už asi ode mě nic jiného nečeká. Svoji roli mám i v tvrdém jádře mužstva (hospoda, soustředění, atd ???? )

4. Letošní rok je od celý fotbalově rozhozený, žádná pravidelnost. Už se ví, že se začne až na jaře. Co plánuješ dělat sám BEZ fotbalu, kromě plánovaných tréninků trenérem?
Moc toho upřímně nezbývá, jsem rád, že nám trenér 3× v týdnu dělá plán, který se snažím dodržovat, jinak se věnuji rodině a práci – co taky jiného… ☹

5. Kdo je v šatně mezi hráči autoritou a kdo zařizuje zábavu v šatně?
Doufám, že trochu já. ???? Jinak jsem zažil v úvalské kabině takové šéfy jako Pavel Korbelář, nebo Lukáš Marek, tak musím říct, že v této roli je momentálně, jak výkony, tak autoritou u ostatních Máca (Tomáš Macek), dále určitě služebně nejstarší Danda (Tomáš Daníček), nebo Bozdič (David Bozděch) a kariérou, kterou má za sebou Filip Hološko, který mezi nás zapadl, jak nic ????.Nesmím samozřejmě zapomenout na nejlepšího trenéra Lukáše Kučeru, jako trenérskou i lidskou autoritu ????, no a kdo se stará nejvíce o zábavu? Tady asi každý napíše, že Jirka Lokša, zvaný „Piskoř“ ???? Co jsem v Úvalech 10 let, tak si úvalská kabina vždycky zakládala na tom, že tam byla výborná parta, což nyní platí více než kdy jindy, táhneme za jeden provaz – bez ohledu na věk, vyznání, národnost, nebo cokoliv jiného ????.

6. Čím si myslíš, že jsi na hřišti dobrý a jak pomůžeš týmu ve hře?
Už toho moc není ????, jak jsem psal výše, snažím se být platný při standardních situacích, které můžou rozhodovat, často je jdu zahrávat. Teď v pauze se snažím získat nějakou fyzičku, abych se zlepšil v pohybu a byl ještě trochu k užitku. ????

7. Máš nějaký svůj předzápasový rituál nebo pravidla při přípravě, která nemůžeš vynechat a když to neuděláš cítíš, že je to špatně?
Dřív jsem měl rituál jako stejné jídlo před zápasem, nebo že jsem se snažil mít denní program totožný, jak minulý víkend, ale čím jsem starší, tím víc na to „prdím“ ???? a zvládám i bez rituálu.
Jediné co asi dodržuju, když se nad tím zamyslím je to, že si obouvám levou kopačku jako první, ale asi bych se nehroutil, kdybych to přehodil ????
Jo a abych nezapomněl, tak jediné, co by mě fakt rozhodilo, by bylo, pokud bych neměl dres číslo 12 :-D

Fotografie a více informací najdete na facebookovém profilu: SK Úvaly