Exkluzivně podruhé: Rozhovor s fotbalistou Alešem Klugem!

Jako druhý hráč se nám představí Aleš Klug. V Úvalech je novou tváří, ale fanoušky už stačil zaujmout, přestože „áčko“ neodehrálo moc zápasů dokázal vstřelil několik hezkých branek. Každopádně v upoutávce na dnešní rozhovor jsem uvedl, že se jedná o hráče do středu pole a Aleš mě hned na začátku rozhovoru vyvedl z omylu“. Už v předchozím angažmá v Lovosicích hrál v útoku, kam se přesunul z obrany a v útoku zůstal i teď v Úvalech. V Úvalech se teprve rozkoukává a i když „koronavirová“ pauza mu na aklimatizaci a sehrání se spoluhráči vůbec nepomůže, ukázal, že se v útoku „otáčet“ umí. Věřme, že se soutěž rozjede, jakmile počasí na konci zimy dovolí a Aleš bude moci začít střílet další branky za úvalský klub. Na hřišti Aleše vidíte s číslem „šestnáct“. Ted k našim otázkám:

1. Jak jsi se dostal do Úval?
Nic složitého jsem nevymýšlel, po přestěhování do Prahy jsem hledal klub, kde bych mohl s fotbalem pokračovat. Dostal jsem od známého tip a kontakt na Úvaly, tak jsem se byl podívat na jeden a pak jsme začali řešit přestup k vám.

2. Než jsi přišel do Úval, jaká byla tvoje fotbalová minulost?
Od 7 let jsem začal s fotbalem v Černivě, tady jsem hrál v dospělé kategorii 1.B třídu, v sezóně 2017–2018 přestup do Lovosic, kde se hrála 1.A třída a na sezónu 2018–2019 se tu postoupilo do kraje. Od letošní sezóny hraji v Úvalech.

3. Jaká je tvoje pozice na hřišti a tvoje role v mužstvu?
V Lovosicích jsem hrál obranu a později jsem se přesunul do útoku. V Úvalech hraji v útoku, věřím, že se mi povede pomoci mužstvu a přijdou branky.

4. Letošní rok je od celý fotbalově rozhozený, žádná pravidelnost. Už se ví, že se začne až na jaře. Co plánuješ dělat sám BEZ fotbalu, kromě plánovaných tréninků trenérem?
Tak můžeme dělat, co nám trenér naordinuje a přidávat si. Ted, když je zavřené hřiště běhám a doma posiluji. Jakmile něco otevřou baví mě posilovna a bazén.

5. Kdo je v šatně mezi hráči autoritou a kdo zařizuje zábavu v šatně?
Autorita je kapitán, srandu dělají asi hlavně David a Peter.

6. Čím si myslíš, že jsi na hřišti dobrý a jak pomůžeš týmu ve hře?
Jsem rychlý, umím dělat dusno ve vápně. To je moje přednost, orientace v pokutovém území, tak bych se měl prosadit a střílet branky.

7. Máš nějaký svůj předzápasový rituál nebo pravidla při přípravě, která nemůžeš vynechat a když to neuděláš cítíš, že je to špatně?
Žádný speciální rituál nemám. Tohle mě nechytlo, víceméně nic před zápasem nevymýšlím a soustředím se na zápas.

Aleši, díky za odpovědi a věřím, že na jaře se potkáme na hřišti a budeš moc říct kolik branek jsi vstřelil. Hodně úspěchů.


Fotografie a více informací najdete na facebookovém profilu: SK Úvaly