SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Zimní příprava B-mužstva-zima 2014

V článku naleznete informace k zimní přípravě našeho B-mužstva.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY Juniorka SK Úvaly „B“
č. Datum Den,čas Místo, hřiště Soupeř Výsledek
1 18.1.2014 SO, 13:00 UMT Letohrad TJ Jiskra Králíky/Červená Voda / OP Pardubicko 4 : 4
2 8.2.2014 SO, 10:00 UMT Újezd P4 Újezd Praha 4 „A“/ 1. třída, Praha 1:7
3 23.2.2014 NE, 16:00 UMT Střížkov Čakovice/ 2. třída, Praha potvrzeno
4 2.3.2014 NE, 12:00 UMT Újezd P4 FK Kolín/ Česká Liga U-19 v jednání
5 2.3.2014 NE, 18:00 Štěpničná Jíkev/ OP Nymbursko 2:2 (0:0)
6 9.3.2014 NE, 16:00 UMT Újezd P4 Vykáň/ 1.B třída Stř.Kraj 3:6 (2:1)
7 16.3.2014 NE, 16:00 UMT Újezd P4/ tráva Psáry Psáry/ OP Praha západ 4:1 (1:1)

Zimní příprava 2014 - SK Úvaly „B“  :   SK Rapid Psáry    4 : 1     ( 1 : 1 )

Branky: v 6“ a v 81“ min. M. Šindelář, 55“ M. Hanák a v 89“ D. Bláha.

Sestava:  R. Majrych – P. Matura (46“T. Čermák), M. Felix, M. Hořínek, O. Moravec (46“ T. Daníček), J. Jůn, R. Časta, M. Hanák, V. Křelina, O. Ozom (46“ D. Bláha), M. Šindelář


Hned na úvod jsme přitlačili soupeře před vlastní branku a v 6“minutě po autu O. Ozoma si vyměnili míč M. Šindelář s V. Křelinou a prvně jmenovaný střelou pod břevno otevřel skóre zápasu! Prudkou střelu z úhlu zastavila až síť branky! Hosté s postupem času vyrovnali hru a často zkoušeli střelbu ze střední vzdálenosti, ale R. Majrycha ničím nepřekvapili. Ve 27“minutě měl velmi dobrou šanci D. Bláha, ale jeho střela minula branku Psár! Ve 30“minutě přesprintoval útočník Psár naší obranu a při kličce brankaři ho R. Majrych fauloval… Nařízený pokutový kop hráč Psár s jistotou proměnil. 1:1. Z protiútoku mohl skórovat V. Křelina, kterému do šance přihrál hlavou O. Ozom, ale jeho střela zblízka trefila nohy brankaře! O pár minut později se do dobré pozice dostal J. Jůn, ale jeho střela skončila vedle branky… a do třetice minul branku míč z nohy M. Šindeláře…

Druhý poločas byl dlouho vyrovnaný a obě mužstva spíše chodila než hrála fotbal a z letargie obě mužstva probrala až vydařená trefa M. Hanáka, který zahrál výborně přímý volný kop z asi 30-ti metrů a míč skončil za zády překvapeného brankaře! Hosté se ještě snažili zápas vyrovnat, ale jejich hře chybělo tempo i přesnost. Navíc jejich středový záložník, který rozehrával většinu útočných akci vystřídal a tím se ještě zvýraznila naše územní převaha na hřišti. A přišli vyložené šance. V 75“minutě M. Hořínek byl sám před brankou, ale snad z pěti metrů netrefil branku…v takové šanci nebyl snad 2 roky…jaká škoda. O minutu později z výborné pozice trefil nohy brankaře Psár i M. Šindelář! Teprve v 81“ převzal ve středu hřiště V. Křelina míč, prošel přes pravou stranu hřiště a přes svého obránce a v pokutovém území přihrál M. Šindelářovi, který se zblízka už nemýlil! 3:1. Závěrečné minuty jsme již 100%kontrolovali hru a v samém závěru přidali ještě jednu pěknou branku. Centr pravé strany posunul hlavou V. Křelina a D. Bláha těsně před brankou hlavou míč usměrnil do sítě na konečných 4:1.

Tři brankové asistence středního záložníka V. Křeliny, krásná branka M. Hanáka a nadprůměrné výkony většiny hráčů jsou velkým příslibem do začátku jarní části Okresního Přeboru.

Pohledem trenéra P. Kostky: „Generálka“ je výsledkově úspěšná, v prvním poločase jsme měli vstřelit více branek, šance V. Křeliny, M. Šindeláře nebo J. Jůna „volaly“ po dalších brankách! Nám vyšly kombinace ve středu hřiště, měli jsme územní převahu a byl jsem rád, že jsme tvořili hru. Na druhou stranu – chyběla nám střelba, trvalo nám než jsme si míč připravili ke střelbě. Asi se to dá pochopit vzhledem k tomu jak nakonec proběhlo přípravné období, ale v mistrovských utkáních budeme muset hru zrychlit a zpřesnit. Dneska ty pozitivní body převažují, ale vím i o chybách, které opakujeme ať už jako mužstvo nebo i jednotlivci a těchto chyb se musíme v „mistrácích“ vyvarovat. A klukům to budu pořád opakovat něž to pochopí.

SK Úvaly „B“  :   Čechie Vykáň    3 : 6     ( 2 : 1 )

Branky: 16“ D. Bláha, 21“ J. Kokeš, 57“ M. Šindelář – hosté ve 25“, v 51“(vlastní M. Felix), v 60“, v 66“, v 77“ a 87“min.

Sestava:  R. Majrych – P. Matura, M. Felix, J. Jůn, O. Moravec, R. Časta (46“T. Čermák), M. Hanák, J. Kokeš, O. Ozom, M. Šindelář a D. Bláha (46“ T. Daníček)

Čtvrtý přípravný zápas odehrálo „B“ mužstvo na umělé trávě Újezdu Praha 4 s tradičním soupeřem v našich přípravách, mužstvem Čechie Vykáň hrající krajskou I. B třídu na Nymbursku (zatím 3. Místo, skóre 43:21, 31 bodů po 13– ti zápasech).

Samotný zápas jsme začali aktivněji my a patřil nám celý první poločas byli jsme důraznější a pohotovější v zakončení, hosté hráli tzv. „pěší fotbal“, hráli tak podle toho jak měli poskládanou sestavu, ale to jsme se dozvěděli až během zápasu. Bohužel jsme se často přizpůsobovali této hře a hra vázla. Přesto jsme mohli a měli vést více než 2:0. V 9“ hlavou J. Kokeš minul branku po pěkném centru O. Ozoma. V 16“ jsme poprvé skórovali a D. Bláha si připsal druhou v branku za béčko, a v prvním poločase hrál velmi dobře. Ve 13“ po rohovém kopu O. Ozoma hlavičkoval těsně nad J. Jůn. Ve 21“ padla druhá branka – přímý kop za faul na M. Hanáka z 18– ti metrů trefil přesně přes zeď k tyči J. Kokeš – 2:0! Ve druhé části prvního poločasu Vykáň vyrovnala hru a dočkala se své první branky (25“min.).

Druhý poločas sotva začal a hosté se štěstím srovnali skóre. Druhou branku vstřelili s notnou pomocí našeho obránce (51“min.). Na vyrovnávací branku jsme ještě dokázali odpovědět, když se za obranu dostal M. Šindelář a své sólo zakončil kličkou brankaři a střelou pod padajícím obráncem, vedeme 3:2. To běžela teprve 57“minuta a málo kdo by si tipoval, že naše mužstvo inkasuje v následující půl hodině hned čtyřikrát! Bohužel se tak stalo, střed zálohy se přestal vracet bránit, síly došly i celé obraně a v útoku osamocený M. Šindelář už také neměl sil nazbyt! A tak hosté do otevřené obrany podnikali čím dál více rychlých útoků a polovina vyložených šancí skončila bohužel brankou, takže ani tentokrát jsme vykáňské neporazili…

Pohledem trenéra P. Kostky: Výkon z minulého týdne jsme nezopakovali, možná první poločas jsme tu snahu měli, ale soupeř nám i dost dovolil. Podle diváků z Vykáně jim chybělo 8 hráčů. Přestože soupeř byl tentokrát k poražení, zápas jsme zvládli jen do 65“minuty, pak jsme rychle skončili, došla síla hrát a co je horší, neuměli jsme změnit styl a tempo hry – přizpůsobit se vzniklé situaci (došla fyzická kondice), proto jsme i lehce inkasovali další branky. Chtěl jsem vyzkoušet a vidět hru H. Kokeše v záloze jako možnou variantu a D. Bláhu v útoku, takže to si můžeme v týdnu vyhodnotit a příští neděli nás čeká tzv. „generálka“ na trávě v Psárech (náš první společný zápas), kteří hrají OP Prahy – západ.

 

SK Újezd Praha 4  „A“ :  SK Úvaly „B“      7 : 1     ( 4 : 1 )

Branka: R. Vojtěch

Sestava:  J. Ryneš – P. Matura, M. Felix, M. Hořínek, J. Gebhart, R. Vojtěch, M. Hanák, J. Jůn, J. Kahuda, R. Časta (25“ M. Korbel), M. Šindelář (46“R. Majrych).

Druhý přípravný zápas odehrálo „B“ pouze s 12-ti hráči a do branky musel nahlásit „comeback“ brankař ve výslužbě a vedoucí mužstva Jirka Ryneš.

Začátek zápasu byl rychlý a z první hezčí akce jsme skórovali – R. Vojtěch si narazil míč s M. Šindelářem před pokutovým územím domácích a prudkou střelou na bližší tyč překonal brankaře! Bohužel dobré skóre a přijatelný výkon pro období kondiční přípravy vydrželo jen do 25“minuty hry, kdy během pěti minut domácí mužstvo otočilo skóre dvěma povedenými střelami ze střední vzdálenosti. A když se domácím podařilo vstřelit další branky ještě ve 35“ a 39“ minutě bylo o vítězi takřka rozhodnuto.

Druhý poločas jsme drželi s domácí dlouho krok a v 70“minutě jsme po faulu na M. Korbela kopali penaltu, ale zkušený střelec M. Šindelář lajdácky poslal míč mimo tři tyče! O pár minut později jsme ještě trefili tyč branky domácích. O pár minut později domácí z rychlého protiútoku rozebrali naše obránce a zblízka vstřelili zlomovou pátou branku (75“min.)! V 77“min. si šestou branku nešťastně hlavou vstřelil po přímém kopu domácích M. Hořínek a účet zápasu potvrdili domácí z pokutového kopu v 81“minutě na konečných 7:1.

Opět pohledem asistenta T. Daníčka: V prvním poločase jsme si na hřišti mysleli, že všechno půjde samo a první gól tento pocit ještě na čas posílil. Chtěli jsme hrát, utočili jsme v 6 – 7 hráčích a bránění bylo tabu! Domácí mužstvo nás dokonale vyučilo  jak se má přistupovat i k přípravným zápasům. Trenér byl spokojen jen s výkonem M. Hořínka a mladého M. Korbela.

 
TJ Jiskra Červená Voda/ Králíky  :  SK Úvaly „B“      4 : 4     ( 0 : 1 )

Branky: M. Šinelář, V. Křelina, M. Hanák a R. Majrych.

Sestava:  R. Majrych – T. Čermák, M. Felix, J. Čermák, O. Moravec, M. Hořínek, M. Hanák, V. Křelina, P. Matura, J. Ryneš a M. Šindelář.

Již po páté v historii se utkala proti sobě mužstva domácího celku FC Jiskry B a hostujícího středočeského týmu SK Úvaly B. Tímto zápasem vstoupilo naše B mužstvo do zimní přípravy před nadcházející jarní sezónou.

První poločas jsme byli aktivnější a jistější v přechodu do útoku a mohli jsme vest i větším rozdílem. Po jistém vedení 3 : 0 jsme v průběhu druhého poločasu jsme zamíchali sestavou a „tradičního „ brankaře podzimu R. Majrycha jsme po roce zkoušeli na hrotu, aby poznal jaké to je být na druhé straně hřiště. Taky další hráči změnili pozice na hřišti a tak z vedení 3:0 se rázem stalo 4:3 pro domácí, kteří využili své znalosti prostředí a své fotbalovosti k otočení vývoje zápasu! O konečné, ale zasloužené, remíze rozhodl právě R. Majrych a tak páté vzájemné střetnutí poprvé nepoznalo vítěze (výsledky předchozích zápasů 2013 – 3:1, 2012 – 4:0, 2011 – 3:6 a 2010 – 2:3 z pohledu domácích).

Pohledem asistenta T. Daníčka: Těžký zápas, měl jsem plné ruce a nohy práce postavit mužstvo, koučovat, mávat a ošetřovat. Myslím si, že jsem to zvládl a „bod z venku“ si zasloužím/-me.

Děkujeme realizačnímu týmu a hráčům FC Jiskra za sehrání tohoto přípravného zápasu a celému klubu přejeme hodně sportovních úspěchů v nadcházejícím fotbalovém roce 2014.

Těšíme se za rok na rozhodnutí této dlouhé a vyčerpávající série přátelství.

Naviděnou v lednu 2015.

 

Zimní příprava 2014 - TJ Jíkev  :  SK Úvaly „B“      2 : 2    ( 0 : 0 )

Branky: 70“ min. M. Šindelář a v 83“ min. V. Křelina – hosté v 56“ a 87“minutě.

Sestava:  R. Majrych – O. Moravec (46. J. Čermák), M. Felix, M. Hořínek, R. Časta, J. Jůn (46“ T. Daníček), R. Vojtěch, J. Kahuda, V. Křelina, O. Ozom, M. Šindelář   

Třetí přípravný zápas odehrálo „B“ mužstvo na nové umělé trávě na Meteoru na Štěpničné s mužstvem TJ Jíkev hrající nymburský OP.

Samotný zápas měl rychlé tempo od první minuty, v úvodní čtvrthodince jsme byli možná překvapivě aktivnější my a měli jsme i první vyloženou šanci. V 10“ R. Vojtěch dostal kolmou přihrávku do běhu a sám postupoval na brankaře Jíkve, ale trefil jen jeho nohy! Další část prvního poločasu patřila více jíkevským hráčům, kteří svoje vyložené šance taky neproměnili a nechali vyniknout R. Majrycha a to hned třikrát ve 25“, 28“ a 30“minutě. Ve 43“ fauloval v pokutovém území R. Časta, ale rozhodčí ukázal naštěstí „hrajte dál“…a na druhé straně ve 45“ měl opět „tutovku“ R. Vojtěch a opět jen nastřelil brankáře…

Druhý poločas se podobal prvnímu, obě mužstva ukazovala svižný a důrazný fotbal. V 56“ se poprvé měnilo skóre! Jíkevský hráč se trefil z asi 20-ti metrů a Jíkev vedla 1:0. V 65“ mohlo být rozhodnuto, hráč Jíkve šel sám na R. Majrycha, který ho ještě před pokutovým územím fauloval. Naštěstí rozhodčí po domluvě s kapitány obou mužstev našeho brankaře nevyloučil a nařídil jen přímý volný kop. Ten si R. Majrych uprostřed brány lehce chytil…V 70“ jsme vyrovnali! M. Šindelář se krásnou střelou z běhu trefil přesně k tyčce, 1:1. Od této chvíle jsme Jíkev přitlačili na jejich polovinu a přibylo našich šancí. V 73“ se po kombinaci V. Křelina – H. Kahuda dostal do výborné střelecké pozice H. Kahuda, ale svůj okamžik propásl… o dvě minutky se situace opakovala se stejným výsledkem…bohužel! V 82“ musel vyrážet na roh pěknou technickou střelu útočníka Jíkve R. Majrych, ale vzápětí na druhé straně to samé už nezvládl brankař Jíkve a po krásném centru M. Šindeláře V. Křelina hlavou vstřelil druhou branku Úval! V závěrečných minutách jsme svoje vedení neuhlídali a v 87“ se z hlavičkového souboje v našem vápně odrazil míč nešťastně za záda našeho brankaře a tím byl stanoven konečný výsledek!

Pohledem trenéra P. Kostky: Zápas měl výborné tempo a byl pro diváky atraktivní. Především jsem byl spokojený s tím, že jsme vydrželi vysoké tempo hry celých 90 minut. To nám na podzim chybělo. Škoda, že chyběli někteří se kterými počítáme do hry, takže jsem vyzkoušel a viděl pouze po „pauze“ Honzu Jůna a nového hráče Oldu Ozoma, který nás určitě posílí. Náš výkon byl po dlouhém čase výborný, zkoušeli jsme opět hru s pěti záložníky, viděl jsem konečně zodpovědný a kolektivní výkon, kde hráči na sebe mluví, povzbuzují se, umí se zastoupit a nevynechávají souboje. Takže věřím, že ve zbývajících třech týdnech přípravy budeme pokračovat v tomto duchu a přes všechny starosti a problémy v přípravě budeme dobře připraveni na mistrovské zápasy.

SK Úvaly | 27.1.2014 6:00 | 2354x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 25.7.2021 15:17:06