SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Zimní příprava B-mužstva

V článku naleznete informace k zimní přípravě našeho B-mužstva.

Generálka „B“mužstva na jarní část Okresního přeboru
středa 18.3.2015 – FK Újezd nad lesy „B“ : SK Úvaly „B“    2 : 1  ( 1 : 1 )

Branky: Újezd ve 32“ a 86“ minutě -  18“ minuta Martin Kadlec

Sestava:                                                T. Makal
                                       O. Novák, J. Kostka, M. Hořínek, O. Moravec
           Mirek Kadlec, J. Kahuda (12“ R. Časta), V. Křelina, M. Hanák, Martin Kadlec   
                                                                M. Korbel

Pohledem trenéra P. Kostky: S výkony hráčů jsem spokojen, přestože se nejednalo o klasickou „generálku“. Chybělo mi v šatně nakonec dalších 6 hráčů, takže vyzkoušet mužstvo tzv. „naplno“ nevyšlo bohužel. Líbila se kombinační hra, množství přihrávek s občasným přenesením hry dlouhou přihrávkou. Špatné bylo několik individuálně špatně řešených situací, které opět probereme na tréninku. Příprava skončila, teď jdeme do boje. Jsme připraveni dobře a jsme nabití energií na sobotní vstup do soutěže! Úvodní zápasy jsou vždy důležité, především z psychické stránky a my uděláme všechno , aby to dopadlo dobře pro nás! 


Zimní příprava 2015, sobota 14.3.2015 –
Benice : SK Úvaly „B“    6 : 4  ( 4 : 3 )

Branky: 3× Martin Šindelář a 1× Roman Majrych

Sestava:                                                T. Makal
                                    O. Moravec, M. Felix, J. Jůn, Martin Kadlec
                                   M. Korbel, M. Hanák, M. Šindelář, J. Gebhart
                                                    R. Majrych, „A. Peru“

Pohledem asistenta R. Majrycha ze hřiště: V hodně poslepované sestavě jsme nedokázali být lepším týmem a Benice zaslouženě zvítězili. Chybělo dalších deset hráčů. Nejvíc se mi líbila střelecká úspěšnost Martina Šindeláře, ten i když ukončil „repre“ kariéru,  dokáže mužstvu vždy pomoc a je stále užitečný.


Zimní příprava 2015, sobota 7.3.2015 –
Kunratice „B“ : SK Úvaly „B“    4 : 3  ( 2 : 0 )

Branky: 61“ Michal Korbel, 76“ a 80“minuta Jakub Kostka.

 

Sestava:                                                J. Berger
                                            O. Novák, J. Kostka, M. Felix, O. Ozom
                                       J. Gebhart, J. Kahuda, Mirek Kadlec, R. Časta
                                         R. Majrych, Martin Kadlec (46. M. Korbel)

Šestý přípravný zápas jsme opět odehráli na UMT v Uhřiněvsi s pro nás neznámým mužstvem rezervy Kunratic.

V prvním poločase se hrál rychlý kombinační fotbal. Obě mužstva využívala rychlé útočníky a tak se hra rychle přelévala ze strany na stranu.  Kunratice využili hned dvou přečíslení a ve 25“ a 30“ minutě vstřelili dvě branky. Na druhé straně si se svou šancí dobře neporadil už ve třetí minutě Martin Kadlec a i další dvě velké šance úvalských neskončili brankou. V poslední minutě krásnou hlavičkou překonal brankáře R. Majrych, ale pomezní odmával sporně „offside“.

Ve druhé části se tempo hry zpomalilo, Kunratice již spoléhali většinou na rychlého útočníka a územní převahu a šance jsme si vytvářeli my. V 60“minutě snížil M. Korbel po hezké přihrávce R. Majrycha, přes větší tlak našeho mužstva hosté trestali z rychlých protiútoků! V 71“ a 75“ zvýšili nemilosrdně na tříbrankové vedení 4:1! Naše šance byli obrovské, ale neproměněné! Samostatný nájezd R. Msajrycha už za stavu 2:1, dál vyložená šance J. Kostky, M. Korbela, opět R. Majrycha měli skončit brankami. Teprve v 76“ snížil z penalty J. Kostka a tentýž hráč vstřelil i třetí branku Úval v 80“minutě po krásné akci, když R. Majrych obehrál čtyři hráče soupeře v pokutovém území a přes brankaře mu přihrál…

Pohledem trenéra P. Kostky: Druhý zápas v rámci tohoto „turnaje“ měl o 100% lepší fotbalovou úroveň než zápas předchozí. Kunratice se představili jako rychlý a bojovný tým, který nevynechal žádný souboj. Především první poločas byl výkonnostně na vysoké úrovni. Zápasu by více slušela remíza, ale hraje se na branky a Kunratice byli produktivnější v proměňování šancí. Mě se líbila spolupráce našich mladých hráčů se zkušenými a to vypadá na výhodu, kterou využijeme v mistrovských zápasech. Samozřejmě velmi špatné bylo rozhodování ve střeleckých pozicích, kde jsme x-krát zklamali. Bohužel doposud jsme neměli jediný trénink na velkém hřišti, to zlepšíme.


Zimní příprava 2015, sobota 28.2.2015 –
Radošovice : SK Úvaly „B“    1 : 3  ( 1 : 2 ) ukončeno v 70“ minutě.

Branky: 3× Michal Korbel


Sestava:                                                J. Berger (46“ T. Makal)  
                                            T. Čermák, T. Daníček, M. Hořínek, M. Felix
                                              O. Novák, J. Jůn, M. Kadlec, O. Ozom   
                                                                P. Šimek, M. Korbel

Pátý přípravný zápas jsme museli odehrát na UMT v Uhřiněvsi s pro nás neznámým mužstvem Radošovic. Bohužel jsme se až den před zápasem dozvěděli, že zápasy jsou přeloženy z neděle na sobotu. Několik hráčů proto nemohlo jet hrát, další nepříjemností je nekvalita povrchu v Uhřiněvsi, který je snad 15 let starý a bez údržby A třetí neznámou byly soupeři…

V prvním poločase „poslepovaná“ sestava si získala územní převahu, kterou zvýraznil pěknými brankami Michal Korbel. Kontaktní branka hostů po dorážce zblízka na naší převaze nic nezměnila. Druhý poločas jsme začali velmi laxně a Radošovice si vytvořili hned několik velmi dobrých střeleckých příležitostí, které náš brankář výborně zlikvidoval! Po čtvrthodině jsme hru svoji aktivitou vyrovnali a přidali „lacinou“ třetí branku střelou doprostřed branky! Šťastným střelcem byl opět Michal Korbel, který vstřelil první branky v mužstvu dospělých. Michal Korbel vstřelil hned tři branky což v naší Juniorce časy nepamatují … zápisné 3 tisíce „přistane“ v kase mužstva po prvním mistrovském zápase! To bylo, ale jediné pozitivum tohoto zápasu! O pár minut později chytil náš brankář míč před dobíhajícím útočníkem a ten ho překvapivě ještě nakopnul! Po následné strkanici v našem pokutovém území zraněný Tomáš Makal musel střídat. Následně na naše doporučení rozhodčí zápas v přibližně 70“minutě ukončil…

Pohledem trenéra P. Kostky: Škoda mluvit, už jenom nápad „z podzimu“ zúčastnit se, mi připadá „mimo“.  Zápasy se soupeři tohoto typu nám můžou přinést jen zranění a znechucení do dalších takových zápasů… Podle mě ztráta času, trénink v Úvalech nám přinese víc. Za tři týdny začíná soutěž a nemůžeme si dovolit další zranění hráčů!


Zimní příprava 2015, úterý 24.2.2015 – ČAFC Praha „B“ : SK Úvaly „B“    2 : 3  ( 0 : 2 )

Branky: domácí v 63“ a 77“minutě – 11“ Michal Korbel, 15“ Ondra Novák, 54“ Martin Kadlec

Sestava:                                                J. Berger (46“ T. Makal) 
                                            O. Novák, T. Daníček, M. Hořínek, M. Felix
                                              M. Kadlec, V. Křelina, J. Kostka, O. Ozom   
                                                                R. Majrych, M. Korbel

Ve čtvrtém přípravném zápase jsme odehráli zápas za umělého osvětlení se silným soupeřem. Domácí ČAFC „B“ hraje v Praze 1. A třídu (skupina B) a po podzimní části soutěže je ve středu tabulky.

Pohledem trenéra P. Kostky: Nebudu přeceňovat výsledek zápasu, jednalo se o přípravu, ale z našeho pohledu jsem spokojený s výsledkem i předvedenou hrou. „Čafka“ byla papírově“ nejsilnější soupeř se kterým „béčko“ v posledních letech hrálo! Samozřejmě v detailu neumíme vyřešit několik klasických věcí rozumem a fotbalově. Ty si musíme ukázat až budeme trénovat na velkém hřišti, není je potřeba popisovat. V soutěži by nám totiž mohli hodně ublížit! Před zápasem byly hlasy, že dostaneme „nářez“ a bez střídání budeme dobrým „sparingpartnerem“ domácím. Věřil jsem, že to jsou kecy a bude to dobrý. Nakonec opravdu mladí kluci podpoření dvěma zkušenými hráči (Daníček, Majrych) ukázali, že vydrží fyzicky celý zápas a když chtějí- tak umí. Takže mám na čem stavět!


Zimní příprava 2015, neděle 22.2.2015 – AFK Pečky : SK Úvaly „B“    2 : 2  ( 1 : 0 )

Branky: 35“ a73“minuta – 52“ a 87“minuta V. Křelina

Sestava:                                                J. Berger (46“ T. Makal) 
                  O. Novák (46“ O. Moravec), T. Daníček, M. Hořínek, M. Felix (46“ M. Kadlec)  
                     M. Kadlec (46“ O. Ozom), J. Kahuda, V. Křelina, J. Kostka (46“ J. Gebhart)   
                                                                  R. Majrych, M. Korbel

Ve třetím přípravném zápase jsme zajeli do Kostelce nad Černými lesy si zahrát proti mužstvu Peček.
Ambiciózní tým Okresního přeboru Kolínsko, který je na 5. místě po podzimní části nás již dvakrát v minulosti porazil a tak o motivaci na obou stranách nebyla nouze.

Pohledem z lavičky:
Za nás zápas dvou viditelně rozdílných poločasů. V prvním poločase jsme byli nevýrazní, chyběla rychlost a důraz pro získání míče. Taková ta aktivita, která „udělá“ výrazně lepší výkon. Taky jsme měli takové „dětské“ nápady kritizovat rozhodčího a pak jsme nestíhali reagovat ve hře. Takové rozptylování nás v sezoně nesmí ani napadnout!
Druhý poločas se mi už líbil. Hráli jsme výhradně po zemi, to je daleko lepší než dlouhé pasy vzduchem.  Měli jsme územní převahu, dařili se nám kombinace na krátkou vzdálenost a vytvářeli si střelecké možnosti. Co bylo horší, je samotné zakončení nebo načasování dlouhé přihrávky.  Remíza byla zasloužená, Pečky na rozdíl od nás byli daleko efektivnější v proměňování vyložených šancí a jejich branky padli po rychlých útocích a přečíslení naší obrany.
V příštím zápase bude ještě možnost zkoušet hráče na různých pozicích, od začátku března už budeme pilovat nejlepší složení sestavy a herní projev. 


Zimní příprava 2015, neděle 8.2.2015 - 
Sokol Vyšehořovice : SK Úvaly „B“    4 : 3  ( 2 : 2)

Branky: v 6“ z penalty, v 8“, v 73“ a v 83“ min. – ve 12“ a v 19“min. Mirek Kadlec, v 71“ Jakub Kostka.

Sestava:             T. Makal  (46“ J. Berger)
                             O. Novák, T. Daníček, M. Hořínek, M. Kadlec (46“ M. Felix)
                          M. Kadlec, J. Kahuda, J. Kostka, J. Gebhart
                            R. Majrych – M. Korbel

Svůj druhý přípravný zápas jsme odehráli na umělé trávě v Kyjích s mužstvem Vyšehořovic, s tím mužstvem  se kterým jsme hráli naposled na jaře 2011. Po pěti letech se, ale fotbal ve Vyšehořovicích změnil a svými výkony bude mužstvo letos usilovat ve III. třídě o místo nejvyšší.

Pohledem z lavičky: Do přátelského zápasu mělo, ale tempo a důraz daleko, spíše to vypadalo jako generálka na ligu. Od prvních soubojů bylo vidět, že obě mužstva mají rychlé a důrazné hráče, kteří umí hrát fotbal. Viděl jsem v tomto složení hrát mužstvo poprvé a výkon určitě nebyl špatný. K sestavě z podzimu přibyli jen dva dorostenci J. Kostka a M. Korbel. M. Korbel přihrával na dvě branky a J. Kostka pěknou střelou za hranicí pokutového území dokonce vstřelil první branku v dospělé kategorii. Ve spolupráci se zkušenými hráči jsme vytvořili velmi zajímavou sestavu, která určitě patří na lepší místo v tabulce než, která jim po podzimu patří. 


Zimní příprava 2015 – 24.1.2015 – FC Jiskra Červená voda „B“ :   SK Úvaly „B“     0 : 1  ( 0 : 0 )

Branka:
85“ Milan Hanák

Sestava: M. Šindelář – O. Novák, T. Čermák, M. Felix, M. Hořínek, T. Daníček, M. Včelák, O. Moravec, V. Křelina, M. Hanák, D. Bazal, R. Majrych, J. Jůn, P. Matura, R. Pícha a trenéři P. Kostka a T. Bílek.

Již pošesté jsme sehráli v rámci fotbalového soustředění na Šanově přátelský zápas s mužstvem FC Jiskra, které hraje stejně jako my Okresní Přebor jen v Pardubickém kraji.
Tempo zápasu odpovídalo začátku přípravy. V prvním poločase jsme my byli výrazně střelecky aktivnější a hned čtyřikrát jsme zaměstnali brankáře domácích. V naší brance se představila nová brankařská akvizice Martin Šindelář a v prvním poločase domácí přímo branku netrefili. O to aktivněji byli v poločase druhém, kdy se hrál podstatně rychlejší fotbal a obě mužstva se zlepšili ve všech směrech. Důležitost zápasu potvrdilo i několik ostrých soubojů. Obě mužstva chtěli vyhrát a „překlopit“ zápasovou bilanci na svou stranu. Dosud každé z mužstev zvítězilo dvakrát a v minulém roce zápas skončil remízou. Zápas nakonec rozhodla povedená série přihrávek na jejímž konci se trefil do sítě domácích Milan Hanák! 

SK Úvaly | 19.3.2015 7:00 | 2704x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 27.7.2021 0:13:15