SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Rozhovor s trenérem Tomášem Staňkem

S novým rokem se v Úvalech opět probouzí divizní áčko. V první den přípravy se do tréninku zapojilo 22 hráčů a všichni jsme zvědaví, jak se bude týmu dařit v jarní části soutěže. K probíhající soutěži i přípravě má co říct i trenér Tomáš Staněk.

Jak jsi spokojený s podzimní částí sezóny?
 Mám smíšené pocity. Avizoval jsem dopředu, že bychom chtěli prohánět soupeře na špici tabulky. Myslel jsem převážně Motorlet a Vyšehrad. Tyto zápasy jsme výsledkově zvládli. S tím bych tedy mohl vyjádřit spokojenost. Ale třeba hned první utkání s Neratovicemi a výsledková i výkonnostní blamáž? Totéž platí i o utkání na Aritmě. Další výsledkově nevydařený zápas v Louňovicích, kde jsme dostali branku v nastavení. To jsou situace, které mne nenechaly klidným. S tím prostě spokojeni být nemůžeme.

Vyplývají z těchto nestabilních výsledků změny, ať již v kádru, nebo ve změně herního systému?
Kádr se snažíme dlouhodobě doplňovat s výhledem na perspektivu týmu v budoucnosti. Snažíme se přivádět hráče, kteří chtějí hrát za Úvaly, mají potřebný charakter a jsou ochotni podstoupit na tuto úroveň náročný tréninkový program.  Celou podzimní část jsme odehráli převážně na tři obránce. Takže v zimní přestávce jsme se zaměřili převážně na vyhledání hráčů do defenzivy. Co se týče herního systému, chtěl bych, abychom si zažili další ofenzivní systém a rozestavení, které nebudu prozrazovat. Budeme na něm ale v přípravném období pracovat.

V posledních zápasech se na hřišti objevoval navrátilec Zdeněk Malík. Počítáš s ním i do jarní části soutěže?
Se Zdeňkem jsem počítal. Nevím, co se stalo. Napsal esemesku panu Linhartovi, že končí. To je asi tak vše, co o tom vím. Každopádně je to podruhé za půl roku a už mne to nebaví.

A Pavel Korbelář, nezastesklo se mu po úvalském dresu?
U Pavla to je jiná situace. Tam mě mrzí, že se ještě nerozhodl nám pomoci v dalších sezónách. Výkonnostně patřil k nejlepším. Velmi rád bych ho viděl zase u nás na hřišti, ale to už je asi nereálné.

Zmiňoval jsi, že jste se v zimní přestávce zaměřili na vyhledávání hráčů do defenzivy. Můžeš nám představit, na jaké nové tváře se můžeme těšit a co od nich v jarní části očekáváš?
Od prvního tréninku se s námi připravuje Lukáš Brotánek. Je to hráč, který může hrát krajního či středního obránce. Lukáš prošel ligovou mládeží v Příbrami. Má dokonce i nějaké ligové starty za FK Příbram. Je to mladý hráč, ročník 1993. S další posilou do stoperské dvojice teprve jednáme a nemohu tedy vzhledem k vývoji zveřejňovat jeho jméno.  Do přípravy se dále měl zapojit Marek Barták. Marek je krajní záložník či útočník. Také ročník 93. Bohužel momentálně léčí natažená třísla.  Další posilou do zálohy je Ondřej Nýdecký ročník 94. Ten naposledy působil v Moravské třetí lize. Dále se k nám vrací po půlroční anabázi v Mirošovicích Míra Novák. Jsem rád, že se i Tomáš Mika rozhodl oživit svoje fotbalové dovednosti a začal přípravu. Tito hráči dostanou hodně prostoru se fotbalově i lidsky projevit. Jen mě mrzí zranění Tomáše Macka. Doufám ale, že se k nám Máca co nejdříve připojí.

Přípravné zápasy na druhou polovinu sezóny se blíží. Jak bude příprava vypadat a s jakými týmy se Úvaly utkají?
Máme v přípravě zajímavé soupeře, kteří nás prověří. Zajímavý a poučný pro nás bude třeba zápas s Viktorkou Žižkov nebo Čáslaví. Teď jsme na začátku přípravy. Hráči v první fázi absolvují adaptační tréninky. Poté proběhne testování, abychom si ověřili, jak hráči pracovali přes zimu s individuálním tréninkovým plánem. Poté přijde na řadu kondiční soustředění v Tachově, kde se budeme hodně věnovat silové a vytrvalostní přípravě. Nedílnou součástí je i odehrání deseti přípravných utkání.

Před začátkem sezóny jsi měl v plánu prohánět týmy na špičce tabulky. První dvě příčky se po podzimu zdají být v nedohlednu. Jaké jsou ambice a cíle v polovině soutěže?
 Do této situace jsme se dostali sami právě těmi utkáními, které jsem jmenoval výše. Teď je paradoxně situace taková, že jsme jen 5 bodů nad sestupovým pásmem.  Nechci vyvolávat paniku. Hráči velmi dobře pracují a navzájem se respektují, a v tom vidím naši sílu a potenciál. Když vytrváme v tomto odhodlání a entuziasmu, můžeme našeho cíle ze začátku sezóny dostát se vztyčenou hlavou. 

Jan Lacman

SK Úvaly | 22.1.2014 7:20 | 1399x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 27.7.2021 0:56:29