SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Pro jaro je lodivodem Lukáš Kučera - 1.díl rozhovoru

fotbal-bahno-nahled Soutěžní krajské jaro se nám rychle blíží a tak si Petr Kostka  popovídal s naším novým trenérem LUKÁŠEM KUČEROU. Jedná se o první dojmy z přípravy, informace ke kádru a i jak se rodilo rozhodnutí k trenérskému postu v našem SKÚ. Více ZDE.

FOTBALOVÉ JARO SE NÁM BLÍŽÍ 

   Začátkem ledna převzal na dně tabulky tápající mužstvo a začal ostře sledovanou a rizikovou misi u úvalských fotbalistů. Ambiciózní Lukáš Kučera s hráčskou současností přijal výzvu, se kterou ho oslovili funkcionáři se začátkem roku 2019. Splnit cíl a uspokojit fanoušky a příznivce úvalského fotbalu bude velmi těžké. O tom a o dalších fotbalových myšlenkách nového trenéra jsem si s ním povídal ve světle kanceláře na hřišti, kde si připravoval na jeden z tréninků. A tak mi trenér odpověděl na první desítku otázek: Na úvod ještě pár informací o trenérovi, z jeho fotbalové kariéry. Jeho hráčská kariéra je bohatá, už prošel mužstvy jako je Admira Praha, Slavia Praha, Bohemians Praha, FK Vyšehrad, FK Čáslav, Blšany, FC GERA (Německo), Wolfen (N2mecko), Louny a teď naposled je hráčem Byšic ve Středočeském kraji.
Trenérská kariéra je vzhledem k jeho mladému vědu podstatně kratší a o to větší výzva je pro Lukáše fotbal v Úvalech. Chvíli trénoval rakovnický Tatran „B“ a pracoval jako asistent v Lounech.    Jeho největšími úspěchy bylo hned několik postupů v rámci České republiky a  Německa. Jeho oblíbený klub je pražská Slavia a z evropských klubů Real Madrid. Zajímavé je, že Lukáš nemá svůj hráčský vzor, ale už rovnou ten trenérský. Tím je v Čechách současný trenér Slávie Jindřich Trpišovský a v Evropě trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.


A teď už otázky na tělo:

1. Ještě před vánočními svátky jste měl úplně jiné starosti… Máte pravdu, svátky jsou chvíle pohody a klidu v rodinném kruhu. Fotbal jde vždy stranou a snažím se vynahradit rodině čas který trávím na fotbale. O Vánocích jsem ještě netušil, co mě čeká.
 2.     Co Vás napadlo, když jste si poslech nabídku „jít trénovat do Úval“? Více než nabídka, to byla jen úvaha a moc jsem o tom nepřemýšlel – ale zvědavost mi nedala a lehce jsem se podíval, jak si Úvaly teď vedou. Úvaly jsem znal jen jako divizní mužstvo a pak to šlo mimo mě. Nabídka od Úval přišla začátkem ledna a spíš to byla jen úvaha než nabídka. Až v půlce ledna jsem se sešel s vedením a začali jsme si nějak konkrétně povídat. Tam jsem o tom teprve začal přemýšlet a jestli mám jako trenér co nabídnou. 
3. Jak dlouho jste se rozhodoval? Přeci jenom vás jinde potřebují i jako hráče. Stále jsem hráč Byšic kde semnou počítají a do léta mám dohodu, že jim pomůžu. Prvně jsem se podíval jak moc se kryjí zápasy Byšic a Úval a podle toho jsem se rozhodl že pomůžu jako trenér v Úvalech.
 4.     Byly i nějaké další trenérské nabídky v tomto mezidobí nebo jste se soustředil na to, že zatím budete ještě jen hrát? Nabídky na trénování jsem neměl, stále se považuji víc jako hráč než trenér
 5.     Radil jste se s někým? První telefon směřoval na Honzu Kahudu, bývalého trenéra, kterého znám řadu let jako výborného hráče. Honza mi  řekl na rovinu úplně vše a připravil mě do čeho můžu jít, když se pro SK Úvaly rozhodnu.
 6.     Jakou roli v rozhodování hrál fakt, že s trénováním v Úvalech bude letos spojena mimořádně velká odpovědnost vzhledem k postavení v tabulce? Popravdě žádná, neřeším to, že Úvaly jsou poslední. My se budeme teď soustředit na jarní část a budeme se prezentovat dobrou hrou a snad přijdou i výsledky.
 7.     Máte za sebou několik týdnů s mužstvem a tři přípravné zápasy. V jakém „světle“ se vám ukázali hráči? Zápas proti Škvorci mi ukázal hodně (výhra 3.1), hlavně to že kluci fotbal hrát umí. A nedostatky – kondice a taktické prvky které se dají odbourat. Zápas proti „ČAFC“ to samé (výhra 4:3), menší chyby v postavení obrany a individuální chyby které k fotbalu patři. Prohráváte zápas 2:0 a kluci to dokázali otočit a vyhrát zápas – dost pozitivní zjištění!
 8.     Podle podzimních výsledků je evidentní, že v každé „řadě“ mužstvo potřebuje posílit. Máte už vytipované posily nebo je konkrétní hráč, který úvalské posílí? To byla má snad jediná podmínka, že doplníme tým hráči na určitých postech, abychom mohli zabojovat o body a lepší umístění v tabulce. Hráče, které jsem chtěl už trénuji s námi. Nový hráči nejsou až tak úplně noví, protože je znám ze zápasů a o to byla lepší vyjednávací pozice, aby přišli do Úval a chtěli pomoci. Zatím můžu říct, že posily jsou:
  • Roman Letko – útočník
  • Petr Kujal – záložník
  • Jiří Lokša – záložník
  • Peter Tarr – golman
Jsou to kluci které dobře znám a 100% dobře zapadnou do týmu. Možná se povede přesvědčit ještě někoho, ale to by se muselo sejít více pozitivních věcí dohromady, uvidíme. Na druhou stranu jsou hráči, kteří na podzim hráli a skončily z různých důvodů, takže ještě je hodně míst, kde a co pilovat, aby jsem poznal ideální sestavu.
9. První mistrovský zápas vás čeká už za necelý měsíc, tj. 10.3., čas tedy utíká velmi rychle. Co máte ještě v plánu? Trénujme 2 x v týdnu a musím uznat že kluci na tréninky chodí v dobrém počtu a navíc bych řekl že mají chuť do trénovaní. Což mě moc těší. Jinak máme domluvené přáteláky proti Dobrovice B ,Újezd Nad Lesy a Sibřina. Jsem rád za tyhle zápasy, kluci potřebují hrát a získat herní praxi – navíc Újezd bude moc zajímavý soupeř a hodně těžký –tam se ukáže jak moc jsme připravený o boj o záchranu.
 10. Vidíte nějakého lídra v mužstvu? Jestli ne, kdo by to měl být a co od takového hráče čekáte? Zatím tým poznávám, ale už se mi rýsují jména, na kterých to budu stavět. Jen je nechtějme tady a teď. Jinak hodně očekávám od kluků, co přijdou, že to budou ti, kteří tým tzv. nakopnou. Hlavně Roman Letko je ten, který dokáže rozhodovat zápasy a strhnout mužstvo k výbornému výkonu. 

 Lukáši, děkuji Ti za chvíli času na odpovědi pro úvalskou fotbalovou veřejnost a než začne první jarní mistrovský zápas, tak se doufám ještě potkáme na druhou „desítku“ mých otázek. #kost

 

 

jsp | 19.2.2019 20:42 | 792x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 28.5.2020 6:02:57