ČT 28.7. – 18:30 Zahájení letní přípravy – trénink les x x
NE 7.8. – 18:00 Úvaly „B“ – Újezd nad Lesy „B“ Blatov 1:8 (1:3) P.Matura
ČT 11.8. – 19:00 Trénink les x x
SO 13.8. – 18:00 Úvaly „B“ – Nehvizdy Nehvizdy 2:4 (1:3) T.Lacina, H.Hušbauer
ÚT 16.8. – 19:00 Trénink les x x
ČT 18.8. – 19:00 Trénink les x x
NE 21.8. – 17:30 Úvaly „B“ – Šestajovice Šestajovice 2:1 (1:0) K.Zradička, R.Majrych
ÚT 23.8. – 19:00 Trénink hřiště Úvaly x x
ČT 25.8. – 19:00 Trénink hřiště Úvaly x x

Neděle 7.8. 18 h. FK Újezd n/L. : SK Úvaly „B“ 8 : 1 ( 3: 1)

Sestava: H. Aibauer – H. Kadlec, J. Tyl, T. Daníček, L. Prokop – P. Tesař, M. Šindelář, V. Růžička, P. Matura, R. Majrych a J. Krajíček

Střídali: F. Šindler, K. Zradička, T. Lacina a R. Časta.

Sled branek: 8“min. P. Matura 0:1 – Domácí: v 18“, 22“, 45, dále v 55“, 63“, 80“, 87“ a v 90“minutě.

První přípravný zápas naší Juniorky proběhl bohužel zcela v režii domácích, kteří kromě první čtvrthodiny přehrávali naše hráče na všech pozicích.

V úvodu zápasu jsme byli aktivní a tak jsme první branku vstřelili my. Po centru z levé strany odvrácený míč trefil z voleje přesně P. Matura a ten skončil po odrazu od pravé tyčky branky domácích v síti! Obrat přišel po deseti minutách. V 18“ a 22“ min. udělal při samostatné rozehrávce dvakrát hrubou chybu J. Tyl a domácí útočník se zblízka dvakrát nemýlil. Hned bylo skóre otočeno! Nadále se hrál rychlý fotbal po celém hřišti. S postupem času, ale domácí získali více ze hry a jejich územní převaha byla větší a větší. My jsme hráli v těsném obranném bloku a především záložní řada byla přehrávána domácími. Těsně před poločasem domácí se zblízka po kombinaci před naším vápnem prosadili potřetí.

Druhý poločas jsme začali opět aktivně, ale síly nám dlouho nevydrželi, domácí nás po deseti minutách opět přitlačili na dlouhou dobu před naše vápno a z trvalého tlaku postupem času stříleli další branky (55“a 63“). My jsme ohrozili branku domácích střelami z dálky nebo ze standardních situací. Předevších hlavička R. Majrycha v 60“min. a později střela z voleje M. Šindeláře, kterou brankař těžce vyrážel před sebe volali po brance… Ještě jsme mohli skórovat z rychlých protiútoků, ale R. Majrych i R. Časta měli k míči dál než domácí brankař. V závěru zápasu jsme zcela odpadli a domácí nám „nasázeli“ další tři branky….

Sobota 13.8. 17 h. Nehvizdy „A“ : SK Úvaly „B“ 4 : 2 ( 3: 1)

Sestava: H. Hušbauer – K. Jurásek, L. Martinec, P. Matura, P. Kostka – J. Krajíček, P. Lacina, V. Růžička, L. Prokop – K. Zradička

Sled branek: Domácí: 1:0 – ve 27.min,.2:0 – ve 35 min., 3:0 – ve 37 min, Hosté . 3:1 – ve 42min. Tomáš Lacina., 4:1 – v 65 min., 4:2 – v 81 min. Honza Hušbauer z penalty.

I druhý přípravný zápas naší Juniorky proběhl zcela v režii domácích, přesto jsme dokázali dlouhé minuty odolávat tlaku domácích, kteří si v první třetině zápasu nevěděli rady s naší zónovou obranou a x-krát se „chytli“ do ofsajdové pasti! V dalších několika vyložených šancích zase nedokázali překonat našeho výborného brankaře.

Všechny branky padli po takřka stejných situacích, kdy domácí se poslali kolmou přihrávkou za naší obranu, akce pokračovala zpětnou přihrávkou nebo centrem před naší branku na nabíhající hráče, kteří se dostali k zakončení. Na přijatelných 3:1 snížil po chybě v rozehrávce domácích T. Lacina, který vybojoval míč a střelou podél vybíhajícího brankaře uzavřel skóre poločasu.

V druhém poločase pokračovat tlak domácích, naši hráči bojovali a snažili se využít možnost k protiútoku, ale urostlá obrana domácího týmu byla v soubojích většinou vítězná. Zatím co domácí trenér střídal průběžně čtyři hráče, naše lavička „zela“ prázdnotou. Chyběl desátý hráč v poli, a i trenér a vedoucí pomáhali prořídle sestavě úvalských. V 65“ min. se opět povedl únik po levém křídle a před naší brankou byl u míče dřív domácí hráč, a zblízka vstřelil čtvrtou branku Nehvizd. Naší obraně docházeli kvapem síly, ale přesto jsme mnoho dalších pokusu o přečíslení obrany zvládli a když přišla vyložená šance ukázal svoje umění náš brankař. Domácí trefili i tyčku a břevno naší branky, ale další gól už nepřidali. Naopak deset minut před koncem prošel po levé straně náš brankař , který dlouho rozmýšlel nad rozehrávkou a úspěšně postupoval přes pět hráčů až do pokutového území Nehvizd , kde musel stoper domácích v poslední chvíli před střelou našeho brankaře faulovat! Nařízenou penaltu sám H. Hušbauer proměnil a snížil na přijatelných a konečných 4:2 pro domácí.

Neděle  21.8. 17,30 h. Šestajovice „A“    :  SK Úvaly „B“       1 : 2   ( 0: 1)

Sestava: H. Hušbauer  – P. Matura, H. Jůn, H. Kadlec, M. Hořínek - T. Balihar, H. Kahuda, P. Tesař, R. Časta - R. Majrych, J. Krajíček

Střídali: V. Růžička, K. Zradička, L. Prokop, F. Šindler,T. Lacina a J. Čermák

Třetí a poslední přípravný zápas před novou sezonou měl konečně správnou účast a zájem o hru z naší strany.

Od začátku zápasu jsme více drželi míč na svých kopačkách a získali tak územní převahu, která ale k žádné vyložené šanci nevedla. Domácí hrozili pouze z rychlých protiútoků a standardních situací. Ve 12“ po rohovém kopu Šestajovic špatně odhadl míč H. Hušbauer a domácí hráč mohl hlavičkovat na zadní tyči… naštěstí jen vysoko nad! O deset minut později se domácím povedl rychlý útok přes naší pravou stranu obrany a H. Hušbauer výborně zasáhl včasným vyběhnutím. To bylo na dlouho ze hry vše. Zahřmělo až ve 43“min.  po kombinaci ve středu hřiště přihrál R. Majrych kolmo mezi obránce nabíhajícímu K. Zradičkovi a ten se nemýlil! Podel vybíhajícího brankaře vstřelil první branku Úval!

Druhý poločas probíhal v poměrně rychlejším tempu a šancí přibylo. Ve 46“ střílel hezky R. Časta. V 52“ rohový kop zpracoval na malém vápně (!) R. Majrych a z otočky pod břevno 2 : 0 pro nás. V 54“ domácí měli možnost střílet trestný kop ze 20-ti metrů  a střela šla těsně nad naší branku. Po hodině hry naše mužstvo výrazně polevilo a domácí rázem měli navrh. V 60“ střela z dálky trefila tyč naší branky! V 64“ vyložená šance domácího hráče, ale střílí těsně vedle… Na druhé straně v 64“ měl potvrdit své střelecké umění R. Majrych , když obešel dva obránce a brankáře a před střelou zblízka do prázdné branky podklouzl… Domácí  na druhé straně vy\užili našeho zaváhání. V 74“ min. se podařilo odcentroval přes naší pravou stranu obrany a centr našel na prostředku malého vápna domácího hráče, který míč přesně hlavou trefil do naší branky a snížil na 1 : 2 z pohledu domácích. V závěrečné čtvrt hodince se snažili domácí vyrovnat a měli k tomu hned další tři vyložené šance. Trefili břevno a ze dvou „závarů! Před naší brankou po rohových kopech nakonec nic nebylo. A tak jsme aspon v posledním zápase přípravy zvítězili!

Ivan Bareš | 26.7.2011 20:00 | 2601x přečteno