SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Jak viděl zimní přípravu trenér Áčka Lukáš Kučera?

mic Jak viděl přípravné období náš nový trenér Lukáš Kučera? Co posily? Jak viděl nový lodivod generálku s aspirantem na postup do kraje Sibřinou?


Trenére, blíží se začátek jarní části soutěže. Je ještě něco důležitého, co je potřeba do startu splnit nebo připravit v mužstvu?

Příprava byla dost krátká, ale musím pochválit kluky, že se snažili poctivě a ve velkém počtu chodit trénovat. Něco se odtrénovalo, naběhalo a v zápasech se ukáže, jestli to bude stačit. Teď už se musíme zaměřit na střelbu, rychlostní vytrvalost, hru a na standardní situace které budou rozhodovat zápas.  

Od našeho prvního setkání jste odehráli další přátelské zápasy a v jednom neuspěli. Zápasy s Újezdem n/L. jsme brali vždy prestižně i v přípravě. Stávalo se, že se jiskřilo a stali se v zápalu boje i zranění. Byl Újezd n/L. opravdu tak silný a dokonalý uprostřed přípravy?

Jsem rad za každý zápas, který se odehrál, vždy mě upozornil na nedostatky, které máme. Konkrétně na újezdu bylo vidět že trénuji od ledna a 3× v týdnu. Takže bylo znát, že jsou fyzicky a rychlostně jinde.  Prvních 20 min nebylo špatný, ale po našich chybách jsme je dostali do zápasu a pak už bylo prakticky po zápase.  

Tzv. generálka se Sibřinou asi byla podstatně lehčí, ale přinesla něco pozitivního týden před startem soutěže?

Generálka se hrála na malém hřišti a bylo znát že Sibřina tam odehrála všechna přípravná utkání a dokázala se rychleji vyrovnat s malým hřištěm. Sice do půlky vedeme 3:0, ale… mohlo se klidně prohrávat 2:0 a pak bych byl zvědav, jak by se to otáčelo. Chyběl nám důraz, pohyb a přesnost, v tom byla pocely zapas lepší Sibřina (tedy jen v důrazu a pohybu) a proto taky ten výsledek 5:3. Takže hlavně na pohybu a součinnosti týmu budeme muset ještě zapracovat. Jinak všechny přátelské zápasy hodnotím pozitivně a jsem rad za ně.  

Váš předchůdce měl většinou velmi těžkou pozici, když musel dělat sestavu třeba i hodinu před výkopem. Kdy se Vám podaří utvořit sestavu na první zápas, když se kádr poměrně stálý a bez zásadního zranění? 

Já doufám že se mi vyhne tento problém, co měl Honza a že vždy ve čtvrtek budu mít na 90 % jasno o sestavě. Ale i tak chápu že na takové úrovni se muže stát cokoliv (práce, zranění, rodina), stále je to na amatérské úrovni a kluci to dělají ve svém volnu a zadarmo. Bohužel se na delší dobu zranil Hany, tomu držím palce ať se dá brzo dohromady.  

Plánujete si svoji přípravu na trenérský debut v Úvalech?

Jestli myslíte přípravu na zapas nebo trénink, tak se vždy připravuju. Jen občas musím improvizovat podle počtu. A jestli myslíte na debut v Úvalech, tak na to přípravu žádnou nemám, vše je vlastně teď pro mě nový, tak se naopak těším na každý trénink a zápas.  

Jak dlouho dopředu potřebujete být před zápasem na hřišti?

Na domácí zapas chci sraz 1:15 a venku 1 h před v kabině. Rozcvička vždy stačí 30 min, když je delší, tak ji stejně prokecají. 

Co tréma? JE vůbec tréma v krajské soutěži u vás? 

Musím říct ze trému ani nemám, vlastně nikdy jsem ji neměl ani jako hráč a je jedno na jaké úrovni to je . Fotbal je všude stejný. Naopak se už těším a myslím že kluci taky na první mistrák.  

Co soupeř? Znáte současné Čelákovice nebo soupeře nesledujete?

My se hlavně musíme soustředit na vlastní výkon a pak přijdou i body. Ale je pravda že bodů ve hře je stále ještě hodně, takže je stále o co hrát. Důležité je dobře začít domácím zápasem, aby kluci získali jistotu a sebevědomí. Když to řeknu blbě, tak pro nás bude každý zapas hrozně důležitý, jestli se chceme poprat o záchranu, a to My rozhodně chceme. To ale ukáže až čas.  

Čeká nás patnáct zápasů= boj o 45 bodů. Dá se říct, kdy se bude tzv. lámat chleba, když známe pořadí zápasů?

Čelákovice znám, hrál jsem proti nim ještě 3 ligu, ale to už je 21let zpět, jinak jsem proti nim hrál za Vyšehořovice a par kluků tam poznám. Takže vím že to bude těžký soupeř na začátek soutěže a asi to bude i derby ne? Díky Vyšehořovicím jsem hrál proti všem týmům v soutěži, tak i trochu vím co nás čeká. 

Je mužstvo kompletní nebo ještě čekáte na tzv. přestupovou bombu? Na podzim to byl příchod exligového Honzy Blažka.

V týdnu dořešíme ještě kluky, co jsem chtěl ( Kujal, Sup,Koki) a tým bude pro jarní část kompletní. Myslím, že není potřeba doplňovat tým exligisty, pro diváky asi zajímavé, ale pro tým někdy na škodu . Navíc kabina je dobře vyvážená , staří , mladý a vše funguje tak jak má.

 A co se o Vás trenére psalo v médiích… klobouk dolů, pěkné gesto. https://nymbursky.denik.cz/…0181118.html

Trenére děkujeme a přejeme mnoho štěstí!

 #kostička

SK Úvaly | 8.3.2019 16:50 | 701x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 27.7.2021 1:54:39