B-tým: SK Úvaly - SK Viktoria Sibřina 1:5 (0:3)

Ve 13. kole okresního přeboru podlehlo „béčko“ Sibřině 1:5.

Okresní přebor -  13. kolo - SK  Úvaly  „B“  :  Viktoria Sibřina     1 : 5  ( 0 : 3 )

Branka: 64“min. Tomáš Daníček.

Sestava: J. Berger  – O. Moravec (28“ J. Tyl), T. Daníček, H. Jůn, P. Matura – T. Čermák , R. Majrych, M. Hanák, K. Zradička (65“ O. Novák)  – R. Vojtěch (77“ D. Bláha)  a  J. Krajíček.

V posledním kole podzimní části soutěže jsme na svém hřišti přivítali těžkého soupeře ze Sibřiny. Sibřině se na podzim daří a pokukuje po pozici leadera soutěže.

Bohužel jsme na poslední chvíli přišli o dva hráče patřící do základní sestavy (Procházka, Martinec) a složení záložní řady bylo opět  jiné. První minuty nenasvědčovali o nějakém rychlém tempu zápasu jako zažili úvalští v minulém kole. V 8“min.při nenápadné akci přes odkrytou  pravou stranu hřiště hráč soupeře přihrál do našeho vápna a osamocený útočník hostí z bezprostřední blízkosti prostřelil našeho brankaře! 0:1. Jakoby se nic nestalo se hra ubíhala dále vyrovnaně a žádné z mužstev se dál než před vápno nedostala. I druhá akce hostů v našem vápně skončila brankou! 15“min. opět přes pravou stranu obrany centr do vápna a opět osamocený hráč hostů hlavičkuje.Dlouhý oblouk přes celou šíři branky zapadl bohužel přesně k tyči! 0:2. Druhá branka už rozhodila už takhle malou koncentrovanost hráčů na balon a o tři minutky později v probíhající 18“min. po krátké narážečce se za obranu dostali před brankaře dva hráči Sibřiny a druhý hráč do prázdné branky střílí třetí branku! Hosté jsou v euforii stejně tak i dvě desítky desítek fanoušků hostujícího mužstva! 0:3. Přišlo vynucené střídání a přeskupení řad úvalského mužstva s cílem maximálně zvýšit útočnou aktivitu. Hra se vyrovnala a postupně jsme získávali více míčů ve středu pole, navíc jsme několikrát získali tlakem na míč rozehrávku hostů, ale vyloženou šanci jsme nedokázali vypracovat. Ve 33“ střílel tvrdě z úhlu R. Vojtěch. Byl z toho roh. Ve 35“ střílel ze středu pole K. Zradička. Jeho střelu vyrazil brankař na břevno své branky a z následného rohu hlavičkoval náš hráč v dobré pozici nad!

Druhý poločas pokračoval velkou aktivitou domácího mužstva, hra byla proti první půli rychlejší a ani hosté jen nebránili a jejich hráči v útoku byli velmi rychlý a nebezpeční! V 50“min. střílel R. Vojtěch po hezké akci těsně vedle. A v 55“min. v dobré pozici zblokovali střelu M. Hanáka hostující obránci na poslední chvíli. A v 60“min. jsme už mohli skórovat. Po krátké kombinaci a obcházel posledního hráče před sebou R. Majrych a mohl jít sám na brankaře Sibřiny, ale byl faulován bez úmyslu hrát míč! Bohužel stoper hostů dostal od rozhodčího jen žlutou kartu, přestože i pomezní pan Barejška byl u situace blízko.V 64“ konečně udeřilo. Dobrým napadením rozehrávky jsme získali roh a R. Vojtěch nacentroval přesně na hlavu T. Daníčka, který se zblízka nemýlil! Sníženo a náš tlak narůstal. Přišla, ale situace která dopadla zcela opačně než jsme si přáli. Přímý kop do vápna hledal opět nabíhajícího T. Daníčka, ale brankař hostů na zemi míč přikryl. Při svém výkopu, když ho míjel T. Daníček, ale „teatrálně“upadl, pomezní pan Barejška si přivolal hlavního rozhodčího a po jejich rozmluvě hlavní rozhodčí ukázal našemu hráči rovnou červenou kartu. Brankař Sibřiny následně mohl pokračovat ve hře, ale tento verdikt rozvášnil nejen úvalské fanoušky,ale hlavně část našeho mužstva. V nastalé situaci rozhodčí udělil červenou kartu dalším dvěma našim hráčům (J. Tyl a R. Majrych) za urážky a tím šance na zdramatizování zápasu skončila! Následoval hra sedmi proti deseti hráčům v poli při které drželo míč více překvapivě úvalské mužstvo a hosté faulovali. I tady rozhodčí trestal fauly žlutými kartami. V posledních pěti minutách hosté potvrdili svoji maximální úspěšnost v proměnování šancí a v 87“ a 89“ z rychlých útoků přečíslili naši obranu. Sami před brankařem nezaváhali a připravili nám velmi krutý závěr zápasu, který měl dále dohru ještě při vyhroceném odchodu do šaten.

Pohledem trenéra P. Kostky: Musím říct, že zápas překonal všechny mé představy. Typický katastrofální úvod. Soustředění a hrát na 100% o první minuty je pro současné mužstvo nesplnitelné! Už tomu konečně věřím..
Dostat tři branky za 18 minut je fakt moc. Samozřejmě pak je těžké změnit systém hry, ale nějakým způsobem se nám to společně povedlo, změníme hru k lepšímu, dostaneme zpátky do zápasu, přidáme branku, máme tlak a pak vybouchneme? Nerozumím tomu. Hráči ode mě vědí jaký nás čeká zápas a ví jak k němu mají přistupovat.
A přesto se necháme v rozhodující fázi zápasu takhle rozhodit a psychicky to nezvládneme. Sami jsme si zkazili závěr podzimu a nic na tom nezmění fakt, že nám k tomu někdo pomohl. Je potřeba si to vyříkat, máme na to všichni dost času. Na jaře musí mužstvo přijít s jiným přístupem a zaujetím pro hru! Já rozhodně nechci zůstat ani na chvíli na místě, kde jsme byli teď na konci tohoto zápasu!

Tomáš Moravec | 21.11.2012 7:20 | 1187x přečteno