B-tým: FC Janoza Velké Popovice - SK Úvaly 1:2 (1:0)

Ve 12. kole okresního přeboru vyhrálo „béčko“ ve Velkých Popovicích!

Okresní přebor -  12. kolo  - FC JANOZA Velké Popovice :  SK  Úvaly  „B“    1 : 2   ( 1 : 0 )
Branky: 51“min. Kristián Zradička a v 90“min. Rosťa Vojtěch.

Sestava: M. Vacek  – T. Čermák, T. Daníček, H. Jůn, O. Moravec – R. Vojtěch , R. Majrych, L. Procházka, K. Zradička  – M. Šindelář (83“ J. Tyl)  a  J. Krajíček.

Připraven byl: P. Matura.

V netradičním čase pátečního večera za umělého osvětlení jsme nastoupili proti silnému soupeři, který na domácím hřišti body neztrácí a je aktuálně v tabulce na prvním místě!

V první desetiminutovce byli aktivnější a více u balonu domácí, v 5“min. jejich hráč mířil hlavou po centru zprava vedle naší branky. V 10“ poprvé střílíme i my, Rosta Vojtěch z běhu mířil vedle branky domácích. Ve 13min. střílí domácí branku. Na naší pravé straně jsme nestačili včas pokrýt a přerušit kombinaci a střela z úhlu skončila v naší síti. 1:0. Po vstřelené brance se zvýšili tempo hry na obou stranách, domácí měli územní převahu, ale my jsme zase velmi aktivně bránili a rychle přecházeli do nebezpečných útoků. Domácí měli velmi nebezpečné rohové kopy a centry z levé strany, kde hráč s č.6 posílal do našeho vápna výborné centry. Ve 34“ jsme se po závaru ve vápně Popovic dostali k zakončení, ale střela T. Čermáka byla zblokována. O pět minut později v té samé situaci zblokovali domácí střelu T. Daníčka. Z protiútoku mohli domácí potvrdit vedení druhou brankou, ale jejich hráč nevyužil výborné pozice do které se dostal po náhodně tečovaném balonu. Jeho lob přes vybíhajícího M. Vacka šel hodně vedle…  V prvním poločase se už nic vážného neudálo, přestože hra se rychle přelévala na obě strany.

Druhý poločas pokračovali obě mužstva v pohledném a bojovném fotbalu. Ve 47“ se nám povedlo získat rozehrávku domácích, ale střelu J. Krajíčka kryl domácí brankař! Ve 49“ jsme opět výborným obsazením získali míč a M. Šindelář v dobré pozici střílel nad! O dvě minutky později jsme zaslouženě vyrovnali. Po faulu ve středu pole, chytře rozehrál L. Procházka nabíhajícímu R. Vojtěchovi, který se prosadil přes mohutného obránce a zacentroval před branku, kde nebyl obsazen K. Zradička. A míč z jeho hlavy skončil v síti! 1 : 1. Po vyrovnávací brance domácí mužstvo ještě více zvýšilo aktivitu a bylo se na co koukat. Přišli šance domácích: 62“po přímém kopu se prosadil jejich hráč a jeho hlavička šla překvapivě mimo branku. V 71“ jsme zahrávali roh, ale místo naší šance domácí šli do rychlého protiútoku a po krátkém centru zprava opět jejich hráč hlavičkoval ve vyložené šanci jen mimo naší branku! A do třetice mohli domácí vstřelit branku v 73“, ale tentokrát střelu do sítě zastavil výborným zákrokem M. Vacek! V 76“ jsme kopali přímý kop my. Míč domácí brankař bravurně vyrazil na roh a po rohu zkoušel R. Majrych nůžky, které se nepovedli a měli jsme co dělat, abychom zastavili za cenu „žlutého“faulu rychlý útok domácích. Blížil se závěr a domácí kopali sérii tří rohů, ale podařilo se ubránit. V 88“ R. Majrych ztratil a znovu vybojoval míč ve středu pole,přihrál L. Procházkovi, který prokličkoval mezi dvěmi hráči Popovic , vrátil míč R. Majrychovi a ten poslal pro domácí překvapivou přihrávku do volného prostoru na osamoceného R. Vojtěcha, který sám postupoval na brankaře a střelou z hranice vápna vstřelil náš druhý gól!! Oslava celého mužstva u rohového praporku byla zasloužená.. Běžela 90“minuta a rozhodčí nastavoval dál asi 3 minuty při kterých se domácí dostali k zakončení jen dvěmi střelami z větší vzdálenosti. Po závěrečném hvizdu jsme mohli začít slavit. Domácí mužstvo totiž prohrálo na domácím trávníku po více jako roce (29.10.2011) a po 13-ti zápasech!

Pohledem trenéra P. Kostky: Na těžkém rozbahněném terénu to byl výborný zápas, ani jedno z mužstev se nechtělo mířit do poslední vteřiny s remízou a nám se podařil husarský kousek – tady vyhrát! Byl to náš nejlepší výkon v letošním roce. Opravdu jsme vydrželi celý zápas hrát s domácími v rychlém tempu a na nakonec jsme měli i potřebný kousek štěstíčka.Ted nás čeká poslední zápas podzimu se silnou Sibřinou,tak věřím, že si to nepokazíme.

Tomáš Moravec | 12.11.2012 11:45 | 1314x přečteno