B-tým: SK Úvaly - Sokol Nehvizdy 2:2 (2:2)

V 9. kole okresního přeboru remizovalo naše B-mužstvo s Nehvizdy.

Okresní přebor -  9. kolo - SK  Úvaly  „B“  :  Nehvizdy    2 : 2   ( 2 : 2 )
Branky: ve 13“ Jarda Krajíček a ve 39“ Ondra Novák.

Sestava: J. Berger  – T. Čermák, T. Daníček, J. Jůn, P. Matura – O. Novák (60“ M. Šindelář), L. Martinec, M. Hanák, K. Zradička (80“ S. Hanuška)  – R. Vojtěch a  J. Krajíček.

Připraven byl: D. Bláha.

Na domácím hřišti jsme přivítali soupeře z Nehvizd, kterého jsme před rokem porazili doma vysoko 7:2 a ani na jaře jsme v Nehvizdech neprohráli (1:1). V příjemném podzimním počasí se hrálo ve svižném tempu a rozhodčí nechával hru s citem plynout.

Bohužel (pokolikáté už!) jsme inkasovali hned v úvodu! V 5“min. míč z rohu špatně odhadl P. Matura u tyče a prudce letící míč prodloužil hlavou za záda našeho brankaře! 0:1. Naštěstí to na nás nemělo větší vliv a hráli jsme dál. A prvním přímým kopem jsme vyrovnali! Ve 13“min. podél zdi na bližší tyč se trefil J. Krajíček! 1:1. Dál se hrálo velmi rychle a hosté mohli několikrát zakončovat zblízka, ale J. Berger výborně vždy zasáhl!  Ve 32“min. prošel přes naše tři hráče útočník Nehvizd se jeho střelu zblízka J. Berger opět vyrazil. Hráč, ale se opět dostal k míči a jeho zpětnou přihrávku jsme nepokryli a nabíhající hráč (J. Frydrich na hostování z Úval) bez problémů trefil odkrytou část branky! 1:2. Zase jsme dokázali rychle vyrovnat. Ve 39“min. se ke střele po rohu dostal ve vápně O. Novák jeho střelu chytře pustil pod nohami J. Krajíček a obránce stojící za ním změnil směr míče tak, že skončil v síti! 2:2. V posledních vteřinách měli hosté vyloženou šanci, ale J. Berger opět výborně míč vyrazil zpět do pole a rozhodčí hned ukončil první poločas.

Druhá půle začala již tradičně naším tlakem a územní převahou, bohužel vyložená šance nepřicházela. Převaha se zvýšila i s příchodem M. Šindeláře na hrot útoku. Pomoc za potrestaného R. Majrycha se uvedla hned vzápětí a mohla skórovat! Při přečíslení mu přihrával R. Vojtěch do malého vápna, ale míč bohužel šel tzv.“na paty“ a lehkou střelu brankař sebral do náruče! Přišli další možnosti na vstřelení branky. Serie rohu, ale nic nepřinesla. Několikrát jsme šli do rychlého útoku, ale špatně jsme zvolili řešení a branka nepadla. Posledních 15 minut se karta rychle obracela a hosté také nebezpečně ohrožovali naší branku. Především z rohů měli několik možností. Tu největší „spálil“ naštěstí v poslední minutě střelec druhého gólu Nehvizd, ke kterému propadl centr a mohl z jednoho metru před brankovou čárou rozhodnout…přestřelil a tak zápas skončil remízou.

Pohledem trenéra P. Kostky: S ohledem na šance nehvizdských v závěru zápasu musíme brát i zisk jednoho bodu. S hrou jsem byl spokojený ve 30-ti minutách druhého poločasu. Tady jsme měli vstřelit branku a rozhodnout. V první půli jsme dávali hostům hodně prostoru pro zpracování míče a rozehrávku, naopak nám chyběl cit při finální přihrávce. Bohužel přes všechnu snahu si neodpustíme udělat v každém zápase nějakou hrubou chybu a pak dostaneme velmi laciné branky. V závěru zápasu nám asi došel dech. Jak směrem dopředu , tak i vzadu a přetížená obrana nestíhala,ale zase kluci makali na doraz, na víc nebylo a bod bereme.

Tomáš Moravec | 22.10.2012 13:36 | 1103x přečteno