B-tým: SK Úvaly - Sokol Mochov 2:5 (1:3)

V sedmém kole okresního přeboru prohrálo naše B-mužstvo s Mochovem.

Okresní přebor -  7. kolo - SK  Úvaly  „B“  :  Mochov   2 : 5  ( 1 : 3 )

Branky: 39“min. R. Majrych, 55“min. M. Hanák z penalty. Hosté v 9“,19“, 43“, 50“ a 86“minutě.

Sestava: J. Berger  – T. Čermák (75“ O. Novák), L. Procházka, L. Martinec, T. Daníček – R. Vojtěch, D. Frič, M. Hanák, K. Zradička (66“ S. Hanuška)  – R. Majrych a  J. Krajíček (82“ J. Gebhart).

Připraven: P. Matura.

Pro podmáčený trávník v Úvalech byl zápas přesunut do sousedních Příšimas. V Příšimasech první poločas dokonce svítilo sluníčko, ale štěstí tady přálo hostům.

První minuty nenasvědčovali nic zvláštního, úvalští hráli tzv. „do kopce“ a hra se přelévala od vápna k vápnu. Ale už v 9“min. hosté skórovali! Centr neudržel v rukavicích nikým neatakován J. Berger a hostující útočník lehce do prázdné branky vstřelil první branku. 0:1. Za deset minut jsme vyrobili druhou hrubku. Sebevědomou rozehrávku nasměroval L. Martinec na stínujícího útočníka Mochova! Následující přečíslení a střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil skvěle J. Berger zpět do hry, ale na následnou dorážku už nemohl mít.. 0:2. To už by vzbudilo“mrtvého“ a taky úvalští přidali na tempu a tlačili se k „horní“ brance Mochova, ale vyložené šance nepřicházeli. Přímé kopy a rohy posbíral vysoký brankař hostů a střely z větší vzdálenosti pochytal. Až ve 39“min. už několikátý centr asi podcenil  brankář a s ním skákající R. Majrych na brankové čáře byl hlavou úspěšný! Snížení 1:2 ještě více zvedlo naší aktivitu  směrem dopředu.  V závěru poločase jsme hned třikrát ohrozili střelami branku Mochova, ale jejich brankař byl výborný! Bohužel ve 44“min. odvrácený roh Mochova za naše vápno trefil mimořádně přesně a tvrdě útočník hostů a přestože J. Berger dělal co mohl a na míč si šáhl, ten měl takovou rychlost, že stejně skončil v síti! 1:3. Následně rozhodčí ukončil první poločas, který byl pro diváky, kterých do Příšimas dorazilo docela dost nepříjemným překvapením.

Druhý poločas jsme začali velkým odhodláním výsledek obrátit. Od první minuty jsme si vytvořili velkou převahu a zatlačili jsme hráče Mochova přes jejich branku. Bohužel první nedůslednost v 50“min. skončila čtvrtou brankou v naší síti! Vysoký míč směřoval na jediného hráče hostů, který nabíhal do vápna stíhán M. Hanákem a přesto  ještě v obklopení dalších našich obránců se přesně trefil hlavou k tyči! 4:1 pro Mochov. V 52“ po centru zprava hlavičkoval hezky M. Hanák, ale míč šel nad břevno branky! O tři minuty později v 55“ jsme snížili na stále dosažitelných 2:4. Po autu zpracoval ve vápně hostů míč J. Krajíček a při uvolnění byl faulován. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil M. Hanák. Vzápětí mohl skórovat R. Majrych. Střílel z voleje, ale brankař Mochova byl u své levé tyče včas! Přišla serie tří rohových kopů a třetí branka visela ve vzduchu, ale né a né přijít. S postupem času a blížícím se koncem zápasu se hosté už pouze bránili a vyjímečně udrželi míč déle na svých kopačkách. Mochov držel obranu v deseti na hranici svého vápna a my jsme se kombinacemi nemohli do vyložené šance dostat, střely z dálky byly zblokované nebo je brankař hostů zlikvidoval. Definitivně pohřbila naši naději na drama 86“min., když na půli ztratil váháním s rozehrávkou míč M. Hanák a hosté jednou přihrávkou poslali do brejku svého útočníka, který před hranicí našeho vápna střelou k pravé tyči překonal našeho brankaře popáté…

Pohledem trenéra P. Kostky: Mochovským můžu pogratulovat za max.produktivitu. Nabídnuté šance využili a proto zvítězili. My jsme naopak s proměňováním byli na štíru a navíc hostující brankař vychytal  naše střelce. Je těžké zdůvodnit takovou prohru, když máte většinu času míč  na svých kopačkách, ale sráží vás vlastní hrubky. Za týden uvidíme jak se zvládneme dát dohromady. Ze zkušeností vím, že to umíme, takže vím,že musí všichni na hřišti hrát naplno, neustále něco vymýšlet, nabízet se a nemyslet si, že branky se budou střílet sami. Jednoduše nemůže se hrát laxně a na půl plynu!

Tomáš Moravec | 8.10.2012 14:20 | 1055x přečteno