SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

B-tým: SK Mnichovice - SK Úvaly 5:2 (1:2)

V pátém kole okesního přeboru prohrálo naše B-mužstvo v Mnichovicích 2:5.

Okresní přebor -  5. kolo - Mnichovice  :  SK  Úvaly  „B“   5 : 2  ( 1 : 2 )

Branky: 19“min. K. Zradička, 22“min. J. Krajíček. Hosté: ve 27“,48“,65“,68“ a v 90“minutě!

Sestava:R. Majrych  – T. Čermák, T. Daníček, O. Novák (67“O. Moravec), P. Matura – J. Tyl (58“M. Branný), L. Martinec, M. Hanák, K. Zradička (62“J. Gebhart)  – R. Vojtěch a J. Krajíček.

Připraven byl: S. Hanuška.

Na hřišti dalšího nováčka Okresního Přeboru začal zápas vlažně a v prvních minutách se nic před oběmi brankami nedělo. Pak jsme vyrobili za sebou tři rychlé ztráty balonu při rozehrávce a při třetí ztrátě v 10“minutě, když vypadl již chycený míč brankaři z rukou měli domácí vyloženou šanci, ale jejich hráč ukvapeně zvolil slabou střelu do obránce před sebou… Následovala rychlá desetiminutovka rychlé hry při které domácí hráči rychlými akcemi překonávali naši obranu, které záloha zapomněla pomáhat..Naštěstí v 19“ z ojedinělé akce M. Hanák místo střely zvolil přihrávku do strany na nabíhajícího K. Zradičku a ten tzv. šajtlí podél stojícího staršího pána v brance Mnichovic otevřel skóre! Vedeme 1:0. O tři minutky později střílíme druhou branku. R. Vojtěch přesně nacentroval na J. Krajíčka, který se hlavičkou trefil přesně k tyči a brankou oslavil své 24 narozeniny. 2:0. Další minuty se domáci nemohli dostat do tempa a měli jsme v této chvíli možnost asi zápas rozhodnout. Ve 24“ min. obešel obránce před vápnem J. Krajíček, ale byl ve výhodné pozici faulován a domácí hráč dostal žlutou kartu. Přímý kop, ale skončil jen nastřelením zdi domácí obrany… Ve 27“ domácí hráči využili své rychlosti na naší pravé straně obrany, proti nabíhajícímu hráči vyběhl R. Majrych, ale domácí hráč chladnokrevně poslal krátký centr na opačnou stranu branky, kde jeho spoluhráč nebyl nikým bráněn a lehce hlavou vstřelil první branku domácího mužstva! Přesto jsme ještě stále vedli a mohli přidat další branky. Ve 30“min. naše největší šance! R. Vojtěch přihrál mezi obránce L. Martincovi, ale ten vyloženou šanci neproměnil a trefil jen nohu brankaře.. následovala prudká střela z hranice vápna K. Zradičky k tyči, ale tentokrát se brankař domácích vyznamenal u své pravé tyče! Jaká škoda! Mohlo být nadějněji.  Tím ale naše možnosti skončili. Hra se vyrovnale ve středu hřiště, ale naše obrana musela zastavovat stále rychlé útočníky domácích. Navíc ve 42“min. rozhodčí zapískal faul těsně na hranici našeho vápna a v nastalé schrumáži naši hráči dostali zbytečně dvě žluté karty! Nakonec ze šance nic nebylo, ale podrážděnost hráčů a přetíženost obrany byla evidentní.

Druhý poločas přes jasné pokyny v šatně ukázal přístup hráčů! 48“min. naše ztráta ve středu hřiště, rychlá přihrávka do strany, centr z levé strany a domácí hlavou vyrovnávají… po další rychlé akci po této straně dostává T. Daníček za faul druhou žlutou kartu a vzápětí po červené odchází nejkratší cestou do šatny…v 65“min. domácí po rychlém útoku střílí před osamoceným naším brankařem třetí branku a jsou v euforii. V tu chvíli se naše hra zlepšuje a v záloze máme možnosti domácí přehrát. Dvě střely L. Martince míří při rychlém přechodu do útoku nad branku domácích a při třetí střele jsme šli v pěti na tři obránce, ale zvolili jsme střelu – špatně. Bohužel domácí v 70“min. nám stříli opět po rychlém útoku do nestíhající obrany čtvrtou branku. Tentokrát přes naší levou stranu obrany. V 75“min. máme možnost korigovat výsledek a ještě se pokusit o drama. Příležitost domácí zastavují jen faulem. Z přímého kopu trefuje J. Krajíček s tečí brankaře břevno a odražený míč před brankou dobíhají jen domácí hráči… Poslední čtvrthodinku hry naše snaha dostat se do šance končila na nepřesné finální přihrávce a domácí pak zle zatápěli naší obraně. V poslední minutě střílí opět po rychlém útoku do otevřené obrany domácí branku a vzápětí byl zápas ukončen…

Pohledem trenéra P. Kostky: Pro mě a doufám, že pro všechny v mužstvu to je velké zklamání. Ostuda, takhle hrozný výkon jsem dlouho neviděl! Domácí byli po celý zápas lepší a bylo spíš překvapením, že prohrávali.  Výjimkou byla první třetina zápasu, kdy byla hra vyrovnaná. Bohužel jsme třetí branku nevstřelili a domácí postupně přehráli na celém hřišti. Vypadalo to jako by jsme si všichni mysleli, že se domácí porazí sami, ale tak to nikdy nebude, s žádným soupeřem! Chlapi se musí rychle probrat a říct si proč na hřiště vůbec jdou. V týdnu zápas rozebereme a příští víkend to musí vypadat úplně jinak. Jedeme na Vyžlovku, s nimi se nám vůbec nedaří, takže tam se můžeme ukázat a změnit to!

SK Úvaly | 24.9.2012 22:16 | 1393x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 25.7.2021 15:47:33