B-tým: SK Úvaly - SK Zápy "B" 1:5 (1:2)

Ve čtvrtém kole okesního přeboru prohrálo naše B-mužstvo s rezervou Záp 1:5.

Okresní přebor -  4. kolo - SK  Úvaly  „B“     :   Zápy  „B“   1 : 5  ( 1 : 2 )

Branky: ve 35“ vyrovnal na 1:1 J. Krajíček. Hosté v 18“, 36“,  65“, 72“ a 78“minutě.

Sestava:   M. Vacek  –  J. Tyl, O. Novák, D. Frič, O. Moravec (46“ R. Časta) – K. Zradička (66“ J. Gebhart), M. Hanák, L. Martinec, R. Vojtěch – R. Majrych a J. Krajíček ( 75“ S. Hanuška).

Připraveni byli: M. Branný a  J. Berger.

Zápas se soupeřem se kterým jsme hráli naposled před třemi roky přinesl napínavý souboj. Zápy, ale přivezly z většiny zcela nový tým poskládaný z hráčů, kteří mají zkušenosti z krajské soutěže. Naše řady posílili poprvé v mistrovském zápase brankař M. Vacek a D. Frič z „A“mužstva. Ten musel, ale nastoupit na místě stopera, protože chyběla kompletní čtveřice obránců z minulých zápasů.

Od první minuty se hrálo ve svižném tempu a nikdo nečekal až se hráči rozkoukají. První šance přišla až v 18“minutě a hned z toho byla branka. Bohužel v naší síti! Centr naše obrana neodvrátila daleko, přišla rychlá narážečka v našem vápně a střela z asi 10 m, kterou M. Vacek neměl šanci chytit. Úvalští hráči nadále hráli vyrovnanou hru a postupnými útoky se snažili dostat do šance. Po několika náznacích přišel první rychlý útok do pootevřené obrany hostů a v 35“min. bylo vyrovnáno! Nejprve na centr zleva J. Krajíček nedosáhl , ale o pár vteřin přišel znovu centr, tentokrát z druhé strany od R.Majrycha a J. Krajíček se hlavou (!) trefil přesně. Z rozehrávky, ale přišel pro nás šok! Na druhý dotek přišla kolmá přihrávka za naší obranu, kde se přehnal přes naší obranu útočník hostů a trefil se taky přesně k tyči! Zápy opět vedou 2:1. V posledních deseti minutách měly Zápy už navrch a naší branku ještě párkrát nebezpečně ohrozily.

Druhý poločas začal naší snahou o vytvoření územní převahy a přišla i série tří standardek za sebou, ale gól nepadl. Hosté se ubránili a pak udeřili. Třetí branka padla po rychlém útoku a centru zleva, který se snesl na zadní tyč, kde hráč hostí ač stíhán naším hráčem stihl hlavou dorazit míč z metru do sítě.. 3:1 pro Zápy.  Tato branka evidentně zlomila naši hru dopředu. Zálohu jsme oživili přesunem D. Friče do zálohy, ale při kombinacích nevycházela finální přihrávka do vyložené šance! Zápy potom dál využily rychlé přečíslení, když překonaly naše hráče krátkými přihrávkami a dvakrát skórovaly…

Pohledem trenéra P. Kostky: Zasloužené vítězství hostů, my jsme zahráli v této sestavě maximum, musím kluky pochválit , nevzdali to a hráli až do konce. Přestože obrana hrála v tomto složení poprvé, myslím, že i tak hrála na maximum. V poslední třetině zápasu bylo vidět, že některým došel dech, a hosté pak svou rychlostí a důrazem na balon potvrdili svoje vítězství dalšími brankami. Rozhodujícím momentem, i když zprvu se to tak nezdálo, si myslím byl druhý gól hostů, který padl pár vteřin po našem vyrovnání. Moc jsme se na něj nadřeli a  remízový poločas by nám dal naději. V příštím kole jedeme na hřiště nováčka do Mnichovic, který překvapil remízou na Vyžlovce, určitě uvidíme velmi zajímavý zápas a my chceme bodovat.

Tomáš Moravec | 17.9.2012 14:25 | 979x přečteno