B-tým: FK Dobřejovice - SK Úvaly "B" 1:3 (1:1)

Ani ve třetím kole okesního přeboru neztratilo naše B-mužstvo ani bod…

Okresní přebor -  3. kolo - Dobřejovice  :  SK  Úvaly  „B“       1 : 3  ( 1 : 1 )

Branky: v 6“ a 82“min.  Jaroslav Krajíček a v 76“min. Jan Gebhart.

Sestava:   R. Majrych - T. Čermák, T. Daníček, O. Novák, O. Moravec - K. Zradička (65“ J. Gebhart), L. Martinec, M. Hanák, P. Matura (65“ J. Kostka) - J. Krajíček a R. Vojtěch.

Sobotní podvečer přinesl na výborném trávníku v Dobřejovicích zajímavý fotbal s pěknými góly.

Zahřívací úvod zápasu „překazila“ rychlá akce v 6“minutě. T. Čermák vyslal dopředu R. Vojtěcha, který utekl svému obránci a místo střely naservíroval míč před prázdnou branku J. Krajíčkovi! 0:1. Bohužel z první vážnější akce před naší brankou domácí se štěstím srovnali. Ve 13“min. po prvním rohu se nepodařilo odvrátit míč z vápna náš stoper také míč neodkopl do bezpečí a domácí hráč z otočky prostřelil R. Majrycha! 1:1. Zaskočená domácí obrana pak mohla inkasovat další branky. Přestože v poli byla hra stále vyrovnaná do vyložených šancí se dostávali naši hráči. Ve 20“min. K. Zradička po klasicky dlouhém autu R. Vojtěcha obešel obránce a ze středu vápna jen nastřelil padajícího brankaře domácích…Ve 30“min. se ve stejném místě do vyložené šance dostal L. Martinec a jeho střelu brankař srazil na břevno a byl z toho jen roh…Další šance do poločasu už nepřišli ani na jedné ze stran.

Druhý poločas začal tlakem a aktivitou domácích a dvacet minut patřilo jim. Jejich šance ve 47“, 49“, 50“minutě volali po gólech, ale R. Majrych dokázal, že chytat umí stejně dobře jako střílet branky a všechny střely povyrážel mimo své tři tyče! V 64“min. domácí reklamovali penaltový zákrok O. Nováka, ale rozhodčí byl blízko a viděl jen samostatný pád domácího hráče. Pak přišla chvíle střídání. Unavené hráče nahradili „mladí dravci“ a okamžitě oživili hru. V tu dobu již domácí záloha nestačila a M. Hanák s L. Martincem ukazovali proč jsou novými tahouny „Juniorky“ ve středu zálohy. V tu dobu se ozývalo i hlasité povzbuzování našich fanynek a vydrželo až do závěrečného hvizdu. V 76“min. jsme se dočkali. Dlouhý aut R. Vojtěcha protlačil přes dva obránce ve vápně J. Krajíček a přihrál na malé vápno do běhu J. Gebhartovi, který tvrdě vystřelil bez přípravy! Brankař reflexivně míč vyrazil, ale jen zpátky před sebe a J. Gebhart ho napodruhé už prostřelil! Vedeme 2:1 a radostná hromada našich borců ležela na štastném střelci. Domácí už žádný zvrat nevymysleli a viditelně jim došli síly. A tak v 82“min. jsme vedení a zasloužené vítězství potvrdili třetí brankou. Na pravé straně zatáhl míč J. Kostka přihrál do gólové šance L. Martincovi, ten obešel brankaře a z úhlu přihrál před branku J. Krajíčkovi, který málem míčem protrhl sít! Za jásotu skupinky fanynek  gratulovalo střelci celé mužstvo. Závěrečné minuty se už odehráli v klidném tempu, když míč drželi hlavně naši hráči a domácím balon takřka nepůjčovali.

Pohledem trenéra P. Kostky: Asi pro většinu překvapivé vítězství, ale v samotném zápase jsme byli důraznější a aktivnější a hlavně vycházeli kombinace ve středu hřiště, kde jsme hlavně ve druhé půli domácí přehrávali. Navíc výborně vyšlo střídání, v pravém okamžiku „mladí“ převálcovali domácí krajní záložníky a výrazně nám pomohli zvýšit tempo a náš tlak na míč v poslední části zápasu, kdy se rozhodlo. Gratuluji konečně Jardovi Krajíčkovi. Prolomil střeleckou smůlu a dvě trefy jsou odměnou za výdrž a aktivitu se do šancí dostat. Ted se musíme připravit na zápas doma. Věřím, že uděláme maximum a podáme znovu výborný výkon.

Tomáš Moravec | 10.9.2012 6:30 | 1161x přečteno