B-tým: Meteor Březí - SK Úvaly "B" 0:3 (0:1)

V prvním kole okresního přeboru vyhrála úvalská rezerva v Březí!

Okresní přebor -  1. kolo - Meteor Březí  :  SK  Úvaly  „B“     0 : 3  ( 0 : 1 )

Branky: 35“min. vlastní, 65“ a 90“ Rosťa Vojtěch

Sestava: R. Majrych -J. Čermák, T. Daníček, H. Jůn, T. Lacina - J. Kostka, L. Martinec, M. Hanák, J. Tyl - J. Krajíček a R. Vojtěch

V první půlhodince a obě mužstva zkoušela. Na malém hřišti, kde i aut je standardní situace docházelo ke spoustě soubojům a tak do tempa se hra dostala až ve druhé polovině první půle. Ve 27“ se na levé straně  připravil ke střele J. Tyl a jeho střela trefila břevno domácí branky! Ve 35“min. jsme vstřelili první branku, což byla odměna za zvýšenou aktivitu v této části hry. Opět pol levé straně dostal do běhu přihrávku J. Krajíček „z první“ centroval na nabíhajícího R. Vojtěcha, brankař domácích vyrazil letící míč, ale pouze do vracejícího se spoluhráče od kterého se míč odrazil do sítě! 38“ dostal aut za obranu J. Tyl a jeho střelu z dobré pozice stihl obránce srazit na roh…Ve 43“ se prudká střela domácího hráče odrazila od našeho břevna k zemi a dobíhající hráč domácích ošklivě narazil do našeho brankaře! Žlutá karta. Brankou do šatny mohl potvrdit naše vedení L. Martinec, ale po dlouhém autu R. Vojtěcha za obranu mířil vedle. Škoda. Těsně před poločasem se zranil domácí brankař a do druhého poločasu už nenastoupil.

Druhý poločas začal náporem úvalského mužstva. Ve 48“ přesný centr L. Martince zprava trefil hlavou J. Krajíček a brankař domácích vyrazil míč na tyč a pak na roh. Navíc se zranil naražením na tyč.. I naše obrana měla starosti a několikrát se štěstím odvracela míče do bezpečí po závaru v našem vápně. Zápas se rozhodoval mezi 60“ a 70“min. Nejprve jsme v 61“ vstřelili druhou branku,ale vstřelení branky předcházela hra rukou J. Krajíčka. Z protiútoku zahrozili domácí a míč mířící podél malého vápna za zády našeho brankaře naštěstí první doběhl naš obránce a odkopl do zámezí.. a v 65“ jsme konečně vstřelili druhou branku! Domácí stoper špatně zvolil směr rozehrávky a R. Vojtěch sám postupoval na domácí branku a chladnokrevně proměnil! 2:0 pro nás. Zaskočení domácí mohli kapitulovat v následujících okamžicích hned dvakrát v 66“. Nejprve centroval zprava R. Vojtěch a ve skluzu střílel J. Tyl a domácí brankař bravurně vyrazil a hned na to přihrál J. Krajíček proti noze L. Martincovi, který střílel těsně vedle pravé tyče domácí branky… mohlo být definitivně rozhodnuto. Na druhé straně přišla 100% šance domácích! 67“ centr z pravé strany přeletěl přes stopery a nabíhající útočník hlavou snad ze tří metrů trefil přesně, ale vynikající zákrok rukou vytáhl R. Majrych a míč vyrazil vedle branky! To byla největší šance domácího mužstva dostat se zpět do zápasu, protože v dalších minutách už hra byla vyrovnaná. Přitom domácí posílali jen vysoké míče do našeho vápna a my jsme se snažili udržet míč déle na našich kopačkách. Nakonec jsme ještě ze dvou šancí tu druhou v posledních vteřinách využili. Nejprve J. krajíček opět ve vyložené trefil tváří v tvář jen nohy brankaře domácích a potom R. Vojtěch  po kolmé přihrávce J. Tyla přesně trefil horní roh branky! 3:0 a byl konec….

Pohledem trenéra P. Kostky: Za mě rozhodně velká úleva,že se podařilo zvítězit. Po prohraných zápasech v přípravě a těžko pochopitelných problémech s registracemi a nezájmem některých jedinců hrát jsme nastoupili v hodně komplikované sestavě a stát se asi mohlo cokoli. O to víc moc děkuji všem hráčům za výkon, který předvedli. Zápas byl náročný pro každého, ať už protože letní příprava je krátká a kondice není zdaleka ideální nebo protože hrál na jiné pozici. Na nakonec mezi nejmladším a nejstarším našim hráčem byl rozdíl 20-ti let… Takže teď chceme zopakovat výkon i doma proti Pacovu, proti kterému se nám v loňské sezoně vůbec nedařilo. A chceme jim to vrátit!

Tomáš Moravec | 27.8.2012 19:21 | 1017x přečteno