B-tým: Vyžlovka - SK Úvaly 0:1 (0:0)

Ve 14.kole okresního přeboru vyhrála naše juniorka na Vyžlovce.

Okresní přebor  ,  14. kolo - SK Vyžlovka  :  SK Úvaly „B“      0 : 1   ( 0 : 0 )

Branka:   80“ minuta Milan Hanák

Sestava:   R. Roman – P. Matura (75“ O. Moravec), M. Felix, M. Hořínek, T. Daníček, J. Jůn, T. Čermák (60“ D. Bláha), V. Křelina, M. Hanák, O. Ozom (46“ R. Časta), M. Šindelář (88“ J. Čermák)

Na úvod jara nás čekal jeden z nejsilnějších soupeřů, silné mužstvo Vyžlovky okupuje třetí příčku tabulky a podle informací si chtějí toto místo na jaře obhájit.

Úvodní minuty byli z obou stran opatrné, domácí hráči hrající tzv. „z kopce“ si vyzkoušeli několik dlouhých přihrávek na svého nejlepšího střelce podzimu.  Bez úspěchu. Takticky hrající úvalští hráči nutili domácí hrát většinou vysoké míče do křídel a střed hřiště si tvrdě hlídali.  Dobrá tzv. „pološance“ šance přišla první před brankou Vyžlovky, když ve 12“min. v dobré pozici O. Ozom zvolil místo střely přihrávku na T. Čermáka, kterému střela vůbec nesedla a skončila daleko vedle branky Vyžlovky. Ve 22“min. musel pro zranění střídat domácí hráč č.11 a z útoku se tím pádem ztratili výšková převaha Vyžlovky. Ve 24“ min. se snažil těžký míč usměrnit do sítě před brankařem M. Hanák, ale brankař byl hodně blízko a míč vyrazil zpět do hřiště! A do největší příležitosti se propracoval M. Šindelář , když ve 35“min. převzal kolmou přihrávku za obranou a postupoval sám na brankaře! Místo střely, ale zvolil špatně kličku na oslední chvíli a brankař jeho úmysl vystihl… Domácí se v prvním poločase dostali do dobré střelecké pozice jen jednou a tady se vyznamenal R. Majrych, který střelu ze středu pokutového území vyrazil reflexivně nohou zpět do hřiště!

Druhý poločas byl ve větším tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Přestože jsme hráli teď „z kopce“ my nebylo to znát, protože domácí více „tlačili“ a byli rychlejší než my. V 57“min. Vyžlovka měla druhou vyloženou šanci! Rychlý útok nezachytil střed zálohy, útočník byl rychlejší než naši stopeři, ale R. Majrych střelu vyrazil na roh. V 65“min. centr odvracel nadvakrát míč M. Felix, a jeho malá domu hlavou „našla“ dobíhajícího útočníka Vyžlovky, který hlavou, ale míč poslal mimo naší branku! A do třetice mohli domácí jít do vedení v 69“min. , když po rohovém kopu střilel zblízka hráč Vyžlovky opět jen do R. Majrycha a nakonec ještě jednou mohli domácí skórovat, když v 72“min. se přehnal přes naší pravou stranu obrany „vyžlovský rychlík“ , ale naštěstí nestačil se dostat k míči na „malém vápně“ dříve než R. Majrych, který přízemní centr chytil! A pak přišla rozhodující akce! O. Moravec začal akci, uvolněním přes vyrazivši ho útočníka Vyžlovky těsně za polovinou hřiště, přihrál kolmo před pokutové území M. Šindelářovi, ten vrátil přihrávku na J Jůna. J. Jůn přihrál do strany M. Hanákovi, který jak je jeho zvykem obešel podél pokutového území přes tři hráče soupeře. Ti mu nedokázali míč odebrat a tak na středu hřiště napřáhl ke střele a jeho střela těsně nad zemí skončila přesně u pravé tyče domácí branky!!! V následujících minutách jsme čekali tlak vyžlovských, ke kterému, ale díky naší bojovnosti a obětavosti vůbec nedošlo a dokonce jsme ve zbývajících minutách strávili více času na polovině domácího mužstva.

Pohledem trenéra P. Kostky: Tři body z Vyžlovky patří mezi nejcennější úlovky v této sezoně. Jsem hrozně rád, že se tohle povedlo, nepodcenili jsme přípravu ani zápas, byli jsme trpělivý a bojovali jsme až do posledního hvizdu rozhodčího a to se nám vyplatilo. Na druhou stranu i domácí hráli výborně a zápasu by asi slušela remíza 3:3, ale podle mého názoru jsme to byli my, kteří nehráli na náhodu. Měli jsme hru soupeře dobře přečtenou a pohlídali si jeho nejsilnější stránky a proto jsme si výhru zasloužili! Samozřejmě bez chyb jsme nehráli a byli i chvíle, kdy jsme rychlostně nestačili, ale tyto nedostatky jsme nahradili disciplínou a výborným taktickým a kolektivním výkonem.

Tomáš Moravec | 26.3.2014 7:48 | 963x přečteno