B-tým: Velké Popovice - SK Úvaly 3:4 (1:3)

V 17.kole okresního přeboru vyhrálo naše béčko ve Velkých Popovicích!

Okresní přebor  ,   17. kolo - Velké Popovice :  SK Úvaly „B“  3 : 4 ( 1 : 3)

Branky: ve 14“ a ve 32“min. Milan Hanák, ve 32“min. David Bozděch a v 63“min. Jan Krátký

Sestava:   R. Časta – P. Matura (46“ J. Krátky), M. Felix (75“ J. Jůn), M. Hořínek, O. Benčič – M. Hanák, V. Křelina, J. Kahuda, O. Ozom – D. Bozděch a M. Šindelář (68“ D. Bláha).

Připraveni ještě byli: T. Čermák a J. Čermák.

• Rohové kopy    ……    6 : 7
  • Střely na branku   …  12: 14 (včetně branek)
  • Střely mimo branku ..   3: 7

Pátek večer, osmá hodina večerní a atraktivní zápas pod umělým osvětlením přinesl zápas plný podařených útočných akcí ze kterého nakonec vyšlo vítězně hostující mužstvo!

Od první minuty jsme byli aktivnější my a domácí jen přihlíželi naší útočné aktivitě. V 10“ minutě střílel z otočky výborně M. Šindelář , ale brankař reflexivně vyrazil míč na roh! Ve 13“ vybojoval ještě na půlce domácích míč D. Bozděch a z jeho akce přišla hezká střela, která těsně minula pravou tyčku branky Popovic! O minutu později jsme se poprvé radovali. Z pravé strany se dostal ke střele M. Hanák a míč skončil u vzdálenější tyče v síti! Vedeme 1:0.V další minutě byl surově podkopnut v pokutovém území D. Bozděch, ale rozhodčí ukázal „hrajte dál“. V této části bylo domácí mužstvo pod tlakem a škoda našich šancí…Ve 23“minutě přišlo překvapivé vyrovnání. Ledabylé kopnutý vysoký míč do našeho pokutového území vypadl z rukou R. Časty a přestože míč nerozvlnil sít naší branky pomezní rozhodčí ukázal do středu hřiště…1:1. V další části hry domácí přitvrdili a rázem několikrát nebezpečně ohrozili naší branku a naše mužstvo se muselo „otáčet“ v obraně. Ve 23“minutě jsme přidali druhou branku, když z pravé strany opět zakončoval podobně jako v prvním případě M. Hanáka vedeme 2:1. Dál se hrálo velice útočně a divákům se hra líbila, některé akce tak ocenili hlasitým potleskem. Ve 32“minutě napřáhl ke střele z asi 20-ti metrů D. Bozděch a trefil se přesně k pravé tyči domácí branky! Vedeme 3:1! V dalších minutách se ke střelám dostali domácí borci včetně přímých volných kopů, ale v brance chytající R. Časta předvedl neuvěřitelné  brankařské zákroky a uchránil pro poločasovou pauzu naše dvoubrankové vedení!

Druhý poločas začali lépe domácí a už ve 48“ minutě se ve vyložené šanci ocitl po rohovém kopu domácí hráč, ale zblízka nastřelil jen vynikajícího R. Častu. Hra se přelévala nadále velice rychle na obě strany a vznilalo tak spousty střeleckých příležitostí. Nebezpečnější situace se objevovali více před brankou domácích, před kterou se tlačili i krajní obránci úvalského mužstva, což diváci v Okresním Přeboru vidí jen velice výjimečně. Po jedné takové akci H. Kahuda přenesl přesnou přihrávkou hru na pravou stranu, kde sprintoval J. Krátký, s míčem prošel až do pokutového území a jeho prudká střela po teči obránce skončila v síti Popovic! 4:1 v 63“ minutě! Bohužel jsme stále hráli hodně útočně a ani domácí nepolevovali v útočné aktivitě. Změna tempa by našim borcům pomohla. Bohužel domácí hráči v 73“minutě sehráli pěknou akci ve středu hřiště a krátká přihrávka mezi naše střední obránce našla nabíhajícího hráče, kterého nikdo z našich nestihl zastavit! Krátké sólo zakončil pohotovou střelou podél vybíhajícího brankaře. 4:2. Ani z toho jsme se nepoučili a přes všechno hlasité ubezpečování jsme hráli stejně jako za stavu 0:0… naštěstí i čas běžel rychle. V 88“minutě po rohovém kopu, se nešťastně odrazil od našeho hráče míč před útočníka domácích, který zblízka prostřelil vše před sebou a vstřelil třetí branku Popovic! Rozhodčí nastavil tři minuty a v posledních vteřinách málem došlo k nejhoršímu! Míč směřující po zemi za obranu mířil jen k našemu brankáři, ten ještě kontroloval J. Jůn, ale hostující hráč přestože byl za naším obránce udělal vše aby se ještě k míči dostal a s pomocí faulu se snažil dosáhnout na míč. Míč, ale těsně před ním stačil R. Časta zvednout ze země a tím pominula poslední naděje domácích na vytvoření si nějaké šance. O pár vteřin rozhodčí ukončil zápas a naši hráči mohli slavit důležité vítězství!

Pohledem trenéra P. Kostky: Super, jsem šťastný za vítězství i za dobrý výkon. Podařilo se nám napravit to co jsme minulý týden nezvládli. Zápas nám vyšel, především ve hře dopředu jsme byli důrazní a rychle se rozhodovali. Náhodná branka domácích nás zaskočila naštěstí jen asi deset minut, v té době domácí byli velmi nebezpeční. Měli jsme dát i čtvrtou branku ještě do poločasu, šancí bylo ještě několik, škoda bylo by rozhodnuto. Domácí jsme pak pustili do hry druhou branku, když jsme si nestihli přebrat útočící hráče a byli v obraně hodně pomalí. Třetí branka – pro nás „bohužel“ typická, jak bránit standartní situaci, víme jen teoreticky. Naštěstí jsme adrenalinový závěr ustáli, i když jsme neproměnili další dvě vyložené šance! V nastaveném čase, při poslední akci domácích jsem málem dostal „infarktů, ale náš brankař rychlejší než faulující soupeř a vítězství jsme uhájili.

Tomáš Moravec | 14.4.2014 9:18 | 1008x přečteno