B-tým: Stránčice - SK Úvaly 2:5 (1:2)

V 11.kole okresního přeboru vyhrály Úvaly ve Stránčicích!

Okresní Přebor ,  11. kolo - Stránčice  :   SK Úvaly „B“      2 : 5  ( 1 : 2 )

Branky: 20“ a 60“ min. V. Křelina, 30“ min. H. Kokeš, 57“ min. M. Šindelář, 88“ min. M. Korbel.

Sestava: R. Majrych – T. Čermák, M. Felix, M. Hořínek, J. Tyl (54“ P. Matura), M. Hanák (75“ J. Kostka), V. Křelina, H. Kahuda, R. Vojtěch – M. Šindelář (67“ M. Korbel), H. Kokeš (89“ J. Ryneš).

Začátek zápasu se nesl v duchu zjišťování možností obou mužstev, na domácích bylo vidět, že své hřiště znají „jako boty“, zatím co my jsme zkoušely  jak jsou přihrávky na takovém terénu… Ve 12“min. jsme nezaložili dobře útok po levé straně a rychle vrácený míč na dvě přihrávky do našeho vápna dokázal hráč Stránčic na malém vápně nejenom zpracovat, ale i z metru překonat našeho brankáře… obránci se nestačili vrátit. 1:0 pro domácí. Naštěstí jsme rychle hru srovnali a ve 20“minutě konečně vstřelili první branku. H. Kahuda přihrál V. Křelinovi, který se střelou z hranice vápna nemýlil! 1:1. O pár minut později, ve 30“minutě R. Vojtěch krásně kolmo poslal „do brejku“ H. Kokeše a ten se „lobem“ taky nemýlil…2:1 vedeme! Obrat v zápase vyšel, přišli jsme na to, jak překonat zhuštěný prostor ve středu hřiště, ale trvalo to! Do konce poločasu se, ale už ani jedno mužstvo do vážnější střelecké šance nedostalo.

Druhý poločas jsme hráli díky úspěšnému losu tzv. „z kopce“ a tak jsme začali náporem, kterému, ale domácí brankař odolával! Střely H. Kahudy, M. Šindeláře i R. Vojtěcha brankař domácích do své branky nepustil a tak jsme si museli počkat do 57“ minuty, kdy rozehrávku od brankaře důrazně vybojoval T. Čermák, dostal se s míčem až do vápna, kde těsně před brankařem stačil přihrát M. Šindelářovi, který skákající míč zblízka umístil do prázdné branky! Rozdílová branka na 3:1 byla důležitá a domácí následující minuty byli nadále pod tlakem. V 59“ mohl V. Křelina skórovat hlavou, ale branku minul, vzápětí v 60“minutě druhou střelou V. Křeliny jsme už vedli 4:1! Třígólové vedení nás uspokojilo a hra se hodně vyrovnala. Domácií měli možnost několika přímých kopů, ale až na jeden z velké vzdálenosti. V 68“minutě se jim, ale podařilo snížit na 2:4 z jejich pohledu, když odražený míč po střele zpoza vápna vrátil do sítě hráč Stránčic. Domácí, ale viditelně neměli sílu nás přetlačit a dostat pod tlak. Nejvážnější příležitost tak přišla v 75“ minutě po individuálním průniku hráče přes pravou stranu naší obrany, ale R. Majrych včas vyběhl a střela z úhlu naštěstí minula zadní tyč branky a skončila za brankou..

Do poslední části jsme omladili náš útok a šanci dostal šestnáctiletý M. Korbel a o rok starší J. Kostka. V 85“ třikrát během krátké doby střílel z dobrých pozic H. Kahuda, ale střely brankou neskončili. Zejména první akce byla povedená. J. Kostka sebral míč pomalému brankaři, udělal kličku vrátivši se obránci a housličkami našel do vápna nabíhajícího H. Kahudu! V 88“minutě jsme vstřelili pátou branku! Přihrávka vzduchem našla ve vápně volného M. Korbela a ten se „halfvolejem“ přesně pod břevno! Druhý start za dospělé a první branka!

Pohledem trenéra P. Kostky: Tři body jsou super, kluci museli dřít, protože na malém nepříjemném hřišti stačí chvilka nepozornosti a je z chybičky hned šance! My jsme si body zasloužili, ve většině zápasu jsme byli důraznější, aktivnější a měli jsme převahu. Jsem rád, že se zase ukázali opět mladí z dorostu, bylo vidět,  že když si nechají poradit a jsou aktivní, budou už teď proti některým soupeřům velkým přínosem.

Tomáš Moravec | 7.11.2013 8:38 | 912x přečteno