B-tým: Sokol Zápy "B" - SK Úvaly 4:0 (0:0)

V 9.kole okresního přeboru prohrály Úvaly v Zápech.

Okresní Přebor ,  9. kolo - Zápy  :  SK Úvaly „B“    4 : 0  ( 0 : 0 )
Branky: domácí v 68“, 75“, 88“ a 90“minutě.

Sestava: R. Majrych –  T. Čermák, M. Felix, M. Hořínek, P. Matura (69“ P. Tham) – R. Vojtěch, M. Šindelář, H. Kahuda, V. Křelina, R. Časta – D. Bláha (60“ M. Korbel).

V nedělním odpoledni nás čekal těžký zápas na půdě tradičního soupeře. Obě mužstva by mohla posílit ze svých „A“ mužstev, bohužel jen to úvalské hrálo ve stejný čas, takže kádr rozšířili pouze domácí.

Od první minuty se hrál rychlý a nápaditý fotbal. Domácí hráli kombinační fotbal a snažili se prosadit přes náš obranný blok. Celoplošné bránění odolávalo s úspěchem a tak domácí „vyfasovali“ za první poločas jen dvě žluté karty a dvakrát se objevili ve výhodné střelecké pozici, ale R. Majrych jednu střelu vyrazil (40“min.) a druhá šance skončila v síti nad brankou (44“min.). Na druhé straně byly šance větší! Ve 12“min. po rohovém kopu hlavičkoval V. Křelina a míč skončil na pravé tyči zápské branky! Druhá možnost otevřít skóre přišla ve 25“ minutě, když centr R. Vojtěcha našel ve výskoku (!) M. Šindeláře a jeho hlavička mířila do sítě, ale bravurní zákrok domácího brankaře tomu zabránil! Následný roh zakončil střelou R. Vojtěch jen do bránícího hráče. Škoda vedení by bylo asi zasloužené v této fázi zápasu, ale na šance se nehraje…

Ve druhém poločasu pokračoval boj domácího mužstva s obranným blokem deseti hráčů úval. V 50“ minutě ve vyložené šanci opět domácí hráč mířil vysoko nad. Nerozhodný stav se změnil až v 68“minutě, když pěknou a rychlou akci přes naší levou stranu obrany jsme nezastavili a přízemní centr střelou ve skluzu usměrnil nejrychlejší hráč domácích zblízka přes R. Majrycha a dalšího obránce do sítě! 1:0. To už na hřišti byl i nejmladší hráč úvalských M. Korbel (roč. 96), který si tak zažil premiéru v mistrovském zápase dospělých a nutno říct, že nezklamal a v závěru chybělo pár centimetrů, aby nasměřoval hlavou míč na branku domácích. Druhá a rozhodující branka padla v 75“min. rychlá kombinace a opět zakončení zblízka znamenala rozvrat našich obranných řad na kterých bylo vidět jak rychle docházejí síly a odhodlání. I druhé střídání na naší straně mělo nádech „premiéry“. P. Tham (roč. 94) nastoupil také poprvé za dospělé do mistrovských bojů. V poslední čtvrthodině hry domácí už jasně dominovali a neproměnili hned tři vyložené šance za sebou. Nakonec přeci jenom branky vstřelili, v 88“minutě z rychlého útoku (stejně jako první branka) přes naší pravou stranu obrany a poslední minutě do naší prázdné branky, když na rohový kop si nabíhal i náš brankař…

Pohledem trenéra P. Kostky: Domácí zaslouženě zvítězili, na rozdíl od nás měli dostatek fyzické kondice na celý zápas a na lavičce zkušené a vyhrané hráče. Vydrželi jsme ¾ času držet tempo s domácími a i šance jsme si vypracovali, bohužel neproměnili. Věděli jsme, že na úspěch můžeme myslet jen v případě nadstandartního výkonu a to se nepovedlo, možná k lepšímu výsledku chybělo i troška štěstí, ale na zisk nějakého bodíku by bylo potřeba určitě víc!

Tomáš Moravec | 24.10.2013 14:14 | 988x přečteno