B-tým: Sokol Šestajovice - SK Úvaly 2:1 (1:1)

V 16.kole okresního přeboru prohrálo naše béčko v Šestajovicích

Okresní přebor  ,   16. kolo - Sokol  Šestajovice  :   SK Úvaly „B“     2 : 1   ( 1 : 1)

Branky: v 10“ min. David Bozděch –  domácí v 18“min.  a v 76“ minutě.

Sestava:   R. Časta – P. Matura (46“ M. Šindelář), M. Felix, M. Hořínek, T. Daníček – J. Kokeš (69“ D. Bláha), M. Hanák, J. Jůn, J. Kahuda, O. Benčič (66“ O. Ozom) – D. Bozděch

• Rohové kopy 10:4
  • Střely na branku 7:4 (včetně branek)
  • Střely mimo branku 6:2

V příjemně slunečném nedělním odpoledni jsme odehráli zápas s mužstvem, které je poslední v tabulce a nejvážnějším kandidátem sestupu.  V 9“ minutě M. Hanák střílel a míč strefil z vnější strany pravou tyč branky Šestajovic! Vyrovnaný úvod zápasu jsme rázně ukončili už v 10“minutě vedoucí brankou, když D. Bozděch vyhrál souboj při váhající rozehrávce domácích a postupoval na branku domácích. Před stoperem Šestajovic, ale místo kličky zvolil střelu, která překvapila snad všechny včetně špatně stojícího brankaře domácích! Vedeme 1:0. Bohužel domácím netrvalo ani deset minut a z ojedinělé akce vyrovnali! Vysokou přihrávku na roh pokutového území se podařilo domácímu hráči hlavičkovat přes našeho obránce zpět před branku a nabíhající hráč Šestajovic prvním dotekem zblízka dopravil míč do sítě! 1:1. Další nevýraznou část hry mezi 20“ a 30“minutou mohl ukončit brankou nás J. Kokeš, ale po rohovém kopu míč v těžké pozici poslal hlavou vedle branky! Domácí se kromě branky  dostali ještě do jedné šance, ale R. Časta  výborně zasáhl a střelu z 10-ti metrů vyrazil nohou! Ve 43“ střílel J. Kahuda z 30-ti metrů a jeho střela skončila těsně nad brankou za překvapeným a špatně stojícím brankařem.

Do druhého poločasu jsme posílili útočnou činnost změnili i rozestavení, ale vývoj zápasu jsme neovlivnili, protože domácí hráči obětavě a bojovně bránili a nedovolili nám využít krátké kombinace přihrávek  ze kterých si umíme vypracovat šance. V 53“min. jsme měli příležitost po faulu na M. Hanáka těsně před pokutovým územím! O. Benčič vystřelil výborně a zákrok domácího brankaře byl ještě lepší a střelu vyrazil na roh! Domácí z rychlých útoků získávali velké množství rohových kopů a jeden z nich nakonec rozhodl. V 76“minutě po zahrání rohového kopu na přední tyč, byl domácí hráč rychlejší než „bránící“ M. Hanák a hlavička zblízka skončila druhou brankou… V závěrečných minutách jsme si vynutili velkou územní převahu, ale až na dvě hlavičky nad branku Šestajovic jsme z toho víc nedokázali vypracovat a domácí si tak překvapivě dokázali získat první jarní body!

Pohledem trenéra P. Kostky: Je to škoda, nezvládli jsme roli favorita zápasu a místo rozhodnutí zápasu v prvním poločase, kdy jsme neproměnili svoje šance jsme nechali soupeře otočit výsledek a pak nám vítěznou branku dal domácí hráč po hrubé individuální chybě při bránění rohového kopu! Jsem zklamaný z individualistického výkonu mého mužstva! Gratuluji domácím, za bojovnost a víc vstřelených branek si výhru zasloužili. Jenže čas běží, a my musíme se připravit na další zápasy a jestliže tady jsme ztratili, musíme body získat jinde třeba hned v Popovicích.

Tomáš Moravec | 10.4.2014 9:11 | 868x přečteno