Ve 23.kole okresního přeboru prohrálo naše béčko v Pacově.

Okresní Přebor,   23. kolo - Sokol Pacov  :  SK Úvaly „B“  3 : 1 ( 0 : 1 )

Branky: 44“ Jan Jůn a domácí v 53“, v 78“ a v 83“ minutě!

Sestava:   R. Majrych –  P. Matura, J. Jůn, M. Hořínek, O. Benčič – M. Hanák, V. Křelina, J. Kahuda, O. Ozom (46“ T. Daníček)  –M. Šindelář (80“ J. Kostka),  J. Kokeš (80“ D. Bláha)

• Rohové kopy    ……       4 : 9
  • Střely na branku   …       5: 4  (včetně branek) !!!
  • Střely mimo branku ..     3 : 6

Po odloženém zápase s mužstvem Záp jsme přijeli do Pacova jednoznačně pro vítězství. Domácí mužstvo bojuje jak je jeho zvykem v posledních letech o záchranu a potřebuje taky vyhrát. Prvním překvapením pro nás byl už samotný příjezd. Hřiště a jeho okolí doznalo od naší poslední návštěvy před rokem velkých změn. Samotné hřiště mělo sytě zelenou barvu a čerstvě střižený trávník tvořil pěknou celistvou plochu. Zmizely hrboly a vyšlapané pokutové území.

Už v první části zápasu se ukázalo, že domácí mužstvo stále hraje stejným způsobem. Nakopávané míče na rychlé útočníky (v zápase nehrál nám známý V. Černý). Většinu času jsme drželi na svých kopačkách my, ale Pacov využíval velmi dobře každou možnost zaútočit. Žádná větší šance se nikomu nepodařila, až ve 28“minutě po rohovém kopu střílel M. Šindelář a jeho střelu vykopl z brankové čáry obránce! Následovala série rohových kopů, ale branka nepadla. Ve 38“ minutě přišla první střela na branku i od hráče Pacova, ale jeho střelu R. Majrych vyrazil výborně na roh! A ve 44“ minutě jsme se po sérii rohů konečně prosadily! Honza Jůn hlavou využil podběhnutí míče domácím brankařem a zblízka se trefil! Vedeme 1:0.

Druhý poločas jsme začali opět aktivněji my, ale naší hře chybělo překvapení, domácí mužstvo pozorně bránilo a když získalo míč, nic si nekomplikovalo. Rychlý útok – dvě, tři přihrávky a centr nebo střela… V 53“ minutě jsme udělali chybu v rozehrávce a samostatný nájezd hráč Pacova proměnil! 1:1. Hra se změnila, začalo se hrát rychleji a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V 58“ minutě mohl skórovat J. Kahuda střelou a vyražený míč vracel hlavičkou jen nad branku J. Kokeš…bohužel! O tři minutky později z úhlu střílel hráč domácích a s jeho střelou si opět R. Majrych poradil. V 64“ minutě V. Křelina střílel bez přípravy snad z 10-ti metrů opět vedle branky Pacova… Bohužel naše hra nebyla dostatečně nápaditá na obranu Pacova v deseti hráčích přes svým pokutovým územím a přišel definitivní obrat. V 78“ jsme na plovině hřiště ztratili míč a po přesném přenesení hry postupoval hráč Pacova na našeho brankaře opět sám a opět proměnil! 2:1 pro domácí. V posledních deseti minutách jsme se snažili vypracovat si vyloženou šanci, ale do otevřeného prostoru se i potřetí v 83“ minutě dostali hráči Pacova s nadvakrát střelu zblízka protlačili potřetí do naší sítě. 3:1

Jedno z nejslabších mužstev soutěže tak vyškolilo v produktivitě střelby fotbalovější úvalské a udrželo si naději na záchranu. My musíme přesvětčit sebe i fanoušky, že branky střílet umíme a v příštím zápase zvítězit!

Pohledem trenéra P. Kostky: První poločas jasná převaha, jen škoda, že jsme překonali domácí obranu jen jednou. Nešla nám střelba ze střední vzdálenosti a chybělo přidat v důrazu při standartních situacích, kterých jsme měli víc než dost. V druhém poločase nám chyběl pohyb, chtíč hrát, prostě jsme to zazdili a nemohli „za boha“ přidat druhou branku. Po našich dvou šancích přišla hrubá chyba obránců při rozehrávce a přibylo na nervozitě a už jsme se nevzchopili, naopak i druhá branka byla hrubá chyba při přihrávání. Domácí si vítězství zasloužili za bojovnost a produktivitu. Nám prostě nepomohla ani 14-ti denní pauza, ani větší odhodlání a snaha, za to se body nedávají…

Tomáš Moravec | 30.5.2014 8:35 | 811x přečteno