B-tým: Sokol Mochov - SK Úvaly 1:1 (0:1)

Ve 20. kole okresního přeboru remizovalo „béčko“ v Mochově.

20. kolo  Okresní Přebor - Sokol Mochov  :  SK  Úvaly  „B“       1 : 1   ( 0 : 1 )

Branky: 41“min.  Vláďa Křelina – hosté v 75“min.

Sestava: J. Berger – T. Čermák (46“O. Moravec),  M. Felix, J. Jůn, R. Časta – P. Matura (65“O. Novák), M. Hanák, T. Míka, V. Křelina, R. Vojtěch – J. Krajíček (75“S. Hanuška).

Další zápas, který stál za to vidět, protože Mochov nám na podzim sebral všechny body v našem azylu v Příšimasech a my jsme chtěli udělat všechno proto, abychom jim to oplatili. Navíc před rokem jsme v Mochově dohrávali v sedmi lidech v poli….

Úvod zápasu se nesl v duchu „poznej a hraj“. Obě mužstva hrála od vápna k vápnu poměrně svižně, ale nikdo chybu v obranné fázi neudělal. Domácí, ale na rozdíl od Úval zkoušeli štěstí střelami z dálky a za prvních 20 minut vedli na střely v poměru v 10:2! Ve 20“ se v první vyložené šanci zápasu ocitl útočník domácích po přečíslení na naší pravé straně obrany. Jeho střelu vyrazil K. Berger na roh! To samé provedl K. Berger se šancí Mochova ve 37“min. Na druhé straně první vážnější situace ve vápně skončila překvapivým vedením Úval! 41“min. Přihrávku V. Křeliny podél vápna J. Krajíček přenechal R. Vojtěchovi, který ve vyložené šanci jen nastřelil brankaře! Míč se odrazil, ale přímo k V. Křelinovi a ten se trefil do odkryté brány přesně! Vedeme 1:0.

Druhý poločas domácí „přitlačili na pilu“ a přes všechna opatření jsme začali být pod tlakem. S postupem času přibývalo možností domácích k zakončení, ale žádnou ze šancí zatím nedokázali proměnit. Největší byla v 53“, kdy překvapivě středem hřiště prošla domácím kombinace a na konci akce byl hráč Mochova s míčem až před brankařem, naštěstí na poslední chvíli byl čistě vytlačen T. Míkou a střela šla vedle branky. V 70“min. jsme měli naši největší příležitost přidat druhý gól. Ve slibné šanci při které brankaři Mochova propadl míč, obešel R. Vojtěch i brankaře, který ho chytil jen za nohu, ale jeho lehkou střelu po zemi z brankové čáry stačil vykopnout vracející se hráč… V 75“minutě bohužel jsme už inkasovali, po akci opět středem hřiště a po přečíslení naší stoperské dvojice bylo vyrovnáno! Domácích hráčů bylo najednou všude plno a to i přesto, že ani jednou nestřídali. Výborná fyzická kondice Mochova měla za následek, že závěr zápasu jsme pod tlakem odolávali a mohli jsme spoléhat jen na rychlé útoky ve dvou nebo třech hráčích. Mochov si vytvořil další tři vyložené šance (80“,85“,90“), ale neproměnil je a když ani my jsme v 87“ a 89“min. svoje možnosti nezužitkovali zápas skončil remízou…

Pohledem trenéra P. Kostky: Kluci bod opravdu vydřeli, v prvním poločase se nám nedařila hra dopředu a se zakončením jsme se doslova trápili. V druhé části jsme neměli sílu a potřebný klid k proměnění těch pár šancí do kterých jsme se dostali, naopak domácí nás přehráli ve středu hřiště a dostali se do více vyložených šancí než my. Jeli jsme sem neprohrát a to se nakonec podařilo, takže bod bereme. Na závěr bych chtěl poděkovat za velmi přesné a objektivní řízení zápasu panu Bernardovi.

SK Úvaly | 6.5.2013 18:56 | 945x přečteno