B-tým: Sokol Hrusice - SK Úvaly 0:2 (0:0)

V 7.kole okresního přeboru vyhrály Úvaly v Hrusicích!

Okresní Přebor ,  7. kolo - Sokol Hrusice  :  SK Úvaly „B“      0 : 2  ( 0 : 0 )

Branky: v 75“min. M. Šindelář a v 90“min. Z. Malík.

Sestava:  R. Majrych – T.Čermák, M. Felix, M. Hořínek, 65“O.Novák (69“ D. Bláha)– Z. Malík, H. Kahuda,V. Křelina, M. Hanák – R. Vojtěch , M. Šindelář.

Na horkou půdu k nováčkovi soutěže, který doma porazil nedávno mužstvo Vyžlovky, jsme přijeli v prořídlé sestavě, přestože den před zápasem byla lavička plně obsazena pěti hráči. O to víc jsme, ale věřili, že domu s prázdnou neodjedeme.

Zápas začal, ale přesně opačně a domácí měli v úvodu převahu, jejich přenášení hry vzduchem dělalo našim hráčům problémy. V 6“min. nezpracoval takový míč M. Hořínek a R. Majrych fauloval na hranici vápna. Naštěstí jen žlutá karta, ale zase i nařízená penalta. R. Majrych, ale vystihl směr střely na vyrazil jí na roh. O pár minut později nepřesná rozehrávka poslala do šance útočníka domácích, ale ten opět ztroskotal na výborném R. Majrychovi! Ve 20“ min. zatáhl za záchrannou brzdu O. Novák a za držení dresu dostal taky žlutou kartu. Z následného přímého kopu hlavičkoval hráč Hrusic přesně do místa, kde byl připraven náš brankař! Teprve po tomto domácím úvodu jsme vyrovnali hru a do další šance se už domácí nemohli dostat. Na druhé straně zahrozil dvakrát V. Křelina. Nejprve střílel nad ve 32“minutě a ve 34“ namířil centr R. Vojtěcha hlavou těsně vedle branky domácích. Závěr prvního poločasu přinesl opět vyložené šance domácích. Ve 40“minutě si dávali přednost M. Hanák s T. Čermákem, míč jim sebral hráč domácích, ale jeho střela trefila jen boční sít naší branky! Ve 44“minutě chyboval V. Křelina a domácí hráč šel sám na brankaře, ale svoji šanci neproměnil, R. Majrych střelu vyrazil zpět do hřiště…ještěže přišla přestávka.

Druhý poločas jsme začali aktivněji my. Domácí se už do tempa nedostávali a tak pomalu byla vidět územní převaha úvalských. Ve 47“ po rohu R. Vojtěcha mohl zblízka vstřelit branku V. Křelina, ale míč v těžké pozici trefil kolenem a ten se odrazil od břevna zpět do hry… hra se dál přelévala ze strany na stranu a bylo se na co dívat, zatím co domácí se zkoušeli prosadit vysokými míči za naši obranu tak, jak jim to šlo v první půli, úvalští hráči hráli naopak po zemi a kombinacemi se dostávali na dostřel branky domácích. Další šance byla vidět o dvacet minut později, když v 68“minutě po centru Z. Malíka trefil hlavou nejmenší R. Vojtěch tyč domácí svatyně! A pak přišla teprve branka! R. Vojtěch vybojoval míč ve středu hřiště, Z. Malík poslal kolmou přihrávku do běhu rychlíku M. Šindelářovi a ten se v souboji tělo na tělo prosadil přes svého obránce a podél brankaře skóroval! Vedeme 1:0 v 75“minutě. Domácí se snažili dostat na dostřel a do šance, ale vzniklo z toho jen několik přímých kopů z větší vzdálenosti a pár rohových kopů. Do vyložené šance se už nedostali, v posledních minutách bylo vidět kdo má více síly a tak vyložené šance byly k vidění jen před brankou domácích. 88“minuta přečíslení vysunuté obrany Hrusic a ve vyložené šanci R. Vojtěch trefuje jen nohy výborně vyběhnuvšího brankaře. V 90“minutě opět přečíslení a tentokrát R. Vojtěch v té samé pozici zvolil oblouček na zadní tyč, kam si pro dorážku naběhl Z. Malík a dorazil míč do sítě (pozici pro off-side viděl jen střelec a delegovaný pomezní rozhodčí, a protože náš hráč vybíhal z pozice za obráncem off-side nebyl)! Vedeme už zaslouženě 2:0 a rozhodčí nastavuje 3 minuty…domácí, ale už nemají sílu si ani přesně přihrát a tak do další vyložené šance jde naše dvojice hráčů a M. Šindelář přihrávku vzduchem trefuje tvrdě a přesně, ale brankař Hrusic bravurně vyráží na poslední roh zápasu, po kterém je pískán konec.

Pohledem trenéra P. Kostky: Za tři body jsem moc rád, vzhledem k tomu v jakém rozpoložení je mužstvo to byli víc nervy než jsem čekal. Prvních dvacet minut jsme byli hrozný a za poločasový stav 0:0 jsme mohli děkovat našemu brankaři a střelcům Hrusic, pak už jsme jakž-takž hráli co umíme a kluci viděli sami, že šance přišli a nebylo to po nějakých hrubkách jako u nás v první půli. Dneska to kluci oddřeli a za to máme vítězství.

Tomáš Moravec | 10.10.2013 19:13 | 981x přečteno