B-tým: Slávie Radonice - SK Úvaly 2:3 (1:1)

V 17. kole okresního přeboru vyhrálo naše béčko v Radonicích.

17. kolo, Okresní přebor Praha – východ – Slávie Radonice  : SK Úvaly „B“    2 : 3  ( 1 : 1 )

Branky: domácí v 17“ a v 88“minutě – ve 14“ Tomáš Daníček, v 50“ z penalty Milan Hanák a v 90“ minutě Mirek Kadlec.

Sestava:                                                    J. Berger
                               O. Novák (20“ M. Kadlec), T. Daníček, M. Hořínek, R. Časta
                                                                   J. Jůn
                                         J. Gebhart, V. Křelina, M. Hanák, O. Ozom
                                                                  R. Majrych

Připraven: O. Moravec a druhý brankař T. Makal.

Zápas začal vlažným tempem a o vzruch se postaralo po deseti minutách hry až několik důrazných soubojů s fauly ve středu hřiště. Začalo se hrát rychleji a ve 14“ minutě jsme první branku zápasu vstřelili my! Centroval M. Hanák a vybíhajícího brankáře   hlavou překonal T. Daníček! 0:1. O tři minuty později bylo vyrovnáno! Hráč domácích si našel cestu středem hřiště, prošel okolo čtyř (!) obránců, kteří nestačili ani soupeře faulovat, udělal kličku brankaři a přihrál spoluhráči před prázdnou branku… 1: 1! V dalším průběhu prvního poločasu se ani jedno mužstvo nedostalo do vyložené šance. Úvalští hráči více odstřelovali branku domácích ze středních vzdáleností, ale brankaře nepřekvapili.

Druhý poločas jsme začali aktivně a nevypadli jsme z tempa hry – to bylo důležité a v 50“ přišla odměna v podobě penalty! Z pravé strany centroval J. Gebhart, nastřelil zvedlou ruku obránce a byla nařízena penalta. M. Hanák jí proměnil, vedeme 2: 1. I v dalším průběhu hry jsme byli aktivnější ve statistikách než domácí, přibližně od 75“minuty domácí přidali i třetího vysokého útočníka do hry a přidali na důraze. Vyložená šance, ale nepřibyla ani na jedná straně, ve střelbě jsme byli stále aktivnějšíí a předevších převaha naší záložní řady byla viditelná. Domácí se spokojili s individuální snahou o průnik nebo s dlouhými centry na vysokého útočníka. V závěrečné desetiminutovce se hra přelévala ze strany na stranu. A přišli šance na obou stranách! V 84“minutě naší hlavičku vyhlavičkoval soupeř z brankové čáry, na druhé strany „udeřilo“ v 87ůminutě. Přetažený centr na zadní tyč branky usměrnil z metru do sítě útočník domácích – 2: 2. V další minutách měli domácí hned při dvou „závarech“ před naší brankou několik střel, dvakrát jsme míč vrátili do hry z brankové čáry, potřetí mířila střela naštěstí mimo branku! Z protiútoku jsme rozhodli my! Přečíslení odkryté obrany Radonic využili naši hráči v 90“ minutě dokonale. M. Kadlec ze středu pokutového území prostřelil brankaře a opět jsme šli do vedení 3: 2! Nastavovali se 2“minuty, ale to už jsme domácí do šance nepustili a vítězství uhájili.

Pohledem trenéra P. Kostky: Super zážitek a naše těžké a podle mě i zasloužené vítězství. Už podzimní výsledek doma byl pro mě překvapení, dnešek potvrdil, že Radonice už nejsou tím mužstvem jako před rokem. Na jaře 2014 jsme tady prohráli vysoko 8:0. A dneska to byl proto „sakra velkej“ rozdíl! Zlepšujeme se a kluci získávají sebevědomí, dlouhá zimní příprava na „umělkách“ je zapomenuta. Přehráli jsme domácí hlavně ve středu hřiště a udrželi „na uzdě“ jejich rychlé útočníky. Bojovnost a důraz v soubojích to kluci dneska splnili a vyplatilo se. Výhra venku je cenná, ale musí se potvrdit doma za týden.

Tomáš Moravec | 13.4.2015 10:41 | 1017x přečteno