SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

B-tým: SK Zápy "B" - SK Úvaly 2:1 (1:0)

V 17. kole okresního přeboru prohrálo naše „béčko“ v Zápech.

17. kolo Okresní Přebor - SK  Zápy „B“  :   SK  Úvaly  „B“          2 : 1   ( 1 : 0 )

Branka: 82“min. Tomáš Míka.

Sestava: J. Berger – T. Čermák (83“ O. Novák), M. Felix, M. Hořínek, O. Moravec (75“ M. Šindelář), R. Vojtěch, V. Křelina, M. Hanák, J. Jůn, T. Míka –  J. Krajíček

Připraveni: R. Časta a P. Matura.


Zápas s mužstvem z čela tabulky přinesl bojovný fotbal s velkým nasazením až do poslední vteřiny. Navíc se hrálo v příjemném jarním počasí a v nově upraveném  areálu  pro ČFL (domácí ho pojmenovali „Teletník Arena“).

Jako první se do nebezpečného zakončení dostal náš útočník J. Krajíček v 8“min., ale jeho střela bez přípravy minula pravou tyčku domácí branky o kousek! Hned z protiútoku zahrozili poprvé domácí a dlouhý míč za naší levou stranu obrany musel těsně před rychlým útočníkem odvracet na roh M. Felix! Následovala vyrovnaná část hry, kdy se útoky přelévali ze strany na stranu. Domácím se těžko prosazovalo přes zhuštěný střed hřiště a využívali většinou dlouhé míče do křídelních prostor a k zakončení střelou. Naopak úvalští hráči se snažili kombinacemi propracovat postupným  útokem k zakončení, ale ani tady cesta nevedla k úspěchu. Mezitím Úvaly dostali dvě žluté karty, první za protesty při neodpískání faulu na V. Křelinu a druhou dostal za „záchranný“ faul správně J. Jůn. Ve 32“min. padla první branka: domácí využili opět dlouhý míč za obranu a tentokrát  střela byla přesná. Odrazila se od vzdálenější tyče a dobíhající M. Hořínek jí už ani ve skluzu nestihl vykopnout…1:0.
Do poločasu se dál už žádné z mužstev do vyložené šance nedostalo a do kabin šlo s lepší náladou rozhodně domácí mužstvo.

I druhý poločas se odehrál ve velmi slušném tempu a diváci, kterých bylo docela dost (i úvalských) se měli na co koukat. V 70“min. se domácí hráč trefil z přímého kopu do břevna naší branky. V 73“ dostal žlutou kartu M. Hanák za faul (žlutou kartu mohl dostat i v 1.pol.), kterým zastavil rozehrávku domácích. Ale v 75“min. nás už nic nezachránilo od druhé branky. Z pravé strany přišel centr do našeho vápna, K. Berger vyrazil míč za sebe, kde další hráč domácích byl rychlejší a přestože jsme mu bránili vrátil míč před naší branku, kam si nejrychleji naběhl střelec první branky Záp a tentokrát hlavou z 5-ti metrů se nemýlil 2:0! Úvaly reagovali střídáním a změnou rozestavení a přineslo to rychlý výsledek v 82“min. po přihrávce vzduchem V. Křeliny si míč zpracoval ve vápně T. Míka a prudkou střelou snížil na 2:1 z pohledu domácích. Úvaly opět střídali a na hrotu útoku hráli v tu dobu již se třemi útočníky. Poprvé v tomto zápase se domácí museli bát o výsledek a hodně bránili. Závěrečný několikaminutový nápor s několika závary před brankou domácích , ale brankou už neskončil. Do vyložené šance výborně hrající domácí tým už Úvaly nepustil a když v poslední minutě v závaru před domácí brankou obránce nasměroval v úzkých míč na svého brankaře,  čekali úvalští alespoň možnost kopat nepřímý kop za “malou domů“, nedočkali se, a při následných emocích si stoper M. Hořínek vysloužil od rozhodčího nejprve žlutou a pak i bohužel červenou kartu. Při další rozehrávce byl zápas ukončen.

Pohledem trenéra P. Kostky: Velká škoda, že se nepodařilo tady bodovat. Měli jsme první branku vstřelit dřív než za stavu 0:2. Výkony obou mužstev byly výborné. Podle mě, jsme si za herní výkon bod zasloužili, ale domácí byli úspěšnější, dvě vyložené šance proměnili, proto my nebereme ani bod. Navíc některé hráče není možné přesvědčit, že né vždy,  je konkrétní situace vyřešena podle nich a pak za nedisciplinovanost trpí celé mužstvo včetně mě. Ale jede se dál, příští týden hrajeme doma s Mnichovicemi a máme jim co vracet!

SK Úvaly | 16.4.2013 7:59 | 1357x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 30.7.2021 3:22:29