B-tým: SK Viktoria Sibřina - SK Úvaly 5:3 (1:2)

V 5.kole okresního přeboru prohrálo béčko v Sibřině.

Okresní přebor  ,  5. kolo - Viktoria Sibřina :  SK Úvaly „B“      5 : 3   ( 1 : 2 )

Branky: 7“ M. Šindelář, 23“ F. Kokeš, 82“ J. Kokeš – domácí v 18“, 67“, 73“, 78“ a 81“minutě.

Sestava:  T. Popelka – M. Felix, V. Křelina, R. Majrych, O. Novák (70“ P. Matura) – H. Kokeš, F. Kokeš, M. Hanák (75“ D. Bláha), R. Vojtěch (60“T. Daníček)  – J. Kahuda – M. Šindelář.

Zápas s tradičním soupeřem měl na rozdíl od posledního společného zápasu z června velkou důležitost. Obě mužstva měla před zápasem jen 4 body ze čtyř zápasů a obě potřebovala získat sebedůvěru vítězstvím.

Proto měl zápas od začátku velmi dobrou úroveň a tempo hry. Už v 7“min. prošel na pravé straně H. Kokeš přes obránce až do vápna, jeho prudkou střelu z úhlu brankař vyrazil před sebe a „nejrychlejší“ na správném místě byl M. Šindelář, který míč dorazil do sítě! Vedeme 1:0. Dál se hrálo velice rychle a bylo se na co dívat. Ani jedno z mužstev se ale nedostalo k zakončení. Až v 18“min. domácí nečekaně jednoduše vyrovnali! Přízemní centr z levé strany minuli všichni hráči ve vápně a naběhnuvši hráč hostů za obranou z malého vápna nasměřoval míč do naší sítě. Úvalské mužstvo hrálo rychle dál se stejným nasazením a za další tři minuty se podobná akce stala před brankou domácích…21“min. centr přes celou šířku obrany Sibřiny na zadní tyči zpracoval M. Hanák a přihrávku před branku zblízka proměnil F. Kokeš. Vedeme 2:1. Domácí mohli vyrovnat, ale branka ve 30“min. nebyla uznána pro off-side. V posledních minutách prvního poločasu přišli i dvě žluté karty (na každé straně po jedné) za ostřejší fauly ve středu hřiště.

Druhý poločas začali obě mužstva stejně aktivně jako poločas první. První střela na naší branku přišla až v 67“min., ale znamenala vyrovnání. Střelu z hranice vápna ve skluzu nadzvedl padající R. Majrych a míč obloučkem zapadl k zadní tyči naší branky…2:2. Dál se hrál nápaditý fotbal a v 70“min. jsme měli po přesné přihrávce M. Felixe dobrou šanci jít opět do vedení. Střelu H. Kokeše brankař domácích vyrazil zpět do hry! Následovala část hry, která rozhodla. V 73“ min. střela z běhu domácího hráče znamenala obrat v zápase. Domácí vedou 3:2. Domácí využili své rychlosti i při další akci, při naší vysunuté obraně se dostal do samostatného úniku domácí útočník a obloučkem přes vybíhajícího našeho brankaře šanci proměnil! 4:2.

V 81“jsme mohli zdramatizovat závěr zápasu. Kolmou přihrávku zpracoval H. Kahuda a běžel sám na brankaře, jeho střelu z hranice vápna brankař Sibřiny vyrazil! O minutu později se odehrálo to samé, ale v tomto případě domácí hráč svou šanci proměnil a zvýšil vedení na 5:2! Poslední slovo ve skóre nakonec přeci jenom patřilo nám, když v 83“ H. Kokeš zblízka proměnil centr do vápna domácích v naší třetí branku.

Pohledem trenéra P. Kostky: Je to děs. Těžko hodnotit zápas nějak komplexně, protože v první půli jsme hráli dobře, drželi jsme dohodnuté pokyny a dařilo se. Dokonce jsme mohli vést i o dvě branky, škoda. Druhá půle byla přes všechno připomínání a ujišťování v šatně jiná. Hrajeme venku a přes vedení se pořád tlačíme dopředu, hrajeme většinu času na půlce soupeře a neumíme zvolnit, změnit tempo hry. Alibismus a chybné rozhodnutí některých klíčových hráčů vedl k vytvoření velkého prostoru pro rychlého útočníka Sibřiny, který na hrotu útoku byl rychlejší než náš obránce a v „nájezdu“ na brankaře 3× skóroval během 8 minut! Domácí proměnili všechny své šance. Budu věřit, že to je naposled. Uvidíme příští týden doma.

Tomáš Moravec | 26.9.2013 13:34 | 930x přečteno