B-tým: SK Viktoria Sibřina - SK Úvaly 4:4 (2:2)

V zápase 26. kola okresního přeboru remizovalo „béčko“ v Sibřině.

26. kolo   Okresní Přebor - Viktoria Sibřina  :  SK  Úvaly  „B“        4 :  4   ( 2 : 2 )

Branky: 30“ Roman Majrych, 33“ Rosťa Vojtěch, 72“ Honza Gebhart a 90“ Michal Hořínek.

Sestava: J. Berger – T. Daníček, M. Felix, M. Hořínek, H. Jůn – R. Vojtěch, H. Kahuda, M. Hanák, V. Křelina, J. Krajíček – R. Majrych

Střídali: T. Čermák, H. Gebhart, P. Matura, O. Novák, O. Moravec, S. Hanuška.

Zápasu předcházela naše jízda na kolech z Úval ve stylu filmu „Kožené slunce“, která překvapila diváky i hráče na hřišti v Sibřině kam jsme dorazili až chvíli před zápasem… Také úvod zápasu byli s míčem více vidět hráči domácího týmu a ve druhé desetiminutovce zaslouženě hned dvakrát skórovali! V 11“min. prošel jejich hráč mezi našimi stopery, obešel i brankaře a otevřel skóre zápasu. V 18“ min. se podařilo domácím proniknout přes naší levou stranu a vstřelili druhý gól. Naštěstí jsme se vzpamatovali a začali hrát. To se vyplatilo! Ve 30“ zacentroval zprava R. Vojtěch a R. Majrych hlavou se trefil pěkně! O dvě minutky později bylo srovnáno. V. Křelina přihrál do „uličky“ Rosťovi a Rosťa Vojtěch prostřelil zblízka brankaře Sibřiny! 2:2. V poslední části poločasu se hrál už fotbal v pěkném tempu. Přibylo soubojů a hra se přelévala od branky k brance.

Začátek druhého poločasu naše hráče zaskočil. Nejprve mohla být pískána penalta po zákroku na H. Gebharta a pak ve 47“ po rohu hlavou domácí šli opět do vedení. Následuje střídání opory mužstva T. Daníčka, který si pro zranění kolene na čas od fotbalu odpočine. Tak mu držíme palce ať se vrátí na hřiště co nejdříve. Bohužel v 52“ se po souboji v našem vápně penalta pískala a domácí hráč proměnil opět ve dvoubrankové vedení! Nás to ale nezlomilo a naše záloha naopak zvýšila aktivitu a věřili jsme v branku! Ta přišla v 72“minutě, když po narážečce před vápnem Sibřiny se za obranu dostal H. Gebhart a proměnil! 4:3. V samotném finále této sezony, myslím tím poslední část tohoto zápasu, tempo hry gradovalo, několikrát se na hřišti zajiskřilo a evidentně domácí hráčům nevoněla naše převaha v poli a museli víc bránit než si představovali. Jejich rychlý útočník s č.10 , ale využíval každé možnosti ohrozit naší branku. V poslední minutě nejprve jsme ubránili právě průnik tohoto hráče Sibřiny a z následujícího útoku měli možnost zakončit střelou nejprve R. Majrych, pak H. Gebhart a nakonec M. Hořínek napřáhl z asi 20-ti metrů a trefil se přesně k tyči! Vzápětí rozhodčí ukončil zápas. Vydřená a zasloužená remíza!

Po zápase jsme hned nasedli  na kola a unaveni, ale s úsměvem a spokojeni jsme vyrazili k domovu!

Pohledem trenéra P. Kostky: Vydařený konec sezony, domácí nás ničím nepřekvapili a přestože vedli byli jsme vyrovnaným soupeřem a ve druhém poločas často i lepší. Remíza byla zasloužená a výkon kluků na hřišti ukázal, že se umíme na hru soustředit, hrát pěkný fotbal i s nejlepšími mužstvy soutěže, na který se dá koukat a navíc podat dobrý výkon. Na závěr chci poděkovat trenérovi Sibřiny panu Loukotovi za vstřícnost při organizaci zápasu, rozhodčímu panu Walterovi za pohodové rozhodování a všem fandům přeji příjemné léto!

Tomáš Moravec | 19.6.2013 14:14 | 1024x přečteno