B-tým: SK Úvaly - Vyžlovka 2:2 (1:0)

V 19. kole okresního přeboru remizovalo „béčko“ s Vyžlovkou.

19. kolo  Okresní Přebor - SK  Úvaly  „B“    :    Vyžlovka    2 : 2  ( 1 : 0 )

Branky: 17“min. T. Míka, 90“min. V. Křelina – hosté vyrovnávali ve 46“ a v 92“minutě!

Sestava: J. Berger – T. Čermák,  M. Felix, J. Jůn, O. Moravec – P. Matura (48“M. Šindelář), O. Novák (77“ S.Hanuška), M. Hanák, T. Míka (72“ J. Kostka), V. Křelina – R. Vojtěch

Po vítězství v minulém kole doma nad Mnichovicemi jsme opět doma, přivítali silné mužstvo Vyžlovky. Podzimní zápas jsme na Vyžlovce vyhráli se štěstím 2:1 a to slibovalo dobrý fotbal i v odvetě. Už od prvních minut obě mužstva hrála ve svižném tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. První vyloženou šanci vypracovala naše výborná záloha a po kolmé přihrávce V. Křeliny se dostal T. Míka až před brankaře a technicky ho přehodil…vedeme 1:0. Ve 37“min. jsme měli vstřelit druhou branku, ale po krásné kombinaci mezi V. Křelinou a M. Hanákem dostal přihrávku R. Vojtěch, obešel dva protihráče a sám před brankařem střílel „jen levačkou“ přesně do něj! Velká škoda.. Hosté vážně zahrozili o minutu později z rohového kopu, který na bližší tyči trefil útočník hostů nepřesně. Ve 40“min. si naběhl na přihrávku za vysunutou obranu O. Novák, ale před sólem na brankaře ho zastavil praporek rozhodčího…

Druhý poločas začal a hned brankou! Bohužel do naší sítě… Po centru do malého vápna jsme nedokázali míč odkopnout a po nastřeleném břevnu zblízka si další hráč s dorážkou už poradil. 1:1. Obrovská škoda tak rychlé branky. Vyžlovka nastoupila do druhé půle odhodlaná vše změnit a dirigent její hry Lang spolu s vysokým útočníkem na hrotu byli k neudržení! Ve 49“min. K. Berger vyrazil výbornou střelu těsně nad zemí na roh! V 52“min. další vyložená šance Vyžlovky. Centr do našeho vápna K. Berger neudržel v souboji se skákajícím útočníkem a dorážku zastavilo břevno naší branky! My jsme se taky snažili hru udržet v tomto tempu a v 54“min. jsme konečně mohli opět jásat po šancích hostů. Dvojice V. Křelina , R. Vojtěch přelstila offsidovou past hostů a V. Křelina šel sám na brankaře. V rozhodující chvíli jeho střelu zblokoval rychlý obránce na roh…. Hra „nahoru- dolu“ pokračovala v 62“min. dlouhý pas neodhadl T. Čermák, ale naštěstí útočníkovi, který už směřoval sám na K. Bergra míč při zpracování odskočil tak daleko, že ho K. Berger pokryl. V 73“min. pro zranění vystřídal T. Míka. Hned z protiútoku Vyžlovka měla opět vyloženou po nevydařeném odkopu O. Moravce, ale střela byla sražena na roh. V 80“min. vyžlovští hráči mohli opět vstřelit branku! Střela útočníka podél našeho brankaře skončila na tyči a dorážce O. Moravec zabránil zpracováním a rozehráním těžkého míče! Čekal nás, ale ještě infarktový závěr! Nejprve v 88“min. přímý kop nadvakrát obrana Vyžlovky odvracela před našimi hráči, z dalšího našeho útoku jsme získali jen roh, kterým jsme, ale obratem založili rychlý útok vyžlovských! Kuba Berger, ale výborným zákrokem držel naše šance! Běžela 90“min. když se míč dostal do vápna hostů a ve schrumáži se nejlépe orientoval V. Křelina a míč napálil do sítě hostů! 2:1. Několik zklamaných hráčů Vyžlovky leželo chvíli na trávníku a my jsme se radovali. Hrálo se dál, rozhodčí nastavil dvě minuty a přišli dva centry do našeho vápna! První jsme ještě odvrátili a když už to vypadalo, že R. Vojtěch definitivně pošle míč daleko od naší branky, přišel druhý centr, schrumáž v našem malém vápně a dorážka na 2:2……konec zápasu.

Pohledem trenéra P. Kostky: Obě mužstva ve finále brali po bodu za remízu, ale obě můžou nadávat, že ztratili body. Vyžlovka nás přehrála ve druhém poločase a když jsme museli pro zranění střídat T.Míku a měnit rozestavení byla Vyžlovka  k nezastavení. Měla osm vyložených šancí proti našim čtyřem. Bylo víc možností jakým způsobem  to dohrát, ale pro všechny varianty platí, že hráči musí dodržovat pokyny trenéra a podat maximální a zodpovědný výkon až do posledního písknutí a to my jsme ve druhém poločase neudělali. Ale ve vzájemných zápasech jsme v této sezoně byli lepší a udrželi jsme si před Vyžlovkou stejný náskok v tabulce jako před tímto zápasem.

Tomáš Moravec | 29.4.2013 9:06 | 1051x přečteno