B-tým: SK Úvaly - Velké Popovice 2:2 (2:0)

Ve 4.kole okresního přeboru remizovalo béčko s Velkými Popovicemi.

Okresní přebor , 4. kolo – SK Úvaly „B“  :  Velké Popovice    2 : 2   ( 2 : 0 )

Branky: 10“ J. Škoda, 28“ V. Křelina.

Sestava:  T. Popelka – M. Felix (46“ J. Tyl), V. Křelina, R. Majrych (67“J. Krátký), M. Hořínek – R. Vojtěch, J. Kahuda, M. Hanák, P. Špringr – J. Škoda a M. Šindelář (59“ T. Míka).

Připraveni byli:  D. Bláha, O. Novák.

Soupeř na nedělní odpoledne měl být hodně těžký, v posledním zápase jsme prohráli v Popovicích 5:1 a tak jsme měli soupeři co vracet. V sestavě se objevili hráči z kádru „A“ mužstva  J. Škoda, P. Špringr, J. Kahuda a J. Krátký.

Od prvního hvizdu rozhodčího jsme si vytvořili územní převahu a hosté museli úporně bránit, jejich obrana, ale nestačila na naše borce a tak se začali rodit vyložené šance. Už ve 3“ zprava poslal přesnou přihrávku Škoda na Šindeláře, ale ten trefil ze tří metrů brankaře! V 5“minutě přešel přes dva obránce hostů Špringr a jeho střela skončila jen v boční síti! A v 6“ kolmou přihrávkou nastartoval Kahuda Škodu a jeho únik skončil prudkou střelou z 10-ti metrů nad branku!  Konečně v 10“ zprava posadil na hlavu Škody přesný centr Hanák a míč skončil konečně s síťi.1:0. V další desetiminutovce se dvakrát do výborné pozice dostal Škoda, ale jeho střely po krásných centrech Kahudy mířily těsně vedle branky hostů. Ve 28“ jsme se radovali podruhé. Po rohu z pravé strany střílel zblízka do brankaře Šindelář a dorážku proměnil ve druhou branku důrazný Křelina! 2:0.  V posledních deseti minutách náš tlak opadl a ke slovu se dostali hosté. Přímý kop Popovic trefil z vnější strany tyč za kontroly našeho brankaře. To byla, ale jediná vážnější příležitost hostů…

Druhý poločas začal ve viditelně klidnějším tempu, v držení míče jsme byli úspěšnější opět my, ale hosté nesložili zbraně a snažili se rychlými přechody do útoku přečíslit naší záložní i obrannou řadu. Úvalský tlak už nebyl tak výrazný a hosté vyrovnali hru a měli možnosti k zakončení. Žádný z pokusů , ale přímo neohrozil našeho brankaře. V 55“ se po akci z pravé strany dostal do dobré pozice k zakončení Tyl, ale místo střely přišel v souboji o míč! V 63“ přišla další vyložená šance Úval. Na levé straně se uvolnil Špringr po přihrávce Kahudy, prošel až do vápna hostů a jeho prudká střela šla těsně nad břevno…V 70“ si spolupráci Špringr zopakoval a jeho zakončení opět skončilo vedle hostující branky .. jaká škoda! Hosté spoléhající na kombinace středem přes technicky fotbalového hráče (č.16) zakončovali po našich faulech z přímých kopů, ale ve všech případech byl úspěšnější náš brankář. V 84“ jsme se po krásné kombinaci Kahuda, Škoda, Špringr dostali do přečíslení a Špringr v dobré pozici místo přihrávky před branku na nabíhající volné spoluhráče zvolil špatně prudkou střelu do boční sítě! Hosté rychle rozehráli a rázem bylo přečíslení na druhé straně, kde se nestačilo vrátit několik hráčů. Popovice kombinaci neuspěchali a naopak od nás přišla z úhlu finální přihrávka před prázdnou branku…sníženo 2:1! Po další minutě hosté získali ve středu hřiště po souboji míč, přišla kolmá přihrávka na rozběhnutého útočníka, kterému náš obránce nestačil, náš brankař se rozhodl vyběhnout, ale popovický hráč byl u míče o krok dříve a oblouček se mu bohužel povedl na jedničku…běžela 85“minuta a bylo překvapivě vyrovnáno, 2:2. V dalších minutách jsme se snažili hrát a mít míč pod kontrolou, ale to bylo vše co se povedlo, protože do šance nás mužstvo bránící v deseti mužích už nepustilo a tak si Popovice odváží z Úval velice cenný a vlastně „zlatý“ bod!

Pohledem trenéra P. Kostky: Ztratili jsme další body v domácím prostředí a to je hodně špatný. V prvních třiceti minutách jsme neproměnili víc jak deset vyložených šancí. Soupeř nám nestačil a měli jsme vlastně soustavný tlak, měli jsme zápas výborně rozjetý a pak vstřelíme jen dvě branky? Především v první desetiminutovce jsme měli alespoň tři vstřelit! Druhý poločas byl náš výkon jiný, vypadalo to jako, že si každý chce vstřelit branku a vracel se bránit málokdo. Přesto jsme opět vyložené šance měli a vedení mohli dál zvýšit, ale chyběl klid v koncovce a větší přehled. Hráči, kteří byli ve vyložených šancích musí dokázat taky nějakou proměnit, kvalita musí být vidět hlavně ve výsledku. Průběh zápasu si nikdo za měsíc pamatovat nebude, ale výsledek jde s námi celou sezonu! Soupeř tak získal bod a nás může děsit co všechno dokážeme zahodit! Teď nás čekají daleko těžší zápasy, a ty musíme zvládnout lépe, jinak můžeme hrát opět co minulé sezony…

Tomáš Moravec | 18.9.2013 8:37 | 978x přečteno