B-tým: SK Úvaly - TJ Sokol Klíčany 1:5 (0:0)

Ve 25. kole okresního přeboru podlehlo naše béčko Klíčanům.

SK Úvaly „B“  : TJ Sokol Klíčany  1 : 5  ( 0 : 0)

Branky: 51“ Jan Kahuda – hosté v 51“, 55“, 66“, v 80“ a v 88“minutě

T. Daníček, M. Hořínek, J. Jůn, O. Ozom
                                                           J. Kahuda
         Mirek Kadlec (88“ O. Novák), V. Křelina, J. Kostka, Martin Kadlec (60“ R. Majrych)
                                                             M. Hanák

V horkém sobotním odpoledni přijel do Úval soupeř z nejsilnějších. Mužstvo Klíčan, přestože je nováčkem Okresního přeboru, projelo soutěží „jako nuž máslem“ a jistý postup do krajské soutěže má již delší dobu. V podzimním zápase nás „přejeli“ vysoko 8:2, když už poločas byl 6:0… Proto před námi stál těžký úkol vydržet s disciplínou bránění a „neutrhnout se“ jako před měsícem doma s mužstvem Záp (2:9).

V prvních minutách se mužstva „seznamovala“, ale do vyložené šance se nečekaně dostal náš hráč. 10“minuta po kolmé přihrávce střílel z 10-ti metrů Milan Hanák a trefil břevno branky Klíčan! V 15“minutě zahrozili Klíčany, jejich hráč se dostal až před našeho brankaře. Přestože byl bráněn dvěma našimi hráči dokázal zakončit. Při souboji se však zranil a o tři minuty později musel střídat. Ve 20“ minutě po rohovém kopu hlavičkoval hráč Klíčan a míč z jeho hlavy se lehce dotknul břevna. To bylo v prvním poločase z důležitých situací všechno.

V druhém poločase hosté „přitlačili“ na pilu a v 51“ minutě se přes pravou stranu naší obrany dostali k zakončení, které skončilo první brankou! 0.1. Rozehrání ze středového kruhu, ale bylo pro hosty šokem! Milan Hanák posunul Honzovi Kahudovi a ten vystřelil tak přesně, že míč zapadl do levého horního rohu branky. Brankař oslněn sluníčkem míč neviděl, branku zaznamenali diváci i hráči s odstupen několika vteřin! A střelec byl za provedení odměněn potleskem a uznáním! 1:1. Jedná se tak pravděpodobně o nejrychlejší „odpověd“ na vstřelení branky na světě, tři vteřiny od rozehrávky! Dvě branky v rozpětí jedné minuty odstartovali rychlé tempo hry. Už v 55“minutě Klíčany vstřelili  druhou branku a o deset minut později třetí! Následovala vyrovnaná 15-ti minutovka, kdy jsme si my dokázali vypracovat tři velmi dobré pozice pro vstřelení branky, ale bohužel ani jednu jsme nezužitkovali. V 70“minutě přímý kop z levé strany, v 72“minutě ze středu před pokutovým územím a v 77“minutě tu největší, když J. Kostka vybojoval míč a z jeho přihrávky střílel Mirek Kadlec z 10-ti metrů těsně vedle! Na druhé straně hosté rozhodli střelou, kterou do protipohybu brankaře usměrnil náš obránce..80“ = 1:4. V 88“ minutě přímý kop JKlíčan z 20-ti metrů 1:5. Poslední možnosat jsme si vytvořili, když nám vyšla kombinace na levé straně a J. Kostka  byl faulován už v pokutovém území. Nařízenou penaltu , ale M. Hanák lajdácky neproměnil…

Statistiky:
Střely na branku:       2/ 1 : 11/ 5
Střely mimo branku:  4 : 12
Rohy: 2 : 9

Pohledem trenéra P. Kostky: Hosté zaslouženě vyhráli. My jsme chtěli vydržet hrát vyrovnaný zápas co nejdéle a myslím si, že se nám to hodinu dařilo. Předvedli jsme lepší výkon než na podzim v Klíčanech a disciplinovanou obranou jsme odolávali tlaku Klíčan, bohužel jenom to nestačí, s postupem času se hosté prosadili. Kluky musím pochválit za obranu v prvním poločase a ve druhém za to, že „nesložili zbraně“ ani za výrazně nepříznivého stavu. Ke druhé brance jsme měli velmi blízko, jed trochu zodpovědnosti! Ted nás čeká poslední zápas sezony, na hřišti nevyzpytatelných Popovic, kde jsme v minulých sezonách dokázali odehrát výborné zápasy. Takže vzhůru do závěru páté přeborové sezony, užijme si to!

Tomáš Moravec | 8.6.2015 20:29 | 784x přečteno