B-tým: SK Úvaly - TJ Meteor Stříbrná Skalice 4:0 (2:0)

Ve 24. kole okresního přeboru porazilo naše béčko Stříbrnou Skalici!

SK Úvaly „B“  : Stříbrná Skalice  (2 : 0) 4 : 0

Branka: 10“ J. Kostka(vlastní), 42“ T. Macek, 68“ L. Martinec a v 90“ O. Benčič

Sestava:                                              R. Havel
                        T. Daníček(57“ J.Jůn), M. Hořínek, V. Křelina, O. Benčič
      J. Kostka(69“ M. Kadlec), T. Macek, M. Štancl (79“ T. Vaníček), M. Hanák(69“O. Ozom)
                                   D. Bozděch, R. Vojtěch (65“ L. Martinec)

Poslední dva zápasy jsme se Skalicí prohráli (podzim u nich 1:2 a předchozí jaro doma 2:3), chtěli jsme proto odčinit neúspěchy a hlavně konečně doma vyhrát a udržet se v horní polovině tabulky.

Od první minuty jsme byli na hřišti aktivnější než hosté. V 10“ po pravé straně unikl obránci J. Kostka, zasekl míč před klouzajícím obráncem a levačkou poslal centrovaný míč na D. Bozděcha u přední tyče branky hostů, ale dobíhající obránce byl rychlejší a míč těsně před naším hráčem usměrnil do sítě-1:0. Následovala půlhodinová pasáž, kdy jsme měli územní převahu, ale k ničemu vážnějšímu jsme se nedopracovali. Stejně na tom byli hosté a tak se hrálo tzv. „mezi vápny“. Ve 42“ se zablesklo na lepší časy. Pěkný centrovaný míč z naší pravé strany trefil ve výskoku T. Macek a míč skončil v síti hostů- 2:0, branka nás uklidnila a do šatny jsme šli s lepší náladou.

Druhý poločas jsme začali hodně aktivně a snažili jsme se vytvořit velký tlak, to se dařilo a šancí přibývalo. Třetí branka se podařila v 68“minutě. S míčem se otočil L. Martinec a z místa prudkou střelou z 25-ti metrů se trefil přes k tyči-3:0! Nadále jsme hráli velmi útočně, ale snaha byla málo. Hostující mužstvo se bránilo zodpovědně a když už přišla vyložená šance, jejich brankař předvedl úspěšný zákrok.V posledních vteřinách padla poslední a velmi krásná čtvrtá branka. Zpětnou přihrávku z levého křídla nechal V. Křelina proletět mezi nohama, tím zmátl obrance za sebou a za ním O. Benčič přesnou střelou na zadní tyč překonal brankáře Skalice-4:0. Hosté jsou s touto porážkou i nadále jedním ze sestupem ohrožených mužstev…

Pohledem trenéra P. Kostky:
Soupeře jsme jasně přehrávali po celý zápas a výsledek je pro hosty ještě milosrdný, neproměnili jsme velké množství šancí a po první brance jsme se přizpůsobili „chodícímu“ fotbalu skalických a pak nám trvalo půl hodiny než jsme se vrátili k našemu stylu hry. Po třetím brance jsme měli klid, Skalice nebyla v ničem nebezpečná a nevytvořila si ani jedinou tzv. „vyloženou šanci“.

Tomáš Moravec | 2.6.2016 10:24 | 394x přečteno