B-tým: SK Úvaly - Sokol Šestajovice 4:2 (2:0)

Ve 3.kole okresního přeboru získalo naše B-mužstvo první tři body!

Okresní přebor , 3. kolo - SK Úvaly „B“  :  Sokol Šestajovice    4 : 2  ( 2 : 0 )

Branky: 3“ M. Šindelář, 26“ V. Křelina, 67“ M. Hořínek a v 75“ R. Majrych.

Sestava:  T. Popelka – M. Felix, M. Hořínek, R. Majrych (86“O. Novák), J. Gebhart – J. Kokeš (68“ T. Čermák), V. Křelina, M. Hanák, J. Krátký (82“ J. Kostka) – R. Vojtěch (82“D. Bláha) a M. Šindelář (68“J. Tyl).

Po dlouhé době jsme se střetli se soupeřem ze sousedních Šestajovic v mistrovské soutěži. Mužstvo Šestajovic v minulé sezoně vyhrálo soutěž III. třídy a je nováčkem Okresního Přeboru.

Důrazný začátek zápasu z úvalské strany přinesl hned ve třetí minutě šanci M. Šindeláře. Jeho střela z hranice vápna skončila v síti. 1:0. Úvalští touto brankou získali uzemní převahu, kterou se snažili proměnit ve druhou branku, ale dobrá obrana hostů je dlouho do šance nepouštěla. Až ve 26“minutě po hezké kombinaci z pravé strany zmátl přenecháním míče M. Šindelář obránce a V. Křelina šel s míčem sám na brankaře a nakonec se štěstím nadvakrát proměnil svou šanci ve druhou branku! Vedeme 2:0. Naše převaha byla zřetelná, ale hosté „zlobili“ především z přímých kopů. Kdy šikovný záložníci posílali přesné míče za naší obranu a obrana měla co dělat, aby se ubránila. Ve 38“minutě mohl třetí brankou dorazit hosty R. Vojtěch, ale v souboji tváří v tvář byl úspěšnější brankař Šestajovic.

Druhý poločas bohužel aktivněji začali hosté a po nedorozumění v naší kombinaci měli vyloženou šanci v 50“minutě, ale naštěstí střela hráči nesedla a poskakující míč se odrazil od vnější strany tyče naší branky…V 55“minutě se hosté oslabili poprvé sami, za komentáře k výkonu rozhodčího byl vyloučen hostující hráč. Přesto hosté využili vynikající kopací techniky J. Rosického, který poslal dva přesné centry v 59“ a 61“minutě na hlavu svého spoluhráče, který se přesně vždy trefil a rázem bylo překvapivě vyrovnáno! 2:2.  Pak opět úvalští hráči znovu zapnuli a jejich výkon se zlepšil. Odměnou byla třetí branka už v 67“minutě, když se pěkně trefil M. Hořínek. 3:2. Po pár minutách navíc se opět na straně Šestajovic červenalo, když další hráč diskutoval s rozhodčím…Úvaly dál pokračovali ve zlepšeném výkonu a v 75“minutě vstřelili čtvrtou branku. Zblízka se trefil R. Majrych. 4:2. Velmi aktivní hráč v zápase M. Hanák mohl svůj dobrý výkon korunovat taky brankou, ale ve 100% šanci par minut před koncem jen zvolil špatně zpětnou přihrávku na spoluhráče… Samotný závěr proběhl v klidu a Úvaly získali první body v této sezoně.

Pohledem trenéra: Všichni věděli jak je tento zápas pro všechny důležitý a udělali jsme maximum pro úspěch. A konečně výhra, čekali jsme dlouho, ale dneska jsme byli lepší než soupeř a navíc i výkon se opět zlepšil, takže jsem spokojený. Měli jsme slabou chvíli ve druhé půli, ale včas mužstvo zareagovalo, nepropadlo panice a zvládlo to. Poprvé jsme využili možnost střídání pěti hráčů, tolik střídání se dá i takticky využít. Ted musíme potvrdit vítězství znovu v dalším zápase doma s Velkými Popovicemi.

Tomáš Moravec | 13.9.2013 13:56 | 934x přečteno