B-tým: SK Úvaly - Sokol Mukařov 3:5 (2:3)

V zápase 23. kola okresního přeboru podlehlo „béčko“ Mukařovu.

23. kolo   Okresní Přebor - SK  Úvaly  „B“     :  Sokol Mukařov    3 : 5   ( 2 : 3 )

Branky: 17“min. Martin Šindelář, 38“min. Rosťa Vojtěch, 81“min. Roman Majrych.

Sestava: J. Berger – T. Čermák (72“ T. Daníček), H. Jůn, M. Hořínek, R. Časta (72“ P. Matura) – R. Vojtěch, V. Křelina, H. Kahuda, M. Hanák, T. Míka (62“ R. Majrych)  – M. Šindelář

Hosté vstoupili do zápasu velmi aktivně a v prvních deseti minutách zcela přehráli naše mužstvo. V 5“min. jsme neodehráli dva souboje na levé straně a centr našel v našem vápně mezi našimi třemi obránci hlavu hráče Mukařova. Jeho hlavička trefila pravou tyčku naší branky a se štěstím se odrazila do sítě. 0:1. V 1O“min. uhodilo podruhé! Tentokrát dostal rychlý útočník Mukařova míč do běhu a i když ho dva naši stopeři bránili, ustál souboj a prosadil se! První střelu ještě K. Berger vyrazil, ale dorážka už prošla až do sítě! 0:2. Pak asi teprve začal zápas i pro naše hráče a v 17“min. po pravé straně prošel k vápnu V. Křelina, zacentroval a přesný centr našel M. Šindeláře, který hlavou přesně zakončil! Sníženo 1:2. Hra byla rázem zajímavější a obě mužstva hrála naplno. Ve 23“min., ale přišel neštastný okamžik pro našeho brankaře. Přímý kop z asi 25-ti metru měl takovou razanci, že míč skončil přes rukavice K. Bergra v naší síti.. 1:3. Následovala část, kdy jsme působili opět velmi laxně a hosté vytvořili další dvě vyložené šance pro svého „rychlíka č.9“, který při každém doteku s míčem budil obavy v našich obráncích ze zakončení. Oba nájezdy náš Kuba Berger výborně zlikvidoval a třetí střela šla vedle. Ve 38“min. se nám vydařila ojedinělá akce (opět po pravé straně). R. Vojtěch dostal chytrou přihrávku od H. Kahudy, prošel přes jednoho obránce až do vápna a prudkou střelu zastavila až sít v brance Mukařova. 2:3. Nálada se zvedla a začalo to být opět vidět, podařilo se pár kombinací a především jsme konečně vyrovnali hru ve středu hřiště. Bohužel v nepravý čas přišel konec první půle.

Ve druhém poločase jsme zrychlili a přitvrdili v osobních soubojích. V 51“ dostal žlutou kartu R. Časta a o pár minut později T. Čermák. Mezitím jsme bohužel dostali čtvrtou branku. Přímý kop v 52“min. trefil naší zed, ale ve vápně se mezi mnoha hráči nejlépe  zorientoval hráč Mukařova a stačil lehce poslat míč do sítě… V 62“min. dostal žlutou kartu i náš třetí obránce M. Hořínek, který zastavil tělem „rychlíka č.9“ před nájezdem na naší branku. V 68“min. střílel přesně a tvrdě z asi 20-ti metrů H. Kahuda, míč se jen otřel o břevno branky Mukařova. V době, kdy jsme chystali dvojité střídání s úmyslem posílit naší útočnou aktivitu a pokusit se zvrátit zápas v náš prospěch jsme opět inkasovali. 71“minuta ve středu hřiště jsme nepokryli rozehrávku hostů a přihrávka z pravé strany našla přesně ve vápně hráče Mukařova, který byl rychlejší než naši bránící hráči a zblízka se trefil přesně! 2:5… Úvaly se nevzdali do konce zápasu chybělo ještě 20 minut a tak se dál hrál rychlý a otevřený fotbal. Ale až deset minut před koncem přišla naše třetí branka. Dvacetimetrová přihrávka vzduchem H. Kahudy našla přesně R. Majrycha a jeho přesná střela znamenala naší třetí branku! 3:5. Následovala však marná snaha o další šanci, ve vyrovnaném závěru už branka nepadla. Jen přibylo žlutých karet naší straně. V 82“ R. Vojtěch a 86“P. Matura. Karty vyplynuli ze hry, když už jsme útočili v 7–8 hráčích a rychlý hráči Mukařova tak měli velký prostor a byli zastaveni vždy faulem. Mukařov zaslouženě zvítězil a ukončil tak naší sérii neporazitelnosti po 6-ti zápasech.

Pohledem trenéra P. Kostky: Výborný zápas, divákům se musel líbit, kvalita hry byla taky nadprůměrná, ale výsledek špatný! První půle hrozná z naší strany. První čtyři góly, které jsme dostali byli z řady laciných. Mukařov v zápase neproměnil dalších pět 100% šancí, ale my jim dovolíme svoji lehkomyslností a naivitou při bránění vstřelit jiný branky! Prvních 10 minut v zápase jsme „prospali“ a dalších 30 minut jsme se po hřišti hledali „kdo“, „jak“ a „kde“ má hrát! Klíčový hráči nedokázali hru na hřišti ovlivnit. Druhý poločas byl náš výkon už lepší, ale soupeř hrál dobře, nedovolil nám vytvořit si delší tlak a svoji hru řešil na rozdíl od nás jednoduše a rychle a proto taky vyhrál.

Tomáš Moravec | 27.5.2013 12:24 | 939x přečteno