SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

B-tým: SK Úvaly - Sokol Mukařov 2:0 (1:0)

V 6.kole okresního přeboru porazily Úvaly Mukařov!

Okresní Přebor ,  6. kolo - SK Úvaly „B“   :  Sokol Mukařov   2 : 0   ( 1 : 0 )

B
ranky: 15“min. Honza Kahuda, 62“min. Honza Kokeš.

Sestava:  R. Majrych – T.Čermák (77“J.Tyl), M. Felix,V. Křelina, P. Matura (65“O.Novák) – M. Hořínek, H. Kahuda, F. Kokeš, T. Míka – R. Vojtěch (88“M.Běloch), H. Kokeš (68“D.Bláha).

Zápas s tradičním soupeřem v příjemném sobotním odpoledni byl důležitý velmi pro obě strany. Obě mužstva měla špatný vstup do sezony a z pěti zápasů jen čtyři body, takže to byl boj o lepší pozici a náladu v mužstvu.

Od úvodu zápasu se hrál pěkný fotbal a obě mužstva se snažila o kombinační hru. V prvních deseti minutách byli ve střelbě aktivnější hosté. Stříleli několikrát, ale střely končili mimo naše tři tyče. Na druhé straně zkusil vystřelit z dálky jen H. Kahuda, ale i jeho střela skončila nad brankou hostů. V 15“ minutě se povedla krásná kombinace mezi F. Kokešem, R. Vojtěchem a H. Kahudou. Posledně jmenovaný využil prostoru pro střelbu a tentokrát jeho střela skončila u pravé tyče mukařovské branky! Vedeme 1:0. Od té doby měli více ze hry domácí a hosté museli více bránit, do útoku se nedostali přes zhuštěný střed hřiště a dlouhé míče za naší obranu jsme dokázali ubránit a získat pro sebe. Ve 35“min. jsme měli vedení potvrdit druhou brankou, ale přesný centr RE. Vojtěcha na H. Kokeše ve vápně neskončil v síti, protože H. Kokeš nasměroval míč hlavou vedle zadní tyče branky Mukařova. Pak přišla vyložená šance hostů – ztracený míč v souboji na půlce, přesná přihrávka do běhu mezi naše obránce a hráč Mukařova byl sám proti našemu brankaři. Včasné vyběhnutí a vystřelený míč R. Majrych vyráží zpět do hřiště. Vyrovnání těsně před poločasem by určitě zkomplikovalo řádně cestu za vítězstvím.

Druhý poločas byl podobný prvnímu, v prvních chvílích byli aktivnější hosté v držení míče a ve střelbě z dálky. Po čtvrthodině jsme převzali iniciativu my a v 62“ min. se uvolnil hezky na levé straně hřiště T. Míka, prošel na střed před vápno hostí a vystřelil! Prudký míč brankař neudržel v rukavicích a nejrychleji reagující byl H. Kokeš, který tvrdou dorážkou už brankaře prostřelil! 2:0. Naše mužstvo nepolevilo a snažilo se přidat třetí branku, hosté se tak nemohli dostat do střeleckých příležitostí a hrálo se spíše ve středu hřiště. V posledních deseti minutách se navíc přiostřilo a hosté měli tři trestné kopy z větší vzdálenosti po kterých šly nebezpečné centry do našeho vápna. V 79“, 81“ a 83“minutě tak naše obrana musela horko těžko odvracet tyto centry a následné pokusy o střely! Všechno dopadlo dobře a v 85“minutě jsme měli vstřelit třetí branku, ale výborně prosadivši R. Vojtěch místo střely zvolil kličku brankaři na levou stranu a jeho střelu do prázdné branky stačil ve skluzu obětavý obránce vyrazit na roh ..

Pohledem trenéra P. Kostky: Konečně jsme sehráli normální zápas s dobrým výkonem i výsledkem. Bohužel jsme se museli obejít bez brankaře, náhrada byla stoprocentní. R. Majrych byl výborný. Hlavně obrana neudělala chybu za kterou by jí soupeř potrestal, navíc jedinou vyloženou šanci ze závěru první půle R. Majrych chytil a zrovna jeho výkon v zápase je příkladem pro ostatní! Dobrý výkon podala většina hráčů, a teď už je potřeba výkony v zápase stabilizovat a potvrdit zlepšení v dalších zápasech. Především v Hrusicích a pak opět doma proti Radonicím.

SK Úvaly | 2.10.2013 8:01 | 1296x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 27.7.2021 0:24:38