B-tým: SK Úvaly - Sokol Hrusice 4:2 (2:1)

Ve 23. kole okresního přeboru porazilo naše béčko Hrusice!

23. kolo, Okresní přebor Praha – východ
SK Úvaly „B“  : Hrusice   4 : 2  ( 2 : 1 )
Branka: v 1“ a v 65“min. Jakub Zaal, ve 38“ min. Jakub Kostka a v 53“min. Marek Barták

Sestava:                                                     T. Makal
                                          J. Řehák, M. Hořínek, J. Jůn, O. Benčič
 J. Zaal, M. Hanák (28“ J. Kostka), V. Křelina, M. Barták
                              R. Majrych (68“ J. Gebhart), P. Slánský (79“M. Kadlec)

Statistika:
Střely na branku: 17/4 : 8/ 2
Střely mimo branku: 11 : 5
Rohy: 10 : 5

V sobotním podvečeru nás čekal extrémně těžký a důležitý zápas s Hrusicemi. V minulé sezoně jsme oba zápasy po těžkých bojích vyhráli (2:0,3:0). V té letošní sezoně jsme na podzim, ale prohráli v Hrusicích vysoko 2:6!

Už v první minutě jsme ukázali svoji ofenzivní sílu. První akce = první rohový kop. Po centru hlavičkoval nejprve J. Jůn do břevna a odražený míč pohotově vrátil do sítě J. Zaal! 1.0. Hosty branka, ale nijak nesrazila na kolena a opravdu se hrálo ve vysokém tempu s občasným přerušením pro faul. V 15“ minutě M. Hořínek udělal neuvěřitelnou hrubou chybu a neodvrátil letící míč za sebe, to využil nabíhající útočník hostů a lehce přehodil i našeho brankaře = 1:1. Následovali dvě vyložené šance hostů, které bravurně zlikvidoval T. Makal! Tvrdší souboje okořenili první poločas a bohužel to odnesl zraněním M. Hanák a musel střídat. Do konce poločasu jsme vstřelili branku jen my, když z pravé strany centroval J. Kostka a centr překvapil všechny včetně brankaře Hrusic a skončil v síti! 2:1.

I druhý poločas se hrál velmi rychle a ostře, hosté chtěli vyrovnat, ale docela brzo jsme vstřelili třetí branku. Z levé strany se v pokutovém území dostal ke střele M. Barták a prostřelil vše před sebou! 3:1. Do šancí jsme se dostávali jen my a další si vypracoval sám J. Záál, který obešel čtyři (!) bránící hráče Hrusic a podél bezmocného brankaře vstřelil svoji druhou branku! 4:1! V 71“ minutě se prosadili i hosté a po rohovém kopu osamoceně hlavičkoval hrusický hráč lehce do branky ze tří metrů… sníženo 4:2.

Pohledem trenéra P. Kostky: Konečně tři body a zaslouženě. Chybělo nám sedm hráčů včetně brankaře, museli jsme doplnit mužstvo, aby bylo konkurence schopné několika hráči z „A“ mužstva. Druhý brankař T. Makal podal výborný výkon a zabránil hned několika brankám hostů! Poprvé jsme na jaře hráli se dvěma útočníky a povedlo se. Soupeř byl silný a hrálo se tzv. nahoru-dolu, takže to byl celkově výborný zápas. Celkově jsme si v tabulce, ale nepolepšili, protože všechny mužstva pod „námi“ bodovali, některá až moc překvapivě. Máme ještě tři zápasy do konce sezony a potřebujeme především dostat naše hráče „z marodky“ zpět do hry. Příští týden musíme podat opět super výkon, abychom dokázali bodovat v Mukařově!

Tomáš Moravec | 3.6.2015 22:02 | 563x přečteno