Ve čtvrtém kole okresního přeboru remizovalo naše béčko s Vyžlovkou.

SK Úvaly „B“ :  Vyžlovka    2 : 2  ( 0 : 1)

Sestava:                                                                R. Havel
                                        O. Novák(88“ T. Vaníček), M. Hořínek, V. Křelina, O. Ozom
                             Martin Kadlec(55“ Mirek Kadlec), M. Hanák, M. Štancl, R. Časta(46“J. Jůn)
                                                         R.Majrych, L. Martinec (70“M. Korbel)

Sobotní zápas přinesl očekávaný boj až do poslední minuty zápasu. Poslední vzájemný souboj před třemi měsíci přinesl vítězství hostům, další důvod udělat vše pro naše vítězství.

V první půlhodině hry se ani jedno mužstvo přes veškerou snahu do vyložené šance nedostalo, obě mužstva dobře bránili a tak na hřišti nebylo vidět moc zajímavých situací. Konec nudy přinesla všem 37“ minuta, když osobnost vyžlovských pan Lang napřáhl z cca 25-ti metrů a jeho střela zamířila přesně do míst kam R. Havel nedosáhl… 0:1! Matný výkon domácích pokračoval, bez větší chyby, ale také bez výrazného úspěchu „směrem dopředu“.

Druhý poločas jsme začali aktivně a hra směrem „na hospodu“ byla rázem velmi zajímavá. V 51“ zahrál dobře rohový kop M. Hanák a R. Majrych tísněn obráncem nasměřoval míč do sítě hostů. 1: 1. Konečně! Další minuty přinesli očekávaný tlak úvalského mužstva a hra měla rychlé tempo. V 65“ minutě „vytáhl“ výborný reflexivní zákrok R. Havel, když musel chytit hlavičku snad ze dvou metrů! Hned na druhé straně se prokličkoval z levé strany do pokutového území hostů M. Hanák a jeho střela trefila tyč! Bohužel z následujícího protiútoku jsme dostali branku, běžela 69“ minuta. Na střelu opět z bezprostřední blízkosti už R. Havel nemohl reagovat… Naštěstí mužstvo nezpanikařilo a hrálo dál „svoji“ hru.  Změny v sestavě přinesli opět (stejně jako v minulém zápase) úspěch v podobě vyrovnávací branky. V 79“ minutě se po centru zprava Mirka Kadlece trefil hlavou M. Korbel! 2:2. Tlak Úval se vystupňoval a Vyžlovka se musela hodně snažit, aby ubránila remízu. Přidala pár ostřejších zákroků, rozkouskovala hru a rozhodčí zápas ukončil přesně…

Statistiky:
Střely na branku:       7/ 2:  5/ 2
Střely mimo branku:   4 : 5
Rohy:   ……………… 4 : 1

Pohledem trenéra P. Kostky: Čtvrtý zápas doma (2vítězství, 2 remízy) osm bodů. Remíza je asi spravedlivá, vyhrát mohli obě mužstva. My se potýkáme s hroznými prvními poločasy, trvá nám dlouho než se dostaneme do tempa a začneme hrát tak, jak to umíme a nevymýšlíme nic. Bohužel to je z mého pohledu dlouhodobý stav, který můžou změnit jen hráči na hřišti. Naopak se nám daří dobře ovlivňovat průběh hry taktickými pokyny a změnami. Hráči na hřišti ví, co se jim nejlépe daří a snaží se to zrealizovat. Doma bodujeme a to je velká změna proti loňskému podzimu, daří se střílet branky více hráčům a mladé posily se taky už ukazují. Takže ted jen držet formu a s pokorou získat nějaký bod i na hřištích soupeřů.

Tomáš Moravec | 14.9.2015 12:50 | 610x přečteno