B-tým: SK Úvaly - SK Viktoria Sibřina 4:0 (1:0)

V předehrávaném, čtrnáctém kole okresního přeboru porazilo naše béčko Sibřinu!

3. kolo, Okresní přebor Praha – východ
SK Úvaly „B“ :  Viktoria Sibřina    4 : 0  ( 1 : 0)
Branky: ve 45“ Petr Příhoda, v 65“ z penalty Milan Hanák, v 61“ a 70“ Lukáš Martinec.

Sestava:                                                          J. Berger
                             P. Příhoda, M. Hořínek, V. Křelina, R. Časta (30“ O. Ozom)
            Mirek Kadlec (70“ Ondra Novák), L. Marek, M. Hanák, M. Štancl (64“ Martin Kadlec)
                                                      R.Majrych, L. Martinec (70“ Tomáš Vaníček)

Derby se Sibřinou má vždy „náboj“ ať se jedná o boj o záchranu jako na jaře nebo o úvod soutěže jako dnes. Rivalita mezi oběma kluby byla znatelná od prvního písknutí rozhodčího.

Úvaly začaly náporem a v prvních minutách měli velké šance a především nájezd L. Martince nebo hlavička zblízkosti volali po brance! Hosté přežili díky výborným zákrokům brankaře Šrámka a s postupem času vytvořili na „své“ půlce hřiště neprodyšný val, který úvalští stálou převahou dobývali. Až úplně poslední centr v prvním poločase do pokutového území znamenal branku v síti Sibřiny! Tečovaný míč dokázal jeden z našich hráčů vrátit před branku tak, že před P. Příhodou byla jen prázdný kout branky a když míč dobře trefil vedli jsme 1 : 0!

Druhý poločas pokračoval stejným vývojem, úvalské mužstvo mělo stále výraznou převahu, kterou zajištovala především hra záložní řady vedená výjimečně vyjímečným L. Markem. Úporné snaze Sibřiny o získání více prostoru a vytvoření si šance neustále bránilo všech deset aktivně pohybujících se našich hráčů, kteří na většině pozic fotbalově převyšovali hráče hostů. Druhá branka, ale přišla až po hodině hry. V 61“ obešel dva hráče soupeře L. Marek a vedle brankaře přihrál před prázdnou branku L. Martincovi. 2: 0. O čtyři minuty později faul na tohoto hráče znamenal pokutový kop, který jistě proměnil M. Hanák. 3: 0. a o dalších pět minut později, v 70“ minutě soupeře srazil na kolena svojí druhou brankou L. Martinec! 4 . 0. Soupeř, ale nerezignoval a snažil se dostat na dostřel branky, přitvrdil v osobních soubojích a v 72“ minutě museli na brankové čáře pomoci našemu brankaři i obránci. To byla teprve čtvrtá střela na branku úval od hostů a také poslední. V poslední čtvrthodině bylo k vidění jen několik tvrdých zákroků hostujících hráčů a jeden „emotivní zkrat“ hráče Střelky, který za vražení do soupeře dostal druhou žlutou kartu a tak následovala červená karta v 80“ minutě. Úvalské mužstvo si dál vytvořilo ještě několik vyložených šancí včetně nestřelení břevna (celkem 3×) a vstřelené branky z offsidu, když před prázdnou brankou ještě L. Marek přihrál vedle stojícímu spoluhráči…. Rozhodčí nastavil jen minutu a v 91“ minutě jasné vítězství potvrdil posledním hvizdem do píštalky.

Statistiky:
Střely na branku:       18/ 4 :  4/ 0
Střely mimo branku:   6 : 2
Rohy:   ……………… 9 : 1

Pohledem trenéra P. Kostky: Ze série tří domácích zápasů máme úspěšně první za sebou. Vítězství má svou sílu, ale nesmíme se nechat „unést“, v zápase jsme vládli od první minuty, ale samozřejmě každý zápas je jiný! Dneska museli být dlouho trpělivý. V prvních pěti minutách jsme neproměnili tři vyložené šance a pak jsme sice měli převahu, ale hosté pečlivě bránili a žádná šance dlouho nepřicházela. První branka zlomila odpor sibřinských a byla jen otázka času, kdy přibudou další branky.

Tomáš Moravec | 7.9.2015 14:11 | 634x přečteno