V 8.kole okresního přeboru zdolaly Úvaly Radonice!

Okresní Přebor ,  8. kolo - SK Úvaly „B“   :   Radonice  2 : 1  ( 1 : 1 )

B
ranky: ve 23“ a v 61“minutě Honza Škoda.

Sestava: R. Majrych –  T. Čermák, M. Felix, M. Hořínek, D. Bláha (46“T. Míka) – M. Sop, H. Kahuda, V. Křelina, R. Vojtěch – M. Šindelář a H. Škoda (88“O. Moravec).

Připraven byl: O. Novák.

Úvodní minuty zápasu byly z obou stran opatrné a postupně se zrychlovalo tempo hry. V první šanci se ve 12“min. ocitl útočník hostů, který střílel z hranice vápna a  jeho střela byla tečovaná. Naštěstí padající R. Majrych stačil ještě levou nohou míč vyrazit! Ve 23“min. jsme vstřelili první branku zápasu my. Odkop z naší půlky M. Felixe našel M. Šindeláře na vápně Radonic, do souboje o míč špatně vyběhl i brankař hostů a H. Škoda lehce podél brankaře umístil míč do sítě! Vedeme 1:0. Následovali minuty, kdy se hosté nemohli asi vzpamatovat a vyrobili několik chyb v rozehrávce a my jsme mohli trestat brankami! Ve 28“min. podél brankaře poslal křížnou přihrávku H. Škoda a u vzdálenější tyče míč do sítě netrefil R. Vojtěch a ani obránce Radonic…a o minutu později ve vyložené šanci trefil jen brankaře M. Šindelář! A tak uhodilo na naší straně! Po naší levé straně obrany prošel útočník přes tři hráče a z úhlu se trefil přesně! Bohužel lehce 1:1. Následovala část hry, kdy se více dařilo hostům, ale vyložená šance nebyla ani na jedné straně. Vyjímka přišla pět minut před poločasem, když z pravé strany vystřelil pěkně H. Kahuda a než brankař zareagoval míč se odrazil od břevna zpět do hry! Škoda, že střela nemířila o pět centimetrů níže…

Druhý poločas jsme na rozdíl od předchozích zápasů nezačali hůře než soupeř, ale naopak. Už ve 47“minutě střílel H. Škoda a trefil z hranice vápna břevno branky Radonic! I nadále jsme byli lepší a aktivnější. V 61“minutě jsme byli odměněni druhou brankou. Krásnou kolmou přihrávku V. Křeliny bravurně zpracoval H. Škoda v rychlosti oběhl brankaře, který nestačil reagovat a míč poslal do prázdné branky. Vedeme 2:1. V 68“minutě jsme mohli vedení zvýšit, ale po krásném centru opět V. Křeliny H. Škoda hlavičkoval opět jen do břevna…Hosté vyrovnali hru později a snažili se dostat k zakončení. Vyloženou šanci si nevypracovali hned, ale až v 76“minutě, když z levé strany prošel přes naše obránce do vápna útočník hostů a zblízka trefil našeho brankaře a míč byl naštěstí sražen na roh! Dále přes veškerou snahu obou mužstev už branka nepadla a tak jsme slavili zasloužené vítězství.

Pohledem trenéra P. Kostky: Tři body a vítězství je super, Radonice byly pro nás těžký soupeř a zápas se povedl. Diváci se měli na co koukat a bylo jich opravdu dost. Náš výkon byl dobrý a i když chyběl klid v rozehrávce a správná mezihra nakonec jsme vedení udrželi. Taky v první půli chyběl některým hráčům důraz v soubojích. Jen škoda vyložených šancí, kde nám chybí klid nebo i kousek štěstí, pak se musíme obávat náhodného vyrovnání. Samozřejmě taky bylo vidět, jak nám pomohl přístup H. Škody a M. Sopa, kteří i když hráli den před tím, tak hráli naplno a strhli k maximálnímu výkonu i ostatní kluky, tak to prostě má být. V této soutěži se prostě nedá zápas odchodit a myslet si, že rozhodne jeden, dva hráči, to stačí jen na průměrné týmy, né na ty nejlepší. Ted nás opět čeká těžký a výborný soupeř, jedeme do Záp a my musíme výkon minimálně zopakovat chceme- li uspět.

Tomáš Moravec | 17.10.2013 14:57 | 992x přečteno