Ve 12.kole okresního přeboru Úvaly podlehly doma Nehvizdům.

Okresní Přebor ,  12. kolo - SK Úvaly „B“    :  Nehvizdy   2 : 4     ( 2 : 2 )

Branky: v 9“ a ve 20“minutě Martin Šindelář.

Sestava: R. Majrych – T. Čermák (83“ P. Pham), M. Felix, V. Křelina, J. Tyl (46“H. Gebhart) – M. Hořínek, M. Hanák, D. Bozděch, P. Matura (75“ J. Kostka)  – M. Šindelář, H. Škoda.

Přestože chybělo několik hráčů, kteří hrají v základní sestavě, nastoupili jsme v silné sestavě. V zápase s hosty hrajícími na chvostu tabulky jsme byli favority my. Úvod zápasu předpovědím neodpovídal, hosté začali hrát bez nějakého respektu a v úvodu dokonce častěji ohrožovali naší branku.

Prakticky z ničeho nic jsme šli do rychlého vedení my. V 9“minutě M. Šindelář přihrál do vápna H. Škodovi, ten byl faulován a penaltu s jistotou proměnil M. Šindelář. 1:0. Dál se hrálo vyrovnaně a na těžkém promáčeném trávníku se technika našich hráčů utápěla v bahně, v 19“minutě hosté překvapivě lehce srovnali krok. Vyrovnávací branku vstřelili po rohovém kopu, když míč propadl do skupiny hráčů a nejrychleji se zorientoval hráč Nehvizd a z metru míč dorazil do sítě! Naštěstí přišla rychlá odpověď už o minutku později. Kolmá přihrávka na M. Šindeláře prošla za obranu a oblouček přes vybíhajícího brankaře byl úspěšný! 2:1.  Tu chvíli to vypadalo, že se úvalští tzv. chytly a získají územní převahu a vytvoří si další šance. Bohužel, když jsme alespoň začínali více mít ze hry přišla totální hrubka! Nedorozumění obránců po rohovém kopu znamenalo opět vyrovnání! Míč zůstal opět ležet v malém vápně a obránci si dávali přednost kdo má míč odkopnou do bezpečí…ten skončil po důrazném zásahu hráče Nehvizd v naší síti… 2 : 2. V další části se ve vyrovnané hře a při nepohledné hře na těžkém terénu nic zásadního nestalo a do kabin šli spokojení hosté a hodně rozpačitý tým domácích..

Druhý poločas začali Úvaly velmi aktivně, ale do šance se dostali překvapivě lehce hosté. 48“minuta rozehrávka našeho stopera „našla“ soupeře, ale tomu v rozhodující chvíli před střelou míč odskočil… hrálo se dále a úvalští měli více ze hry, drželi míč, ale žádná z akcí nevedla k vytvoření vyložené šance. V 61“minutě to byli opět hosté, kteří využili nedorozumění mezi našimi stopery, získali míč, ale uspěchaná střela skončila naštěstí daleko mimo naší branku. Po pár minutách jsme se konečně prosadili a po hezké kombinaci sprintoval z levé strany na branku H. Gebhart, brankář vyběhl, H. Gebhart těsně před ním míč „prostrčil“ směrem do odkryté branky, ale ten s lehkou tečí skončil těsně vedle pravé tyče… z následujícího rohu nic nebylo. To jsme nikdo netušil, že tohle byla naše největší a poslední šance na skórování…, protože následoval „knokaut“ v podobě dvou branek v naší síti během necelých dvou minut! V 66“ minutě jsme nestačili reagovat na kombinaci před naším vápnem a střela z asi 15 m byla přesná! 2 : 3. O minutu později v 67“minutě útočník hostů zpracoval nikým nehlídám míč zády k brance a obešel celou naší obranu podél našeho vápna a nikým neatakován vystřelil křížnou střelu na kterou byl náš brankář krátký…2 : 4! Přestože zbývalo stále dost času do konce zápasu, kromě uzemní převahy, které pomohlo i dvojitá změna rozestavění, kdy jsme v poslední čtvrthodině hráli už na čtyři útočníky, se nic vážného před brankou hostů nestalo. Na druhé straně, ale do otevřené obrany Nehvizdy podnikaly rychlé a nebezpečné útoky.

Pohledem trenéra P. Kostky: Velké zklamání, třetí nevydařený zápas doma je hrůza, chtěli jsme vyhrát a nedokázali jsme to. Nevím kolik hráčů si zodpovědně uvědomilo, že se jedná o klíčový zápas podzimní části, ale na hřišti to nebylo na nikom poznat! První poločas jsme nedokázali dostat soupeře pod tlak a vytvořit si šance! Malý důraz a rychlost v soubojích, nedůslednost při bránění nás dvakrát stáli vedení, bránění každé standardky soupeře byl pro nás neřešitelný problém! Hosté si vítězství zasloužili, celý zápas odmakali nadoraz a nepotřebovali k tomu žádné větší fotbalové dovednosti. Jestli chceme považovat podzim za úspěšný musíme bodovat v posledním zápase, za sebe říkám udělám proto všechno a Vy?

Tomáš Moravec | 13.11.2013 12:51 | 915x přečteno