B-tým: SK Úvaly - Mnichovice 5:3 (1:2)

V 18. kole okresního přeboru porazilo „béčko“ Mnichovice!

18. kolo Okresní Přebor - SK  Úvaly  „B“    :   Mnichovice    5 : 3  ( 1 : 2 )

Branky: 37“ T. Míka, 57“ M. Šindelář, 63“ R. Vojtěch, 67“ V. Křelina a v 75“ opět M. Šindelář.

Sestava: J. Berger – T. Čermák,  M. Felix, J. Jůn, O. Moravec (72“ O. Novák), R. Časta, V. Křelina, M. Hanák,  P. Matura (46“ M. Šindelář) –  R. Vojtěch (81“ S. Hanuška) a T. Míka.

V nedělním podvečeru jsme přivítali na svém hřišti nováčka soutěže mužstvo Mnichovic, se kterým jsme na podzim prohráli 5:2. Navíc Mnichovice před zápasem byli o tři body před námi, takže výsledek byl veledůležitý pro obě mužstva.

Rychlý začátek předvedli hosté, když už po 30 vteřinách  šli do vedení,  nestihli jsme zareagovat na rychlou rozehrávku po křídle a s přihrávkou do vápna si útočník Mnichovic s přehledem poradil! Na oplátku R. Vojtěch z protiútoku vystřelil z otočky a trefil břevno mnichovické branky.  Následovala  pasáž  ve které jsme se snažili, ale Mnichovice byli lepším týmem a měli územní převahu. Navíc mezi 25“ a 35“minutou měli pět vyložených šancí! Jejich kolmé pasy dělaly problém našim obráncům i záloze. A tak K. Berger v brance měl co dělat. Hostům vyšla naštěstí pro nás jen ještě jedna akce ve 32“ minutě, když se k vyražené střele dostal první útočník hostů bylo to 0:2 z našeho pohledu! Naštěstí jsme dokázali rychle odpovědět a vrátit se rychle do zápasu. Ve 37“min. zahrál z levé strany Rosťa Vojtěch prudký centr na bližší tyč a tam hlavou nasměroval míč do branky Tomáš Míka!

Druhý poločas začal a hned pěknou střelou z asi 25-ti metrů trefil hráč Mnichovic břevno naší branky. To bylo od Mnichovických, ale všechno. V následujících minutách se ukázala síla našeho mužstva. Útok posílil M. Šindelář a hlavně celé mužstvo začalo hrát zodpovědně a naplno. V 53“min. po hezké akci M. Hanáka, který obešel dva protihráče, a R. Vojtěch trefil břevno. V 57“min. jsme vyrovnali! T. Míka našel přesnou přihrávkou M. Šindeláře a ten proměnil svou šanci. 2:2. Náš tlak zesílil a hrálo se prakticky na jedné půlce. V 63“min. jsme rozebrali kombinací hráče a soupeře a V. Křelina finální přihrávkou oslovil R. Vojtěcha, který po dvou břevnech už trefil přesně! Vedeme 3:2. 67“min. výborná kombinace Hanák-Křelina-Vojtěch. Krásné přehození stoperů Mnichovic od R. Vojtěcha a V. Křelina šel sám na brankaře hostů…4:2! Dokonalý obrat jsme potvrdili v 75“min. další brankou. Po rozehrání rohu nakrátko předvedl technickou fintu V. Křelina, uvolnil se a jeho přihrávku do vápna proměnil v pátou branku M. Šindelář! 5:2.  Dalších pět minut jsme kombinovali,  drželi míč většinou na svých kopačkách a nepouštěli hosty ke hře. V 80“min. jsme mohli vstřelit další branku. Po pravé straně dostal míč do volného prostoru R. Časta, ale na hranici vápna byl zezadu faulován. Přímý kop z této vzdálenosti jsme, ale nevyužili. Naopak hosté využili náš výpadek v koncentraci hned z protiútoku. Naši hráči reklamovali hraní rukou ve středu hřiště, rozhodčí nechal hru plynout,  útočník Mnichovic dostal rychlou přihrávku do prostoru a šel sám na našeho brankaře, kterého prostřelil a snížil na konečných 5:3. V posledních minutách hry jsme přenechali aktivitu hostům. A byly z toho hned dvě velké šance. V 88“ a v 90“min. se hráči Mnichovic v soubojích jeden na jednoho dostali vždy k zakončení, ale K. Berger pokaždé byl připraven a na správném místě.

Pohledem trenéra P. Kostky: „Zaplať pán Bůh“za tři body, protože první poločas byl náš výkon hrozný. Neurovnaná hra, hosté nás přehráli ve středu hřiště, naši hráči nedokázali včas přistupovat k hráčům soupeře a pohlídat si svůj prostor… Po domluvě v šatně a provedených změnách jsme sehráli výborný druhý poločas a oplatili stejným metrem hostům porážku z podzimu u nich. Jsem rád za vítězství, čekají nás další dva zápasy doma a tohle je dobrý začátek.

Tomáš Moravec | 22.4.2013 21:10 | 997x přečteno