B-tým: SK Úvaly - Mnichovice 5:0 (3:0)

Ve dvanáctém kole okresního přeboru porazilo naše béčko Mnichovice!

14. kolo, Okresní přebor Praha – východ
SK Úvaly „B“  :  Mnichovice  5 : 0  (3 : 0)
Branky: 31“ Mirek Kadlec, 38“ Vláďa Křelina, 59“ Lukáš Martinec a ve 40“ a v 77“ Jakub Kostka.

Sestava:
R. Havel
                                    O. Novák (53“ M. Šindelář), M. Hořínek, V. Křelina, J. Kostka
                                    M. Hanák, J. Jůn, S. Slavík, Mirek Kadlec (65“ Martin Kadlec)
                                      L. Martinec (60“ R. Vojtěch), R. Majrych (70“ T. Vaníček)

Připraven byl druhý brankář T. Makal.

Statistika zápasu:
Střely na branku:    13 / 5 : 7 / 0
Střely mimo branku:  3 : 3
Rohové kopy: ………3 : 3

V posledním domácím zápase v podzimní části soutěže k nám přijel nevyzpytatelný soupeř mužstvo Mnichovic. Navíc, v minulé sezoně jsme mu nedokázali vstřelit ani jednu branku (doma 0:2, venku 0:1)! A protože jsme nyní doma úspěšní a daří se nám, věřili jsme, že po čtyřech prohrách konečně zvítězíme.

Začátek zápasu byl rychlý, ale žádné z mužstev neudělalo chybu. V 8“min. jsme faulovali před pokutovým územím a přímý kop krásnou robinzonádou vyrazil R. Havel na roh! Pak se hrálo dlouho vyrovnaně, hra měla rychlý spád a tempo. První vyloženou šanci jsme měli my a hned jí proměnili! Ve 31“ min. prošel individuálně okolo stoperů rozeběhnutý Mirek Kadlec a podél brankaře rozvlnil síť Mnichovic! 1:0. Mírnou převahu jsme potvrdili druhou brankou ve 38“ min. Z obrany vyrazil V. Křelina vyměnil si přihrávku s R. Majrychem a podél brankaře na zadní tyč – 2:0! Vynikající desetiminutovku zakončil J. Kostka třetí úvalskou brankou! Odvrácený míč obranou Mnichovic trefil z prvního doteku tak, že míč přesně „zaplul“ k pravé tyči branky a brankař hostů se po něm marně natahoval. 3:0! Nervy na uzdě ve 42“min. neunesl hráč č. 6 hostů a uviděl za sprostou kritiku rozhodčího správně červenou kartu.

Druhý poločas probíhal stejně jako první. Rychlá hra bavila všechny diváky. Bohužel pro hosty jsme to byli opět my, kteří byli úspěšnější a stříleli branky. V 59“ min. z otočky lehce, ale přesně k tyči střílel L. Martinec a brankař hostů si srazil nešikovně míč do sítě! 4:0. Následovala pasáž, kdy úvalští byli všude a hosté jen bránili a využívali rychlé útoky k ohrožení naší branky. Nutno říci, že měli ve druhém poločase více míč v držení a více střeleckých příležitostí než my, ale jejich nebezpečné přímé kopy bravůrně likvidoval jeden za druhým výborný R. Havel v naší brance! V 75“ min. 3× během minuty jsme z bezprostřední blízkosti stříleli do branky Mnichovic, ale ani T. Vaníček a 2× M. Šindelář míč do sítě nenamířili…jen brankař hostí (mimochodem odvážný ročník 60“) se nestačil divit jak ho míč trefoval…Příjemnou snahu aktivní hry hostů „dorazil“ svou druhou brankou v 78“ min. J. Kostka, který si při 30-ti metrovém „výletě“ z obrany vyměnil míč se S. Slavíkem a před brankařem nezaváhal. 5:0! Vysoké vítězství potěšilo všechny úvalské fandy, kteří si našli cestu na stadion a odměnili hráče na konci potleskem.

Pohledem trenéra P. Kostky: Povedlo se a 3 body jsou doma, výhra je vysoká, jsme všichni spokojeni. Zápas to byl těžký, výsledek je pro Mnichovice krutý. Soupeř měl velmi mladé mužstvo, které hrálo celých 90“ minut bez ohledu na výsledek! Výborné zásahy našeho brankaře nám zachránili „nulu“ na kontě. Výkon i výsledek je pro všechny důležitý hlavně pro psychiku, a teď si opět věříme, takže se to věřím projeví i v posledním zápase.

Tomáš Moravec | 11.11.2015 14:08 | 663x přečteno