V posledním kole okresního přeboru podlehlo naše béčko Mnichovicím.

Okresní Přebor,   26. Kolo  - SK Úvaly „B“  :  Mnichovice 1 : 4  ( 0 : 1 )

Branky:  57“ minuta M. Šindelář – hosté ve 27“, v 61“, v 87“ a 91“minutě.

Sestava:  R. Časta – P. Matura (72“ O. Moravec), M. Felix (72“ T. Daníček), M. Hořínek, T. Čermák (72“ D. Bláha) – M. Hanák, V. Křelina, J. Kahuda, O. Ozom (60“ J. Jůn) – M. Šindelář a J. Kokeš

• Rohové kopy    ……       5 : 6

• Střely na branku   …       6 : 12  (včetně branek)

• Střely mimo branku ..     3 : 6

Zápas na závěr letošní sezony „přivál“ do Úval nepříjemné mužstvo Mnichovic. V podzimním utkání jsme prohráli v Mnichovicích 3:5.

V rychlém úvodu zápasu jsme se mohli ujmout vedení, ale střela J. Kokeše po chybě brankaře asi ze 30-ti metrů trefila břevno! O tři minuty později po centru O. Ozoma hlavičkoval v těžké pozici opět J. Kokeš, ale míč skončil nad břevnem branky Mnichovic. Zatím co první desetiminutovka patřila nám, další část poločasu už  hostům! V 11“minutě kolmou přihrávku naše obrana nepokryla a samostatný nájezd R. Časta bravurně vyrazil! Ve  24“minutě  z běhu tísněn naším obráncem trefil hráč Mnichovic z vnější strany tyč naší branky! Bohužel napotřetí už jsme štěstí neměli a tak ve 27“minutě technická střela z hranice pokutového území skončila v naší síti! Naši obránci nestačili přistoupit, brankař střelu viděl na poslední chvíli a bylo už pozdě…velká škoda. Do konce poločasu se již nic zajímavého nestalo a v druhém poločase se očekával samozřejmě tlak úvalského mužstva, které taky hrálo po dlouhé době druhý poločas oblíbeným směrem tzv. „na hospodu“!

Tak se také stalo a úvalští hýřili aktivitou. V 52“minutě M. Šindelář v dobré pozici střílel jen slabě a brankař stihl vyrazit střelu na roh! V 57“minutě jsme se už konečně radovali! M. Šindelář si naběhl za obránce a podél vybíhajícího brankaře nasměroval míč ke vzdálenější tyči…vyrovnáno! 1:1. Po hodině hry, ale došli našemu mužstvu síly a protože jsme, ale chtěli moc vyhrát přestali jsme se vracet a pak naše obrana nevěděla kam dřív skočit! Netrvalo dlouho a způsob naší hry byl potrestán! V 62“minutě utekl po naší pravé straně hráč Mnichovic a jeho přízemní centr trefil přesně „z voleje“ další hráč přesně pod břevno! Hosté opět vedou. Bohužel již nebylo sil pro tvoření útočných akcí, přesto vyrovnaná hra vydržela takřka do konce utkání. V závěru zápasu se projevila lepší kondice soupeře a v 87“ a pak v nastaveném čase vstřelil třetí a čtvrtou branku. Poslední vystoupení úvalské rezervy skončilo tak porážkou a tím se uzavřel účet této sezony.

V konečné tabulce naše „Juniorka“ obsadila  9. místo ze 14-ti mužstev se ziskem 31 bodů.

Pohledem trenéra P. Kostky: Mrzí mě, že jsme nevyhráli poslední zápas sezony a navíc doma. Byl to můj poslední zápas a moc jsem si přál vyhrát, ale soupeř měl navrch a my jsme na něj kondičně neměli. Všichni ofenzivní hráči odehráli celý zápas, ale zvrátit skóre v náš prospěch nešlo, neměli jsme na to sílu. Navíc nás dorazil fakt, že máme tzv. vítězné myšlení a chceme vyhrát vždycky i když se nedaří. Někdy nejsou síly a to se tady ukázalo. Hosté po našem vyrovnání nezpanikařili a přidali postupem času další branky.
    Pro celkové vyhodnocení sezony si nechám ještě všechno projít hlavou, ale rozhodl jsem se po šesti sezonách rezignovat ve funkci trenéra. Mužstvo potřebuje obměnu, já už na to nemám sílu ani motivaci, šest sezón je dlouhá doba a cíl, který jsem měl před touto sezonou se mi s mužstvem splnit nepodařilo, takže přenechám místo někomu novému s ambicemi.

Tomáš Moravec | 16.6.2014 11:57 | 824x přečteno