B-tým: SK Úvaly - Meteor Březí 6:2 (6:1)

V dohrávce 14. kola okresního přeboru deklasovalo „béčko“ Březí!

14. kolo  Okresní Přebor - SK  Úvaly  „B“    :   FK Meteor Březí      6 : 2   ( 6 : 1 )

Branky: v 8“, 25“ a 41“min. Honza Škoda, v 17“min. Jarda Krajíček , ve 29“min. Honza Kahuda a ve 36“min. David Frič

Sestava: J. Berger – R. Časta (60“ O. Novák), M. Felix, M. Hanák (60“ O. Benčič), J. Jůn – R. Vojtěch, D. Frič, J. Kahuda, V. Křelina – J. Krajíček, J. Škoda.

V dohrávce prvního jarního kola jsme ve státní svátek přivítali poslední mužstvo tabulky a nováčka soutěže FK Meteor Březí a naší povinností bylo zvítězit.

Úvodní okamžiky zápasu přinesli náznak možnosti hostů, když zpětnou rozehrávku vystihl útočník Březí. Následný přímý kop, ale skončil jen ve zdi úvalských hráčů. Od této chvíle se nastartoval náš „útočný válec“, který velmi nerad bránil! Ve třetí minutě se z úhlu dostal ke střele V. Křelina a trefil tyč. V 8“min. jsme poprvé jásali. H. Kahuda vysunul přesně H. Škodu, který si výborně pokryl míč před obráncem a sám před brankařem nezaváhal.1:0. O deset minut později perfektní kombinace Frič-Vojtěch-Frič a zpětná přihrávka na rozběhnutého J. Krajíčka, který nekompromisně trefil branku.2:0.  V 19“min. po ojedinělé akci hostů přišlo snížení po hezké hlavičce ze středu našeho vápna. Míč zaplul přesně k tyči kam K. Berger nedosáhl. Ve 25“min jsme opět zvýšili své vedení. Po krásně a přesně zahraném přímém kopu od H. Kahudy se trefil přesně hbitý H. Škoda!3:1. Ve 29“min.padlka čtvrtá branka do sítě dezorientované obrany hostů. R. Vojtěch si narazil s H. Škodou a vratil perfektně zpět nabíhajícímu H. Kahudovi.4:1. Pak měli hosté v rozmezí minuty dvě tzv. pološance. Nejprve jako přes kopírák podle první branky Březí, hlavičkou ohrozil K. Bergra v brance tentýž útočník hostů, ale K. Berger vyrazil na roh a vzápětí blokoval střelu z malého vápna skluzem na poslední chvíli R. Časta! Bránění rozhodně některým nevoní, ale hrát chtějí… Ve 36“min. napřáhl z dálky D. Fryč a měl přesnou mušku! 5:1. Brankař se jen ohlídl…účet uzavřel ve 41“min. svou třetí brankou H. Škoda. V. Křelina z úhlu trefil nohy padajícího brankaře a odražený míč vrátil H. Škoda hlavou do sítě! 6:1.

Druhý poločas byl zcela jiný. Prvních patnáct minut se vůbec nic nedělo a hrálo se mezi oběma vápny. V 62“ se prosadil individuálně H. Kahuda a sám před brankařem zvolil efektní lob místo střely a brankař se nenechal nachytat. V 75“min. přišli chvíle hostů, když třikrát stříleli tvrdě ve velmi slibných pozicích, ale Kuba Berger pokaždé bravurně střelu zlikvidoval a vysloužil si potlesk početného publika. Aspoň poslední desetiminutovka byla živější. V 81“min. po kombinaci H. Škody s O. Benčičem se netrefil přesně J. Krajíček. Z protiútoku získali hosté roh a po jeho zahrání se trefil hráč Březí přímo z voleje přesně k tyči naší branky. Hosté tak snížili na konečných 6:2. Závěrečné minuty už další branku nepřinesli, přestože ještě v poslední minutě jsme kopali roh a tvrdě střílel O. Benčič, ale brankař Březí byl připraven a střelu vyrazil zpět do pole.

Pohledem trenéra P. Kostky: Říká se, že zápasy s mužstvem, které je poslední v tabulce jsou nejtěžší. Jsem rád, že to dnes neplatilo a zápas jsme rozhodli už v prvním poločase. Zkomplikovali jsme si hru sami  v první půlhodině, neschopností věnovat se bránění. Proto hosté mohli vstřelit branku a dostat se do dalších příležitostí. Pak se ukázalo jak kvalitní hráče máme na hřišti a půle byla jednoznačná. Druhý poločas by nezaujatý divák hodnotil tak, že byl vyrovnaný a hosté měli několik vyložených šancí výsledek zkorigovat, ale druhou půli už moji hráči hráli takticky daleko lépe a bylo pro nás nejdůležitější nenechat se zranit nebo jinak vyřadit ze hry pro další zápasy, proto jsme si netvořili takový tlak na balon jako v první půli a zápas jsme jednoduše kontrolovali.

Tomáš Moravec | 13.5.2013 8:05 | 960x přečteno