SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

B-tým: SK Úvaly - Měšice 4:2 (0:2)

V zápase 21. kola okresního přeboru zdolalo „béčko“ Měšice!

21. kolo  Okresní Přebor - SK  Úvaly  „B“    :   Měšice      4 : 2   ( 0 : 2 )

Branky: 49“ Milan Hanák, 67“ a 70“ Honza Jůn a v 78“ Vláďa Křelina.

Sestava: J. Berger – T. Čermák, M. Felix, M. Hořínek, J. Jůn – P. Matura (55“J. Gebhart), M. Hanák, V. Křelina, O. Novák -  J. Krajíček (75“S. Hanuška), M. Šindelář.

Připraven byl: O. Moravec.


V dalším domácím zápase jsme měli těžký úkol. Potvrdit doposud úspěšné jaro vítězstvím nad nepříjemným a tvrdým soupeřem z Měšic. V podzimní části nás Měšice porazili výsledkově jasně 3:0 a navíc se v zápase se nejednou „červenalo“.

Úvodní část zápasu nepřinesla žádnou zajímavější akci na žádné ze stran. Domácí se snažili kombinovat středem hřiště a hosté spíše využívali postupnou rozehrávku z obrany a rychlou dvojici svých útočníků. Běžný přímý kop ve 30“min. z velké vzdálenosti neměl být problém, ale přinesl hned úvodní branku a bohužel do naší sítě! Dlouhý míč za obranu propadl rukama K. Bergra a následná snaha M. Felixe na brankové čáře vykopnout míč neskončila úspěšně. Míč skončil v naší síti. Ani druhá branka Měšic ve 39“min. nepadla po nějaké kombinaci, ale po zaváhání s rozehráním míče našim stoperem, který přišel při kličce o míč a útočník Měšic sólo chladnokrevně proměnil! Další minuty nepřinesli žádnou změnu v tempu hry, hosté chytře kontrolovali hru a do šaten šli s luxusním náskokem.

Jakmile začal druhý poločas bylo jasné, že úvalští hráči budou chtít udělat maximum pro obrat v utkání. Už v prvních okamžicích měli míč stále na svých kopačkách a ve 49“min. po kombinaci se před vápnem Měšic se odhodlal ke střele M. Hanák a míč skončil u levé tyče brankaře Měšic. Sníženo 1:2 z našeho pohledu. Hra dostala impuls dramatičnosti a svižné tempo. Hosté, ale začali brzo bránit výsledek. Jejich útočení se takřka na celý druhý poločas omezilo na dlouhé pasy vzduchem na rozbíhající útočníky, které ale nestačil nikdo doplňovat! Z územní převahy Úval přibylo šancí, ale střely skončili většinou mimo branku hostů. Při rohových kopech zatím hostující stopeři úspěšně přehrávali naše hráče. Až v 57“min. mohl hlavou vyrovnat H. Jůn, který po rohu trefil míč první, ale ten se odrazil od tyče jen zpět do hřiště! O deset minut později se už H. Jůn trefil přesně! Po přímém kopu M. Šindeláře vrátil vyražený míč do sítě a rázem se začínalo tzv. „od nuly“. 2:2.  Převaha úvalského mužstva byla výrazná a hosté neměli moc příležitostí jak si odpočinout od bránění. Už po dalších třech minutách, v 70“minutě se H. Jůn  opět radoval! Rohový kop zahrál výborně mladý H. Gebhart a H. Jůn míč trefil na malém vápně z voleje! Vedeme 3:2. Následovala krátká pasáž hry, kdy hosté začali i útočit a získali několik chvil na naší polovině hřiště. Ale žádná střela nemířila na naší branku. Navíc si hosté začali stěžovat na rozhodčího, který pak správně udělil několik žlutých karet. V 78“min. jsme definitivně potvrdili obrat v zápase čtvrtou brankou. Aktivní záložní dvojice V. Křelina s M. Hanákem si vyměnili před vápnem přihrávky a prvně jmenovaný se dostal za obranu hostů a nekompromisně prostřelil brankaře Měšic.  4:2. V závěrečné desetiminutovce jsme polevili v náporu a kontrolovali hru kombinacemi po celém hřišti. Hostům k větší aktivitě a vytvoření si aspoň nějaké možnosti ke skórování nepomohlo ani vyloučení v 85“min. na  naší straně. Založení útoku Měšic překazil střetem s protihráčem „tělo na tělo“ obrovitý O. Novák, a rozhodčí mu ukázal druhou žlutou kartu (první za nesportovní chování) a následovala karta červená. Po závěrečném hvizdu byli 100% spokojení domácí hráči za vítězství a navíc si protáhli sérii neporazitelnosti na šest zápasů! Hosté naopak cítili křivdu za ukončení zápasu o pár minut dříve…, ale vzhledem k tomu, že žádnou převahu ani vyložené šance Měšice v zápase neměli, tak dvě minuty by to určitě nezměnili.


Pohledem trenéra P. Kostky: Tohle byl zápas o dvou různých poločasech. V první půli si ani jedno z mužstev nevypracovalo žádnou povedenou akci, ale my jsme udělali dvě hrubky a hosté mohli jásat, protože bez větší námahy měli super vedení 2:0. Musel změnit pozice hráčů i střídat a teprve pak kluci začali makat a plnit co se jim vysvětlí v šatně. Dneska soupeř neměl žádnou sílu, podle mě  nejslabší výkon ze všech  našich soupeřů. Jsem rád, že jsme zápas nevzdali, protože na podzim jsme byli naštvaný po prohře v Měšicích ještě víc a než teď v poločase, za druhý poločas musím kluky pochválit. Splnili co měli a vyplatilo se jim to. Především V. Křelina s M. Hanákem a hrají ve středu zálohy na jaře výborně a to co se mi zdálo v zimní přípravě jako nejhorší k vyřešení funguje výborně.

SK Úvaly | 13.5.2013 8:20 | 1367x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 27.7.2021 0:59:26