B-tým: SK Úvaly - FK Kunice 3:2 (1:2)

V 18. kole okresního přeboru zdolalo naše béčko rezervu Kunic.

18. kolo, Okresní přebor Praha – východ – SK Úvaly „B“  :  Kunice „B“  3 : 2  ( 1 : 2 )

Připraven: druhý brankař T. Makal.

V sobotním podvečeru jsme sehráli důležitý zápas s mužstvem Kunic.To nás sice na podzim porazilo 2:1, ale výkonem v této sezoně výrazně zaostává za sezonami minulými a proto jsme jim potřebovali porážku „vrátit“.

Po úvodních minutách „oťukávání“ jsme začali tvořit ve středu hřiště a získali více ze hry. V 10“ jsme mohli vést, faul na pronikajícího M. Kadlece v pokutovém území byl odpískán, nařízen byl „jen“ přímý kop a brankař viděl „jen“ žlutou kartu. Ve 24“ jsme se už prosadili, přihrávku V. Křeliny převzal R. Majrych a zblízka se nemýlil. 1:0! Teprve ve 37“ si připravili vetší šanci hosté a bylo vyrovnáno. Jejich výměna přihrávek po naší levé straně obrany vedla k přečíslení a prudké střele, které změnil směr náš obránce a míč skončil v síti! 1 : 1. Bohužel o pár minut později se zrodil nečekaný obrat, střela z asi 25-ti metrů „zpoza“ obránce skončila opět v naší síti a byla to rázem 2.1 pro Kunice. Nejkrásnější akce prvního poločasu zbyla na jeho poslední vteřiny. Po přesném centru zprava trefil míč ve vzduchu na hranici pokutového území R. Majrych, střela mířila do prvého horního rohu branky Kunic, ale jejich brankař ukázal perfektní reakci a „robinzonádou“ míč vyrazil zpět do hřiště.

Druhý poločas jsme byli stále aktivnější my a v 51“ jsme si připravili další z řady šancí, tentokrát se před brankaře dostal M. Hanák, ale střela neprošla do sítě. V 60“ minutě přišla další hraniční situace, kdy za obranou byl faulován zezadu R. Majrych s míčem u nohy, ale  opět z toho byl pouze přímý kop z hranice pokutového území! A v 65“ minutě jsme se konečně opět radovali, druhou branku vstřelil zblízka opět neudržitelný R. Majrych po centru J. Záála! 2 : 2. Náš tlak sílil a hosté se na naší polovinu hřiště dostávali jen na velmi krátké časové okamžiky. V 73“ minutě jsme vstřelili konečně třetí branku, když si na kolmou přihrávku J. Záála za obranu naběhl V. Křelina, hosté neměli šanci ho již dostihnout a tak reklamovali „offsidovou“ situaci, rozhodčí nechal, ale hru plynout a náš hráč zakončil přesně! 3 : 2. Hostům došla síla a komentáři výkonu hlavního rozhodčího a pomezního se jenom rozptylovali. V závěrečné čtvrthodince byla hra vyrovnaná s tím rozdílem proti většině zápasu, že hosté posílali dlouhý centr za centrem před naší branku, kde jsme všechny možnosti 100% ubránili. Jen jednou míč trefil břevno, ale jen z horní strany…

Pohledem trenéra P. Kostky: Získali jsme na domácím hřišti důležité body. Prakticky po celý zápas jsme byli lepším mužstvem a ve statistikách jsme hosty předčili. Bohužel jsme nedokázali zápas rozhodnout už v prvním poločase, kdy jsme měli dost šancí na dvou i tříbrankové vedení a po dvou zaváháních jsme prohrávali! Chválím celé mužstvo, dokázalo vytvořit tlak na soupeře a výsledek otočit. Výhra je podle vývoje zápasu zasloužená, ale trápíme se při proměňování šancí. Konec mohl být klidně 6–7 : 2, hosty jsme do více šancí nepustili a to je škoda, pak jsme zbytečně v závěru nervózní a můžeme chybovat. Teď nás čeká jen rehabilitace místo tréninku a hned dohrávka v týdnu se Sibřinou = to je další důležitý zápas jara!

Tomáš Moravec | 24.4.2015 9:03 | 674x přečteno