B-tým: SK Úvaly - FK Dobřejovice 5:1 (3:1)

V 16. kole okresního přeboru porazilo „béčko“ Dobřejovice 5:1.

16. kolo Okresní Přebor - SK  Úvaly  „B“    :  FK Dobřejovice      5 : 1   ( 3 : 1 )

Branky: 27“  R. Vojtěch, 40“ a 41“ J. Krajíček, 75“ a 88“ M. Šindelář

Sestava: J. Berger – T. Čermák, M. Felix, M. Hořínek, P. Matura (75“ S. Hanuška), O. Novák (46“ M. Hanák),  J. Jůn, T. Míka, R. Časta (52“ M. Šindelář), R. Vojtěch a  J. Krajíček

Připraven: O. Moravec.

Na první domácí jarní zápas jsme museli zajet na náhradní hřiště s UMT do Kostelce nad Černými lesy. Po zimní přípravě na UMT nám měl tento povrch vyhovovat.

Zápas začal vzájemným oťukáváním hráčů na jednotlivých postech a v první části drželi míč na svých kopačkách častěji hráči Dobřejovic. Na obou stranách přišlo pár střeleckých pokusů, ale všechny mířili mimo tři tyče. Teprve ve 27“minutě po faulu před šestnáctkou hostů se ke střelbě připravila dvojice Krajíček, Vojtěch a druhý jmenovaný se trefil krásně přes zeď na opačnou stranu než stal brankař Dobřejovic! 1:0. Rázem se tempo zápasu zvýšili a útoky se přelévali od jednoho vápna k druhému. Druhou šanci měli opět úvalští hráči, ale prudkou střelu bez přípravy T. Míky brankař vyrazil zpět do pole! A na druhé straně přišla šance hostů po narážečce před vápnem se hráč dostal před T. Čermáka a při kontaktu s ním upadl. Rozhodčí neváhal a ukázal na značku pokutového kopu! Vyrovnáno 1:1. Ve 39“minutě mohli hosté výsledek otočit, ale jejich hráč za naší obranou zvolil zakončení lobem přes vybíhajícího Kubu Bergra a míč z jeho kopačky naštěstí pro nás skončil v ochranné síti za brankou! A přišlo známé  nedáš/dostaneš! Během dvou minut jsme vstřelili hned dvě krásné branky! Ve 40“ dostal R. Vojtěch přihrávku na pravé straně a zvolil centr mezi tři obránce hostí na nabíhajícího J. Krajíčka. Brankař Dobřejovic navíc směr míče dobře neodhadl a vystartoval k míči pozdě. J. Krajíček trefil míč přesně hlavou a ten „zaplul“ do sítě Dobřejovic! 2:1. Hned po ztrátě míče dobřejovických míč dostal do nohy opět R. Vojtěch a ten po krátkém vedení míče středem přihrál kolmo přesně J. Krajíčkovi a ten se zblízka nemýlil! Jeho střela se od tyče odrazila do sítě…3:1.

Druhý poločas hosté posílili útok a velmi aktivně  útočit, ale ani my jsme se jen nebránili a hosté nás nepřehráli, takže zápas byl stále v této části vyrovnaný a bránit museli obě mužstva. Navíc jsme hned pár minut po začátku druhé půle museli opět střídat, protože po střetu ve vlastním pokutovém území se zranil R. Časta a do střídání hráli hosté pár minut přesilovku na naší polovině. V 60“min. po našem rohu trefil hlavou hráč Dobřejovic tyč své branky a hned na druhé straně po rohu Dobřejovic přehlavičkoval nejvyšší hráč hostů Hádek v souboji H.Jůna, ale jeho hlavička naštěstí mířila naslepo jen do náruče K. Bergra! V 64“min. „vyrobil“ obránce hostů hrubku, když rozehrál zpět naslepo brankaři! Směr vystihl J. Krajíček, ale jeho střela byla sražena na roh! V 75“min. se zápas konečně zlomil v náš prospěch! Dobrý výběr hráče na hrot a legendární „Vítr“ využil přihrávky M. Hanáka, narazil si s M. Hořínkem a zakončil přesně! 4:1. Hosté se i dál snažili, ale jejich snaha končila střelami zpoza vápna mimo naší branku. Z naší strany výborný výkon završil opět M. Šindelář pátou brankou. Těsně před koncem připravil ve středu zálohy akci M. Hanák, přihrál M. Šindelářovi, který obešel hráče ve vápně a opět mířil přesně! 5:1.

Pohledem trenéra P. Kostky: Jsem spokojený, tři body jsou doma, výkon hráčů byl nadprůměrný a jako celek jsme po celý zápas s vyjímkou první čtvrthodiny ukázali i pohlednou hru s mnoha kombinacemi! Samozřejmě chyby se staly, ale hráči se dokázali  zastoupit a situace vyřešit úspěšně. Příští týden nás čekají silné Zápy a chceme-li je potrápit,  musíme pokračovat stejným způsobem i disciplínou.

Tomáš Moravec | 8.4.2013 9:50 | 1021x přečteno