B-tým: Radonice - SK Úvaly 8:0 (2:0)

Ve 21.kole okresního přeboru utrpělo naše béčko debakl v Radonicích.

Okresní Přebor,   21. kolo - Radonice :  SK Úvaly „B“  8 : 0 ( 2 : 0 )

Branky: domácí ve 32“ a ve 43“minutě z penalty, dál ve 48“, v 72“, v 80“, v 82“, v 84“ a v 86“minutě!

Sestava:   R. Majrych –  P. Matura, M. Felix, M. Hořínek (46“ D. Bláha), O. Moravec (46“ T. Čermák) – J. Jůn, M. Hanák (75“ J. Kostka), V. Křelina, J. Kahuda, O. Benčič, – J. Kokeš

• Rohové kopy    ……    10 : 1
  • Střely na branku   …   17 : 2 ( včetně branek)
  • Střely mimo branku ..    5 : 6

Radonice patří mezi dlouhodobě výborná mužstva se silnou hráčskou základnou a v minulém ročníku sestoupili z krajské 1. B třídy, nicméně v podzimním utkání jsme je na domácím hřišti ve výborně hraném zápase porazili 2:1.

Po úvodní „rozkoukávací“ desetiminutovce udeřili domácí a připravili si hned dvě vyložené šance. V 10“minutě jsme nepřesně rozehráli a samostatný nájezd na našeho brankaře domácí útočník s číslem deset na zádech neproměnil! R. Majrych střelu výborně vyrazil zpět do hřiště! O sedm minut později se situace opakovala, tentokrát byl v šanci hráč s číslem devět, ale i on ztroskotal na našem výborném brankaři! Na druhé straně – my jsme se do zakončení dostali jen střelou z větší vzdálenosti. Ve 32“ minutě domácí vstřelili první branku, když na kolmou přihrávku nedokázal nikdo z obránců včas reagoval a útočník Radonic se zblízka „obloučkem“ strefil přesně! 1:0. Ve 35“ minutě jsme se dostal V. Křelina do dobré střelecké pozice, ale jeho prudkou střelu brankař vyrazil zpět do hry a hned udeřilo na druhé straně! M. Hořínek střelu za brankařem vykopnul z prázdné branky! Nebezpeční domácí hráči se dál probíjeli přes důkladnou obranu Úval. Už se blížil konec prvního poločasu, když středem hřiště přes tři naše hráče prošel kličkami hráč Radonic, kterého zastavil na hranici pokutového území J. Jůn faulem… bohužel rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu! Směr střely R. Majrych vystihl, ale prudká střela přes jeho rukavice přeci jenom skončila v síti… 2:0.

O poločase zůstal v šatně zraněný M. Hořínek a za nepříznivého stavu posílilo úvalské mužstvo útok. Bohužel předsevzetí vzalo za své už po pár minutách hry. Domácí hráč prošel podél pokutového území, nikdo z obránců nestačil včas přistoupit a střela útočníka skončila pod břevnem naší branky. 3: 0. Následoval vyrovnaná část hry, kdy dvacet minut se hrálo tzv. „nahoru dolu“, ale vyložená šance nebyla vidět na žádné straně. V 72“ minutě přišla čtvrtá branka domácího mužstva. Na rychlou výměnu míče před pokutovým územím nikdo nestačil zareagovat a zblízka Radonice vstřelili jednoduše branku. V 80“ minutě podobná akce na opačné straně úvalské obrany skončila opět – už pátou brankou! V 82“ minutě snad 30-ti metrovou přihrávku vzduchem neodhadl náš obránce dobře a ještě hlavičkou za sebe pomohl k samostatnému nájezdu na našeho brankaře! 6 : 0! Rozpadlá organizace obranné činnosti na naší půlce znamenala smršť útoků a v 84“ minutě si na přízemní centr přes naší pravou stranu obrany naběhl nebráněný hráč domácích a z prvního doteku dorazil míč do sítě! 7:0! V 86“minutě přidali domácí osmou branku po stejné akci… Poslední slovo patřilo nakonec přeci jenom nám, ale pěknou kombinaci „zakončil“ V. Křelina z úhlu jen nepřesnou přihrávkou na volného D. Bláhu…a následoval konec utrpení!

Pohledem trenéra P. Kostky: Hrůza, debakl jako hrom. Přitom do 80“ minuty to vypadalo, že prohrajeme sice rozdílem, ale hráči těch deset minut už vydrží. Bohužel jsme tým, který se po špatné brance psychicky rozpadne během pár vteřin! A to se tady po páté brance stalo. Radonice jsou příliš těžký soupeř, ale to neznamená, že hráči si můžou dovolit hráče soupeře jen stínovat a nechtít podstupovat souboje. Když se vyhneš souboji, vzápětí jsi „druhej“ a soupeř má šanci vstřelit branku! A tak to taky druhý poločas bylo. Hráč s takovým přístupem ke hře nepatří na hřiště! Uvidím, kdo si z toho vezme poučení, na trénincích to s hráči proberu a musíme se už soustředit na dalšího silného soupeře. V sobotu hrajeme doma se silným mužstvem Záp a budou hrát ti, o kterých budu přesvědčen, že na hřišti nechají všechno.

Tomáš Moravec | 21.5.2014 9:08 | 782x přečteno